Archív kategorie

Rohan Tungate řádí v Austrálii

Dvě vítězství v závodech v Austrálii zaznamenal v minulých dnech Rohan Tungate. Nejprve ovládl závod o pohár Jacka Younga v Gilmann a poté se stal vítězem závodu o pohár Phila Crumpa, který se jel současně jako oslava 70 let ploché dráhy v Milduře. Po oba dny se v závodě představil i novopečený mistr světa Jason Doyle, který však odjel po oba dny jen základní část a do finále už nenastoupil. V Gilmann i Milduře byl vždy druhý Nick Morris a třetí příčku vybojovali v Gilmann Jordan Stewart a o den později v Milduře Cooper Riordan.

Chris Holder vyhrál v Brisbane

Chris Holder se stal v Brisbane vítězem charitativního závodu pro podporu Darcy Warda a jeho léčení. Druhý skončil v závodě plném australských hvězd Rohan Tungate. V závodě se představil také legendární Jason Crump a vyjel fantastické třetí místo. Za zády nechal mnoho mladíků včetně juniorského Mistra světa Maxe Frickeho.

Max Fricke vybojoval australský juniorský titul

Max Fricke se raduje z juniorského titulu v Austrálii. Stal se vítězem závodu v Kurri Kurri. Druhý byl ve finálové jízdě Jack Holder. Z bronzové medaile se raduje Jaimon Lidsey. Loňský australský mistr seniorů Brady Kurtz skončil šestý.

Sam Masters australským mistrem

Novopečeným mistrem Austrálie se stal v  noci na dnešek na dráze v Kurri Kuri Sam Masters. Druhé místo v celkové klasifikaci obsadil Justin Sedgmen a z bronzu se raduje Davey Watt. Obhájce titulu Brady Kurtz skončil až sedmý. Radost z titulu je násobena pro Masterse i tím, že zároveň získal divokou kartu pro Speedway Grand Prix v australském Melbourne v letošním roce.

Sam Masters vítězem druhého závodu

Mistrovství Austrálie má za sebou druhý podnik, jehož vítězem se stal na dráze v Milduře Sam Masters. Druhý byl Max Fricke a třetí místo vyjel vítěz prvního závody Davey Watt. V celkové klasifikaci vede Davey Watt, před Justinem Sedgmenem a Samem Mastersem.

Davey Watt vyhrál úvodní závod

Zatímco na kontinentu se vše schyluje k ledařské sezóně, v Austrálii byla zahájena sezóna klasická. Vítězem úvodního podniku Mistrovství Austrálie v Gilmann se stal Davey Watt, druhý byl vítěz základní části Justin Sedgmen a bronz si vybojoval Troy Batchelor.

Rohan Tungate vyhrál rozlučku Marka Lemona, Matěj Kůs šestý

Solidní šesté místo obsadil Matěj Kůs v rozlučkovém závodě Marka Lemona v pátek na dráze V Milduře. Vítězem se stal Rohan Tungate, druhý byl Justin Sedgmen a bronz vybojoval Sam MAsters. Oslavenec skončil v závodě s jedenácti body pátý.

Jason Doyle se raduje z australského titulu

Letošním australským mistrem se stal Jason Doyle, který vyhrál po prvním a druhém i čtvrtý finálový závod seriálu, který se jel včera v Kurri Kurri. Druhý skončil v posledním závodě Sam Masters (vítěz toho třetího finále) a bronz patřil v Kurri Kurri Ruhanu Tungatovi. V celkové klasifikaci se za Doyla seřadil Sam Masters na druhém místě a bronz získal Justin Sedgmen.

Sam Masters vyhrál třetí závod, Chris Holder si zlomil zápěstí

Kolotoč australského Mistrovství se točí velmi rychle. Dnes se na dráze dlouhé 270 metrů v Uldeře odjelo už jeho třetí kolo, které poznalo i jiného vítěze než Jasona Doyla. Z prvenství se radoval Sam Masters, který ve finálové jízdě porazil Maxe Frickeho a vedoucího muže Jasona Doyla. Čtvrtý ve finále byl Dakota North. V celkové klasifikaci je na čele stále Jason Doyle, před Maxem Frickem a Justinem Sedgmenem, který dnes ukončil své působení ve finále B, když najel do pásky. Závodu se nezúčastnil ani Chris Holder, který si v tréninku před závodem zlomil zápěstí a podle posledních informací bude ve čtvrtek operován . Poté odstoupil ze závodu i jeho bratr Jack. Poslední závod je na programu již 10. ledna na 320 metrovém ovále v Loxford Parku v Kurri Kurri.

I druhý závod vyhrál Jason Doyle

I ve druhém závodě australského mistrovství se radoval z vítězství Jason Doyle, který ve finálové jízdě v Milduře nechal za svými závody Chrise Holdera, Justina Sedgmena a Tysona Nelsona. Jason vede celkově s 35 body před Sedgmenem a Chrisem Holderem. Třetí závod je na porgramu již zítra v Undře a poslední čtvrtý 10. ledna v Kurri Kurri.

Jason Doyle vyhrál v úvodním závodě Mistrovství Austrálie, Chris Holder až překvapivě šestý

Vítězem prvního podniku Mistrovství Austrálie se stal nováček seriálu Speedway Grand Prix Jason Doyle. Druhý skončil Justin Sedgmen a bronz vybojoval Rohan Tungate. Jeden z velkých favoritů Chris Holder skončil až šestý.

V Austrálii a na Novém Zélandu startuje sezóna

Zatím co na naší polokouli se ukládají plochodrážníci k zimnímu spánku, v Austrálii a na Novém Zélandu se závodníci chystají k sezóně nové. Dvou a půl měsíční sezóna začne u protinožců již tento víkend a to jak v Austrálii, tak na Novém Zélandu. V tomto článku najdete kompletní kalendáře obou zemí na tuto sezónu.

Max Fricke australským juniorským Mistrem

australie.pngfricke_1.jpgV australském Gillman se jelo australské mistrovství juniorů ve kterém triumfoval Max Fricke, který sice nevyhrál základní část, ale ve finále byl v cíli první. Druhý skončil Ryan Douglas a bronz vybojoval Jack Holder. Vítěz základní části a asi největší favorit závodu ve finálové jízdě upadl.

Chris Holder získal svůj pátý australský titul

australie.png holder2.jpgdoyle.jpg

batchelor_troy.jpg

Chris Holder zvítězil v letošním australském šampionátu jednotlivců, který se skládal ze tří závodů a úspěšně se tak vrátil na dráhu po svém loňském těžkém zranění. 26 letý mistr světa z roku 2012, ale neměl cestu za svým pátým domácím individuálním titulem jednoduchou, protože v závodech v Kurri Kurri a Undeře se po slabších úvodech jen ztěžka probojovával do finále. Nakonec stříbrný v šampionátu Jason Doyle nebyl daleko od celkového vítězství, ale ve finálové jízdě rozhodujícího závodu v Gillmanu z vedoucí pozice ve druhém kole upadl. Bronzovou medaili získal Josh Grajczonek až po rozjezdu s vítězem mítinku v adelaidském Gillmanu Rohanem Tungatem. Nešťastně skončilo australské mistrovství pro obhájce titulu Troye Batchelora.

Na úvod australského šampionátu zvítězil Jason Doyle

australie.pngdoyle.jpgholder2.jpgwoodward.jpg

V prvním závodě australského mistrovství jednotlivců na dráze v Kurri Kurri ve finálové jízdě zvítězil Jason Doyle po souboji s vracejícím se Chrisem Holderem. Třetí skončil Cameron Woodward, jemuž stejná příčka patřila i v loňském šampionátu. Čtvrté místo zbylo na obhájce titulu Troye Batchelora. Jen těsně se do finále A nedostal týmový kolega Václava Milíka z Poole Pirates Josh Grajczonek. Příjemným překvapením jsou výsledky dvou sedmnáctiletých mladíků, bratra Chrise Holdera Jacka a obhájce juniorského titulu Maxe Fricka.

V Austrálii se závodí, po zranění začal i Chris Holder

australie.pngholder2.jpgward_darcy.jpgwoodward.jpg  V Evropě plochodrážní sezona dávno skončila, ale na jižní polokouli je v plném proudu. V Argentině začalo mezinárodní mistrovství, na Novém Zélandu odjeli dokonce týmové závody a v Austrálii se připravují na zdejší plochodrážní vrchol – mistrovství jednotlivců. Mistr světa z minulého roku Chris Holder se po vážném zranění z července v Elite League vrací k závodění. Po dlouhé rehabilitaci a fyzické přípravě dnes poprvé startoval a to na závodě Jason Crump Invitational v Kurri Kurri a hned zvítězil !  Chrisovým dalším cílem je právě mistrovství Austrálie a snaha o svůj pátý domácí titul.

Výborný výsledek Matěje Kůse v Austrálii

australie.pngkus2.jpg   Týden po memoriálu Roba Woffindena se na kraťoučké dráze ( 142 metrů) Pinjar Park v Západní Austrálii včera odjelo utkání mezinárodního týmu proti domácímu výběru. Hosté pojmenovaní jako “ International All Stars “  zvítězili 56:45. Největší zásluhu na výhře měli Švéd Ricky Kling a náš Matěj Kůs, který nepoznal hořkost porážky v celém závodě. Z domácího družstva byl nejúspěšnější jeho kapitán Jason Doyle.

Matěj Kůs na bednu nedosáhl, vyhrál Manzares

australie.pngkus3.jpgMladý americký plochodrážník Gino Manzares se stal vítězem letošního ročníku Memoriálu Roba Woffindena. Druhý skončil domácí Rohan Tungate a bronz vyjel další Australan Jason Doyle. Český jezdec Matěj Kůs skončil ve finálové jízdě čtvrtý.

Juniorským mistrem Austrálie překvapivě Max Fricke

australie.pngtaylorpoole_1.jpgjsedgmen.jpg 19. ledna se na oválu v Kurri Kurri stal překvapivým mistrem ani ne sedmnáctiletý (29.3.´96) talent Max Fricke. Přestože ve finálové jízdě špatně odstartoval , z posledního místa se  v závěrečné zatáčce prodral  do čela ,až za Maxem skončili druhý Taylor Poole  (1.foto) a třetí Justin Sedgmen (2.foto).Favorit Nick Morris (´94) skončil teprve na pátém místě.  Max Fricke proto,aby se mohl dál zlepšovat se letos vydá do Evropy a bude jezdit britskou Premier League za Edinburgh Monarchs.

Troy Batchelor vybojoval australský titul

australie.pngbatchelor.pngAni ve třetím závodě v Kurri Kurri nenechal Troy Batchelor nic náhodě a vyhrál. Zajistil si tak letošní titul v Mistrovství Austrálie pro rok 2013. Druhý skončil v sobotu Jason Doyle a bronzový byl Rohan Tungate. V celkové klasifikaci se za Batchelorem umístil Dakota North a z bronzové medaile se raduje Cameron Woodward. Letošního mistrovství se neúčastnili mnohé australské hvězdy jako Ryan Sullivan, Darcy Ward a Chris Holder.