Archív kategorie

55. Zlatou přilbu SNP spláchl déšť

Letošní půl kulatý roční slovenské Zlaté přilby (55. ročník) musel být bohužel pro nepříznivé počasí a stálý déšť zrušen. Náhradní termín nejspíš podle dostupných informací ze Slovenska žádný nebude. 55. ročník tohoto nejstaršího plochodrážního závodu u našich východních sousedů se tedy do historie zapíše jako neodjetý. 

Zdeněk Holub mistrem Slovenska

Mistrem Slovenska pro letošní rok se stal v neděli v Žarnovici pražský jezdec Zdeněk Holub, který ve finálové jízdě na šest kol porazil druhého Stanislava Mělničuka a třetího Norberta Magošiho. Čtvrtý byl ve finále Jozsef Tabaka a smolaři finálové jízdy se stali Renat Gafurov, který nedojel pro poruchu a Matič Ivačič, jenž byl vyloučen. Nejlepším slovenským jezdcem se stal Patrik Búri, který skončil hned za branami finále sedmý.

V Žarnovicich znají rovněž termíny na rok 2018

Také slovenská Žarnovica uzavřela svůj kalendář na sezónu 2018, když po sobotní Komisi ploché dráhy v Pardubicích znala kompletní český kalendář. Sezóna se bude skládat z devíti závodů. Osm z nich uspořádá Speedway Club Žarnovica a jeden AMK Žarnovica. Vrcholem sezóny na Slovensku bude bezpochyby Kvalifikace do SGP 19. května a Evropský pohár dvojic. 

Žarnovické zakončení sezóny ovládl Ondřej Smetana

Ondřej Smetana se stal vítězem posledního letošního závodu na dráze ve slovenské Žarnovici, kdy se jelo o pohár města Žarnovice. Druhý skončil po rozjezdu Patrik Mikel a bronz si připsal na své konto David Pacalaj.

Vaculík sebral Zlatou přilbu SNP Kůsovi v posledním kole finále

Celých pět kol vedl Matěj Kůs ve finále slovenské Zlaté přilby SNP, která se jela v neděli v Žarnovici. Až v posledním kole jej dokázal domácí Martin Vaculík předjet a přilbu nasadil na hlavu právě domácí miláček publika. Matěj Kůs skončil druhý a z třetího místa se radoval Krystian Pieszczek z Polska. Druhým Čechem ve finále byl Ondřej Smetana, který skončil pátý. Smolně dopadl závod pro Tomáše Suchánka. Ten upadl v jízdě o motocykl spadlého Patrika Búriho a skončilo to roztříštěnou holenní kostí hned pod kolenem. 

Martin Vaculík mistrem Slovenska

V současnosti nejlepší slovenský plochodrážník Martin Vaculík potvrdil své kvality a stal se na své domácí dráze letošním Mistrem Slovenska. Druhý skončil náš Josef Franc, který se však stal dnes jediným mužem, který dokázal nechat za svými zády novopečeného mistra. Třetí pozice v šampionátu patři Jevgeniji Kostigovsi. 

Štartovná listina 53. ročníka Zlatej prilby SNP

slovenskoZP-SNP-2016Doteraz známa štartovná listina Zlatej prilby SNP 2016, ktorá je na programe v nedeľu 28. augusta o 13.30 hodine, obsahuje 22 mien z desiatich krajín. Táto štartovná listina, veríme že sa už nebude meniť, ale vzhľadom na termín to nie je vylúčené. Ozdobou podujatia bude určite Martin Vaculík. Domáci pretekár patrí k svetovej špičke, keď dokázal vyhrať Veľkú cenu Poľska 2012 v Gorzówe. V roku 2013 bol účastníkom seriálu Speedway Grand Prix a stal sa aj majstrom Európy. Aj tento rok súťaží o titul majstra Európy, pričom mu aktuálne patrí piate miesto, keď na víťaza stráca len 2 body.

Rohan Tungate získal slovenský titul

Žarnovica (Slovensko) – Ve slovenské Žarnovici se dnes jelo o titul v jednotlivcích. I přes stoupající počet odchovanců Žarnovické základny, tedy i slovenské se jede tento šampionát jako mezinárodní. Letos však s největším počtem slovenských jezdců od jeho obnovení. Letošním mistrem se stal Rohan Tungate, který pochází až z daleké Austrálie. Druhý skončil ve finálové jízdě obhájce loňského titulu Polák Slawomir Burza a bronz si odváží do Dánska Kenni NIssen. Nejlepším domácím jezdcem, který navíc získal kompletní rámovinu Jawa se stal Patrik Búri. České barvy hájil nejlépe Tomáš Suchánek a taky Hynek Štichauer, oba vypadli v semifinále.

Kdo se stane slovenským mistrem pro rok 2016?

Žarnovica (Slovensko) – Již za několik hodin se začne tato hádanka postupně rozuzlovávat. Ve slovenské Žarnovici se jede totiž o titul tamního mistra. Na start se postaví dvacítka závodníků včetně pěti českých. Šest želízek v ohni mají také pořadatelé a navíc nejlepší slovenský jezdec získá kompletní rám od Jawy. Na startu však budou mimo Čechů a Slováku jezdci dalších sedmi zemí. Závod startuje od 15 hodin a titul obhajuje Polák Stanislaw Burza. Závod se jede s pěti jezdci na startu. Do finále postupuje přímo vítěz základní části a poté vždy dva vítězové semifinálových bojů. Finále se jede na šest kol.

Sedem pozvánok na preteky do Žarnovice

Už svoju šiestu sezónu začína mladý Speedway Club Žarnovica, ktorý systematicky pracuje od roku 2011 na návrate plnohodnotného plochodrážneho života do Žarnovice. V sezóne 2016 ponúka plochodrážnym fanúšikom opäť bohatý program.

Slovenská Zlatá Prilba zostáva doma

V nedeľu 30.8 sa v Žarnovici konal 52. ročník Zlatéj Prilby SNP. Preteky ktoré sa konajú každoročne v poslednú augustovú nedeľu11760148_1005386012816038_796606800954364522_n sú súčasťou osláv spojených s výročím Slovenského Národného Povstania. V tropickom teple si najlepšie počínal domáci miláčik Martin Vaculík, ktorý spolu s Václavom Milíkom ponúkol divákom okázalé vyvrcholenie pretekov. Z víťazstva sa nakoniec radoval Vaculík čo znamená, že slovenský  jazdec má už v zbierke štvrté víťazstva a je blízko, k tomu aby mu pozlátená trofej patrila natrvalo. Tretie miesto na stupní víťazov patrilo Tomášovi Suchánekovi.

Martin Vaculík vyhrál Zlatou přilbu v Žarnovici

slovensko vaculik2Vítězem předčasně ukončené 51 Zlaté Přilby SNP ve slovenské Žarnovici se stal před malou chvíli domácí jezdec Martin Vaculík, stal se vítězem po základní části závodu, po které Jury závodu rozhodlo tento podnik pro nesjízdnost dráhy ukončit. Martin vyhrál zcela zaslouženě, jelikož ani v jedné z jízd nepoznal hořkost porážky. Fantastické druhé místo obsadil náš Martin Gavenda a bronz si ze Žarnovice odváží do Polska Kamil Brzozowski. Druhý Čech Martin Málek skončil pátý.

Maďaři ovládli veteránské závody v Žarnovici

V neděli se na žarnovické dráze jely veteránské závody. Závod se skládal z několika kategorií. V kategorii do 55. let zvítězil Zoltan Adorjan, další kategorii nad 55. let vyhrál Laszlo Maszarosz a vloženou kategorii amatérů a začátečníků ovládl Shandor Fekete. Nejlepším Čechem v kategorii do 55. let byl čtvrtý Petr Popelka z Březolup, ve starší kategorii jsme ve finále zastoupení neměli stejně jako v kategorii začáteční amatérů. V této kategorii se blýskl nadějný, teprve čtnáctiletý odchovanec žarnovické ploché dráhy Janko Mihálik (foto), který skončil na třetím místě.

Startovní listina 51. Zlaté přilby SNP v Žarnovici

Jako každým rokem je poslední srpnová neděle v Žarnovici rezervována pro Zlatou přilbu SNP, která se letos pojede již po 51 na místním stadiónu. Závod startuje v neděli 31. srpna od 13:30 slavnostním nástupem. V závodě se představí jezdci z devíti zemí, ale hlavním lákadlem pro diváky je jistě domácí hvězda Martin Vaculík, který dokázal Zlatou přilbu vyhrát již 2x. Na start se bohužel nepostaví Josef Franc, co by obhájce loňského prvenství. Čeští jezdci, kteří vždy tvořili hlavní kostru závodu budou letos jen v omezeném počtu. Reprezentovat nás budou pouze březolupští Martin Málek a Martin Gavenda.

Kamil Brzozowski se stal v Žarnovici slovenským mistrem pro letošní rok

Letošním mistrem Slovenska se stal na dráze v Žarnovici Polák Kamil Brzozowski, který ve finále po vzájemném souboji porazil svého krajana Karola Zabika. Bronz pak míří na východ s Viktorem Kulakovem. Obhájce titulu Martin Málek skončil těsně pod bednou na čtvrtém místě. Další čeští jezdci obsadili tyto příčky: šestý byl Marin Gavenda, osmý Jan Holub, třináctý Jaroslav Petrák a šestnáctý Patrik Mikel. Překvapením byl výkon debutujícího žarnovického mladíka, teprve patnáctiletého Michala Tomky, který postoupil do semifinále a celkově obsadil jedenácté místo.

Plochodrážní víkend v Žarnovici

Už tento víkend bude velmi nabitý ve slovenské Žarnovici. Na jediné slovenské dráze se uskuteční v sobotu závod Jadranské ligy mezi domácím týmem a týmem Slovinska. O den později se budou rozdávat medaile v Mistrovství Slovenska. Startovní listiny obou závodu najdete uvnitř. Slovenský titul obhajuje Martin Málek z Březolup.

Josef Franc vyhrál Zlatou přilbu SNP

ZP_SNP.jpgfranc.jpgFOTO – Josef Franc vyhrál všechny své jízdy při 50. Zlaté přilbě Slovenského národního povstání a zaslouženě si na hlavu nasadil putovní zlatou trofej. Pražský závodník ve finále porazil Poláka Karola Zabika, za nímž se umístila hned trojice dalších Čechů v pořadí Filip Šitera, Martin Gavenda a Martin Málek. Celkově obsadili čeští závodníci na Slovensku sedm z prvních devíti příček, když se mezi ně dokázali vklínit jen Poláci Karol Zabik a Mariusz Puszakowski. Do závodu v Žarnovici nenastoupil jediný slovenský závodník.

Martin Málek slovenským mistrem

slovensko.pngmalek.jpgV neděli ve slovenské Žarnovici rozhodovalo o titulu Mezinárodního mistra Slovenska. Stal se jim březolupský odchovanec Martin Málek, který ve finálové jízdě porazil druhého Michala Mitka, třetího Martina Gavendu a čtvrtého Jakuba Jamróga. Tomáš Suchánek byl z finálové jízdy vyloučen za zavinění pádu.

Mistrovství Slovenska na speedwaylive.eu

logo.pngDnes odpoledne bude v Žarnovici korunován nový mistr Slovenské republiky. Jak se bude v mezinárodní konkurenci dařit pětici českých jezdců můžete od 15 hodin sledovat online na speedwaylive.eu.

Veteráni si v Žarnovici užili krásné závody

sc_zarnovica.gifliebezeit.JPGV sobotu 10. srpna 2013 se v Žarnovici vzpomínalo na minulé časy. Jedenadvacet závodníků sem totiž přijelo prišlo oprášit svou závodní kombinézu a změřit síly v závodě veteránů, organizovaném jako Memoriál Jaroslava Danka. Vítězství v kategorii do 55 let si připsal český jezdec František Liebezeit, vavříny za vítězství v kategorii 55+ pak míří do Maďarska, pro které je vybojoval László Meszáros