Archív kategorie

Kosciuch vyhrál Zlatý znak Krška, Krčmář desátý

Na desátém místě skončil Eduard Krčmář v neděli ve volném závodě ve slovinském Kršku o Zlatý znak Krška. Vítězem se stal Norbert Kosciuch, druhý byl Andrian Miedzinski a bronz patřil Nicolasi Covattimu. Vložený závod memoriálu Franca Babicy ovládl Chorvat Jurica Pavlič.

Žagar vyhrál i druhý závod, Škurla sedmý

15.4.2018 (Jana Wanková)

2. závod Mistrovství Slovinska (Ljubljana):
1. M. Žagar, Slovinsko 15+1 ve finále
2. N. Škorja, Slovinsko 14+2 ve finále
3. M. Ivačič, Slovinsko 10+3 ve finále
—-
4. N. Magoši, Maďarsko 13+4 vef inálem
5. M.P. Castagna, Itálie 10+3 v smf
6. M. Škurla, Česká republika 11+4 v smf
7. P. Búri, Slovensko 8
8. J. Pintar, Slovinsko 7
9. D. Štojs, Slovinsko 7
10. R. Kovacz, Maďarsko 5
11. M. Lenarduzzi, Itálie 5
12. M. Jacopetti, Rakousko 4
13. J. Mihálik, Slovensko 4
14. R. Benkö, Maďarsko 3
15. J. Hriberšek, Slovinsko 3
16. M. Mejtský, Česká republika 1

(speedwayclub.sk)

Hynek Štichauer třetí ve slovinském mistrovství

Hynek Štichauer obsadil ve dnešním prvním závodě slovinského mistrovství v Kršku skvělé třetí místo. Vítězem se stal neporažený Matej Žagar, druhý byl další domácí jezdec Matič Ivačič. Ve finálové jízdě startoval ještě jeden Čech Michal Škurla, který skončil čtvrtý.

Smetana devátý v Lendavě, vyhrál Žagar

Třetí díl slovinského šampionátu ovládl bez ztráty kytičky slovinský Matej Žagar. Druhý skončil ve finále POlák Marcel Kajzer a bronzový byl Chorvat Jurica Pavlič. Jediný Čech v závodě Ondřej Smetana obsadil se sedmi body deváté místo. I Slováci měli své zastoupení. Patrik Búri byl jedenáctý a Ján Mihálik šestnáctý.

Matěj Žagar vyhrál v Ljubljaně, Smetana třetí

Suverénním vítězstvím Mateje Žagara skončilo druhé kolo otevřeného slovinského mistrovství v Ljubljaně. Druhý skončil Nick Škorja a náš Ondřej Smetana obsadil fantastické třetí místo. V závodě startovali i další tři Češi. Patrik Mikel byl osmý, Josef Novák desátý a Martin Mejtský třináctý.

Matej Žagar vyhrál v Kršku, Hynek Štichauer třetí

První kolo slovinsko – chorvatského mistrovství jednotlivců, které se jelo včera na dráze v Kršku vyhrál ve finálové jízdě Slovinec Matej Žagar. Druhý byl Alexandr Čonda a bronz si vyjel skvěle jedoucí český jezdec Hynek Štichauer. Vítěz základní části Chorvat Jurica Pavlič dojel ve finále na posledním čtvrtém místě. Druhý pardubický závodník Tomáš Suchánek byl s deseti body šestý.

Matej Žagar zvítězil v Goričanu

Uplynulou neděli pokračoval slovinsko – chorvatský šampionát jednotlivců třetím závodem v Goričanu. Ve finále triumfoval stálý jezdec GP Matej Žagar, ale vítězství nedosáhl snadno, neboť po tři kola vedl mladík z Lendavy Aleksander Čonda. Na doslova vlastní dráze se finále nevydařilo Juricovi Pavlicovi,po zaspání na startu stihl dojet jen na třetím místě. Poslední místo ve finále připadlo Maksi Gregoričovi. Mítinku se zúčastnili i dva naši junioři. Pražský Michal Škurla se ziskem osmi bodů obsadil devátou příčku a pardubický Josef Novák skončil se dvěma body čtrnáctý. V celkovém hodnocení vede s velkým náskokem Matej Žagar před Maticem Voldrihem a Maksem Gregoričem. Ještě by se měl uskutečnit čtvrtý díl šampionátu v Kršku, který byl v dubnu kvůli dešti odložen, ale zatím není známý termín. Odložený závod Jadranského poháru dvojic v Lendavě by se měl uskutečnit 22. srpna. Samo Kukovica, který v květnu při úvodním závodě šampionátu v Ljubljaně utrpěl vážný úraz hlavy po kterém upadl do bezvědomí, byl podle zprávy vydané měsíc po nehodě při vědomí a ve stabilním stavu.

Zlatý znak Krška vyhrál Klindt, Václav Milík druhý a Tomáš Suchánek devátý

slovinskoklindt

V sobotu večer se na stadionu Matija Gubca uskutečnil tradiční závod o Zlatý znak města Krška. Zvítězil v něm celý večer neporažený dánský jezdec Nicolai Klindt. Turnaje se zúčastnili i dva pardubičtí plochodrážníci. Václav Milík skončil hned za Klindtem druhý a Tomáš Suchánek obsadil deváté místo. Na třetí příčku na podiu se postavil Polák Mariusz Fierlej. Po skončení turnaje se odjel mini závod o Pohár France Babiče. Václav Milík postoupil do finále a obsadil v něm opět druhé místo za Nicolaiem Klindtem. Třetí v něm dojel Rus Vitalij Bělousov. Tomáši Suchánkovi se nepovedlo postoupit ze semifinále.

Jurica Pavlic vyhrál v Lendavě

slovinskojurica pavlic V sobotu se v Lendavě odjel druhý závod společného mistrovství Slovinska a Chorvatska jednotlivců. Ve finále zvítězil Jurica Pavlic před Matejem Žagarem, který bez ztráty bodu vyhrál základní část, a Maticem Voldrihem. Nejlepším juniorem byl Žiga Kovačič. Závodu se také zúčastnili mšenští Filip Šitera a Michal Klein. Filip obsadil sedmé místo a Michal desáté. V celkovém pořadí vede Matej Žagar před Maticem Voldrihem a Denisem Štojsem.

Matej Žagar zvítězil v Ljubljani, vážný úraz Sama Kukovici

Matej Žagar - GP´13

V sobotu se v Ljubljani na stadionu Ilirija odjel první závod slovinsko – chorvatského šampionátu jednotlivců. Bez ztráty bodu v něm zvítězil domácí Matej Žagar, který útočí již na svůj třináctý titul. Úkol měl o něco ulehčený, neboť jeho největší soupeř Chorvat Jurica Pavlic jel v Polsku Ekstraligu. Ve finálové jízdě skončil druhý Aleksander Čonda a třetí Matič Voldrih. Závodu se zúčastnili také naši jezdci. Michal Škurla se ziskem deseti bodů obsadil šesté místo a Ondřej Smetana s devíti body místo osmé. Připravený jako náhradník byl pardubický Josef Novák, ale v závodě nevystartoval. Nejlepším slovinským juniorem byl šestnáctiletý Žiga Kovačič, který celkově obsadil sedmé místo.

Žagar až druhý

slovinsko.pngpavli__.jpgzagar.jpgDo slovinského Krška na předjížděcí ovál se nastěhoval čtvrtý míting o individuálního mistra Slovinska a Chorvatska. V základní fázi s přehledem vyhrál chorvatský plošinář Jurica Pavlic, kterému se v poslední době příliš nedaří. Na neděli se dokonce spekuluje o jeho výměně v Rzeszowě za Dennise Anderssona. Ale tento závod znovu ukázal, že se znovu vrací do formy. Naopak nám dobře známé slovinské torpédo Matej Žagar skončil až na druhém místě. Dokonce se ve finále nechal předjet výše zmiňovaným Juricou Pavlicem. Za zmínku stojí také výkon Aleksandera Condy, který má vždy rozporuplné výkony, po dobrých je zase střídají horší. Velké překvapení sezóny se jmenuje Matic Voldrih, neznámý slovinský jezdec postoupil dokonce i do semifinále Challenge to SGP. Jediný zástupce našeho jižního souseda Daniel Gappmaier se 7 body se umístil na místě devátém.

Tomáš Suchánek s drtivým finišem skončil v Kršku sedmý

slovinsko.pngsuchanek.jpgstichauer.jpgPoslední dobou se ve forech objevují také užitečné informace, jako tomu bylo i v případě tohoto závodu, který se uspořádal v Kršku pod názvem „Golden Sign of Krsko“. V závodě se předvedli i dva čeští reprezentanti z Pardubic Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer. Prvnímu zmiňovanému nevyšel začátek závodu, ale v posledních dvou jízdách zaznamenal 7 bodů a celkově skončil na sedmém místě. Druhý z českých zástupců zaznamenal stejně bodů jako Suchánek a nakonec skončil na místě desátém.

Štěrovský s Vidnerem skončili v Kršku sedmí

slovinsko.pngvidner.jpgV Kršku pokračovala panevropská liga klubových dvojic, když po Goričanu a Ljubljaně zavítal seriál do Krška. Českou republika v seriálu reprezentuje PK Plzeň, jeho barvy ve Slovinsku hájili pardubičtí David Štěrovský a René Vidner. Oba junioři se rovným dílem rozdělili o bodový přísun, ale nestačilo to na lepší než poslední sedmé místo. Závody vyhrál pár Ljubljany, když Matič Voldrih v rozjezdu porazil Denise Štojse z Krška. Dominanci Slovinců podtrhl na třetím místě tým Lendavy s neporaženým Aleksandarem Čondou v sestavě.

Hádek se Simotou skončili v Lublani pátí

slovinsko.pnghadek2.jpgsimota.jpgMezinárodní turnaj dvojic se konal na dráze v Lublani. Do hlavního města Slovinska se vydal i český duet Michael Hádek – Zdeněk Simota. Dvojice reprezentující plzeňské barvy skončila na pátém místě, když Michael Hádek bojoval o body půl závodu osamocen, když se solidně rozvíjející mítink změnil pro Zdeňka Simotu v pořádný průvan v peněžence, když k újmě přišly oba jeho motory. Vítězství bral domácí pár Maks Gregorič – Matič Voldrih, kteří za sebou o bod nechali dvojici Lendavy Aleksander Čonda – Ladislav Vida. Třetí skončili další Slovinci tentokráte z Krška Samo Kukovica společně s Denisem Štojsem.

Matej Žagar odjel z Lublaně neporažen

slovinsko.pngzagar.jpgDruhý finálový závod mělo na programu společné slovinsko.chorvatské individuální mistrovství. Bylo zřejmé, že se v boji o titul bude znovu rozhodovat mezi Juricou Pavlicem a Matejem Žagarem. Bylo tomu skutečně tak, Matej Žagar oproti minulému týdnu po základním rozpisu vyhrál i finálovou jízdu a postavil se na nejvyšší stupínek. Jurica Pavlic byl tedy druhý, když jediným, kdo jej porazil, byl právě Matej Žagar. Třetím vzadu byl Slovinec Aleksander Čonda. Do hlavního města Slovinska měl cestovat i Slovák Ján Halabrín, ale ve startovní listině jej nahradil Rakušan Anton Wannasek.

Jurica Pavlic vyhrál V Goričanu

chorvatsko.pngslovinsko.pngpavli__.jpgV chorvatském Goričanu se jelo první kolo individuálního mistrovství Chorvatska a Slovinska. Jeho vítězem se stal Jurica Pavlic, který sice v základní části podlehl Mateji Žagarovi, ovšem ve finálové jízdě nenechal nic náhodě a porážku ze základní části Matejovi oplatil. Ten skončil nakonec druhý a bronz si z Goričanu odváží Aleksandr Čonda.

Matija Duh nežije

duh_matija.jpgsmutecni-stuha.gif Dnes ve dvě hodiny v noci v nemocnici v Bahía Blanca bohužel slovinský jezdec Matija Duh ( nar. 3.4. 1989) podlehl svým těžkým zraněním, které utrpěl v 9. závodě mezinárodního mistrovství Argentiny. V průběžném pořadí mu patřilo 5. místo. Matija patřil mezi nejlepší slovinské plochodrážníky. V letech 2007 a 2009 vyhrál juniorské mistrovství Slovinska a patřil mezi slovinské reprezentanty při závodech mistrovství světa. Již na začátku minulé sezony utrpěl vážné zranění páteře, které ho vyřadilo ze startů až do října. Matijovým domovským týmem bylo družstvo Krška, v Lize čtyř zemí startoval za Slovensko a několikrát startoval i v polských ligách za Krosno a Ostrów. Čest jeho památce!  –  R. I. P.

Ohlédnutí: Slovinsko a Chorvatsko

slovinsko.pngchorvatsko.pngzagar.jpgpavli__.jpg Slovinští a chorvatští jezdci startovali ve společném šampionátu, který zahrnoval čtyři závody. Titul si zajistil Matej Žagar, který zvítězil ve třech turnajích. Pouze na své domovské dráze v Goričanu obsadil první místo Jurica Pavlič a v celkovém pořadí mu patřilo místo druhé. Třetí místo celkově získal Maks Gregorič. Juniorský šampionát, který byl společný dokonce pro čtyři země (navíc Maďarsko a Rakousko)  ovládl Matič Ivačič ze Slovinska. Seriálu složeného ze 6 dílů se zúčastnili i čeští junioři a vedli si dobře, Václav Milík a Michal Škurla se prodrali až na stupně vítězů.

Mistrem Slovinska a Chorvatska se stal Matej Žagar

chorvatsko.pngslovinsko.pngzagar.jpg V sobotu zvítězil v serialu Mistrovství Slovinska a Chorvatska Matej Žagar. Rozhodl o tom poslední závod, který se jel v Kršku. Celkově skončil druhý Jurica Pavlič a na třetím místě Maks Gregorič.

Škurla v Lublani druhý, uspěli i další Češi

slovinsko.pngskurla_1.JPGV sobotu se na dráze ve slovinské Lublani jel otevřený juniorský šampionát Slovinska, Chorvatska a Maďarska, tentokrát ještě za účasti českých jezdců. Vítězem se stal domácí jezdec Matič Ivačič, který ve finále porazil druhého Michala Škurlu, třetího Rolanda Benka a čtvrtého Kristiana Revinseka. Další čeští jezdci, kteří v závodě startovali hned čtyři se umístili v horní polovině výsledkové listiny.