Archív kategorie

Jack Holder mistrem Nového Jižního Walesu

Jack Holder se stal o víkendu vítězem Mistrovství Nového Jižního Walesu. Ve finálové jízdě nechal za svými zády Sama Masterse a Joshe Pickeringa.

Jaimon Lidsey juniorským mistrem Austrálie

Juniorským mistrem Austrálie se stal v Milduře Jaimon Lidsey, který vyhrál finálový závod bez jediné porážky. Druhý skončil Kye Thomson a z bronzové medaile se raduje Zaine Kennedy. Vedle Lidseye, který se raduje z titulu, může být spokojen i druhý Kye Thomson, protože do finále postupoval až z finále B. Finálová jízda se hned třikrát opakovala a nakonec se dojela jen ve dvou.

Rohan Tungate Mistrem Austrálie

Mistrem Austrálie se stal o víkendu Rohan Tungate, který vybojoval ve čtyřech závodech 62 bodů. Druhá příčka patří obhájci titulu Brady Kurtzovi a z bronzové pozice se  raduje Max Fricke.

Rohan Tungate vyhrál první závod

Rohan Tungate se stal vítězem prvního závodu Mistrovství Austrálie v Kurri Kurri. Druhý skončil Josh Pickering a z bronzové medaile se raduje Max Fricke. Další závod je na programu v Undeře 10. ledna.

Rohan Tungate získal titul Nového jižního Walesu

O titul Nového jižního Walesu se bojoval 3. prosince na dráze v Kurri Kurri, které leží asi 150 km severně od Sydney. Tady znovu kraloval stejně jako při mistráku Jižní Austrálie v Gilmann Rohan Tungate. Tentokrát nepoznal hořkost porážky. Druhý byl ve finále Josh Pickering a třetí byl ve finále Jack Holder. Za touto trojicí zaostali také Brady Kurtz či Taylor Poole, kteří jsou dobře známí na evropských oválech.

Justin Sedgmen mistrem jižní Austrálie

V australském Gilmann se jelo minulý týden Mistrovství Jižní Austrálie. Vítězem závodu se stal Justin Sedgmen, který vyhrál finálovou jízdu. Druhý skončil Robert Branford, který se do finále probojoval z jízdy poslední šance. Bronzovou medaili bere Jordan Stewart.

Rohan Tungate řádí v Austrálii

Dvě vítězství v závodech v Austrálii zaznamenal v minulých dnech Rohan Tungate. Nejprve ovládl závod o pohár Jacka Younga v Gilmann a poté se stal vítězem závodu o pohár Phila Crumpa, který se jel současně jako oslava 70 let ploché dráhy v Milduře. Po oba dny se v závodě představil i novopečený mistr světa Jason Doyle, který však odjel po oba dny jen základní část a do finále už nenastoupil. V Gilmann i Milduře byl vždy druhý Nick Morris a třetí příčku vybojovali v Gilmann Jordan Stewart a o den později v Milduře Cooper Riordan.

Chris Holder vyhrál v Brisbane

Chris Holder se stal v Brisbane vítězem charitativního závodu pro podporu Darcy Warda a jeho léčení. Druhý skončil v závodě plném australských hvězd Rohan Tungate. V závodě se představil také legendární Jason Crump a vyjel fantastické třetí místo. Za zády nechal mnoho mladíků včetně juniorského Mistra světa Maxe Frickeho.

Max Fricke vybojoval australský juniorský titul

Max Fricke se raduje z juniorského titulu v Austrálii. Stal se vítězem závodu v Kurri Kurri. Druhý byl ve finálové jízdě Jack Holder. Z bronzové medaile se raduje Jaimon Lidsey. Loňský australský mistr seniorů Brady Kurtz skončil šestý.

Sam Masters australským mistrem

Novopečeným mistrem Austrálie se stal v  noci na dnešek na dráze v Kurri Kuri Sam Masters. Druhé místo v celkové klasifikaci obsadil Justin Sedgmen a z bronzu se raduje Davey Watt. Obhájce titulu Brady Kurtz skončil až sedmý. Radost z titulu je násobena pro Masterse i tím, že zároveň získal divokou kartu pro Speedway Grand Prix v australském Melbourne v letošním roce.

Sam Masters vítězem druhého závodu

Mistrovství Austrálie má za sebou druhý podnik, jehož vítězem se stal na dráze v Milduře Sam Masters. Druhý byl Max Fricke a třetí místo vyjel vítěz prvního závody Davey Watt. V celkové klasifikaci vede Davey Watt, před Justinem Sedgmenem a Samem Mastersem.

Davey Watt vyhrál úvodní závod

Zatímco na kontinentu se vše schyluje k ledařské sezóně, v Austrálii byla zahájena sezóna klasická. Vítězem úvodního podniku Mistrovství Austrálie v Gilmann se stal Davey Watt, druhý byl vítěz základní části Justin Sedgmen a bronz si vybojoval Troy Batchelor.

Rohan Tungate vyhrál rozlučku Marka Lemona, Matěj Kůs šestý

Solidní šesté místo obsadil Matěj Kůs v rozlučkovém závodě Marka Lemona v pátek na dráze V Milduře. Vítězem se stal Rohan Tungate, druhý byl Justin Sedgmen a bronz vybojoval Sam MAsters. Oslavenec skončil v závodě s jedenácti body pátý.

Jason Doyle se raduje z australského titulu

Letošním australským mistrem se stal Jason Doyle, který vyhrál po prvním a druhém i čtvrtý finálový závod seriálu, který se jel včera v Kurri Kurri. Druhý skončil v posledním závodě Sam Masters (vítěz toho třetího finále) a bronz patřil v Kurri Kurri Ruhanu Tungatovi. V celkové klasifikaci se za Doyla seřadil Sam Masters na druhém místě a bronz získal Justin Sedgmen.

Sam Masters vyhrál třetí závod, Chris Holder si zlomil zápěstí

Kolotoč australského Mistrovství se točí velmi rychle. Dnes se na dráze dlouhé 270 metrů v Uldeře odjelo už jeho třetí kolo, které poznalo i jiného vítěze než Jasona Doyla. Z prvenství se radoval Sam Masters, který ve finálové jízdě porazil Maxe Frickeho a vedoucího muže Jasona Doyla. Čtvrtý ve finále byl Dakota North. V celkové klasifikaci je na čele stále Jason Doyle, před Maxem Frickem a Justinem Sedgmenem, který dnes ukončil své působení ve finále B, když najel do pásky. Závodu se nezúčastnil ani Chris Holder, který si v tréninku před závodem zlomil zápěstí a podle posledních informací bude ve čtvrtek operován . Poté odstoupil ze závodu i jeho bratr Jack. Poslední závod je na programu již 10. ledna na 320 metrovém ovále v Loxford Parku v Kurri Kurri.

I druhý závod vyhrál Jason Doyle

I ve druhém závodě australského mistrovství se radoval z vítězství Jason Doyle, který ve finálové jízdě v Milduře nechal za svými závody Chrise Holdera, Justina Sedgmena a Tysona Nelsona. Jason vede celkově s 35 body před Sedgmenem a Chrisem Holderem. Třetí závod je na porgramu již zítra v Undře a poslední čtvrtý 10. ledna v Kurri Kurri.

Jason Doyle vyhrál v úvodním závodě Mistrovství Austrálie, Chris Holder až překvapivě šestý

Vítězem prvního podniku Mistrovství Austrálie se stal nováček seriálu Speedway Grand Prix Jason Doyle. Druhý skončil Justin Sedgmen a bronz vybojoval Rohan Tungate. Jeden z velkých favoritů Chris Holder skončil až šestý.

V Austrálii a na Novém Zélandu startuje sezóna

Zatím co na naší polokouli se ukládají plochodrážníci k zimnímu spánku, v Austrálii a na Novém Zélandu se závodníci chystají k sezóně nové. Dvou a půl měsíční sezóna začne u protinožců již tento víkend a to jak v Austrálii, tak na Novém Zélandu. V tomto článku najdete kompletní kalendáře obou zemí na tuto sezónu.

Max Fricke australským juniorským Mistrem

australie.pngfricke_1.jpgV australském Gillman se jelo australské mistrovství juniorů ve kterém triumfoval Max Fricke, který sice nevyhrál základní část, ale ve finále byl v cíli první. Druhý skončil Ryan Douglas a bronz vybojoval Jack Holder. Vítěz základní části a asi největší favorit závodu ve finálové jízdě upadl.

Chris Holder získal svůj pátý australský titul

australie.png holder2.jpgdoyle.jpg

batchelor_troy.jpg

Chris Holder zvítězil v letošním australském šampionátu jednotlivců, který se skládal ze tří závodů a úspěšně se tak vrátil na dráhu po svém loňském těžkém zranění. 26 letý mistr světa z roku 2012, ale neměl cestu za svým pátým domácím individuálním titulem jednoduchou, protože v závodech v Kurri Kurri a Undeře se po slabších úvodech jen ztěžka probojovával do finále. Nakonec stříbrný v šampionátu Jason Doyle nebyl daleko od celkového vítězství, ale ve finálové jízdě rozhodujícího závodu v Gillmanu z vedoucí pozice ve druhém kole upadl. Bronzovou medaili získal Josh Grajczonek až po rozjezdu s vítězem mítinku v adelaidském Gillmanu Rohanem Tungatem. Nešťastně skončilo australské mistrovství pro obhájce titulu Troye Batchelora.