Archív kategorie

Denis Štojs vyhrál v Murecku

Memoriál Adi Funka v rakouském Murecku se stal v nedělí kořistí Slovinců. Obsadili totiž všechny tři medailové pozice. Vítězem se stal Denis Štojs, který postoupil do finále až z jízdy poslední šance, kam postupoval jen s odřenýma ušima. Nakonec kraloval i ve finále, kde nechal za svými závody své reprezentační kolegy jmenovitě druhého Nicka Škorju a třetího Matiče Ivačiče. V závodě startovala i dvojice pardubických jezdců. Josef Novák byl dvanáctý a Martin Mejtský čtrnáctý, když v první své jízdě upadl a dále už nestartoval.

Zdeněk Holub druhý

Druhé místo vybojoval Zdeněk Holub ve volném závodě jednotlivců na dráze ve Wolfslake. Vítězem se stal Polák Kristian Pieszczek. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie. Hned za Francouzem skončil další Čech Matěj Kůs, který do Německa dorazil přímo z Kopřivnice. Z Kopřivnice mířil do Německa i vítěz severomoravského pouťáku Stanislav Mělničuk. Tomu se však vůbec nedařilo a skončil až třináctý.

Juniorským mistrem Ruska se stal Gleb Čugunov

Gleb Čugunov se stal mistrem Ruska juniorů do 21 let. Na dráze v Balakově vybojoval plný počet patnácti bodů a zaslouženě si vyskočil na nejvyšší stupínek pódia. Druhý skončil Vladimir Morozov, který podlehl pouze Čugunovi. Z bronzu se raduje Arsian Fajzulin.

Vaculík sebral Zlatou přilbu SNP Kůsovi v posledním kole finále

Celých pět kol vedl Matěj Kůs ve finále slovenské Zlaté přilby SNP, která se jela v neděli v Žarnovici. Až v posledním kole jej dokázal domácí Martin Vaculík předjet a přilbu nasadil na hlavu právě domácí miláček publika. Matěj Kůs skončil druhý a z třetího místa se radoval Krystian Pieszczek z Polska. Druhým Čechem ve finále byl Ondřej Smetana, který skončil pátý. Smolně dopadl závod pro Tomáše Suchánka. Ten upadl v jízdě o motocykl spadlého Patrika Búriho a skončilo to roztříštěnou holenní kostí hned pod kolenem. 

Bezkonkurenční Tai Woffinden v Lancuchu Herbowym

Už 65. ročník Lancuchu Herboweho se jel v neděli na dráze v Ostrówě. Jeho vítězem se stal bez zaváhání Brit Tai Woffinden. Druhý byl v Ostrówě Artiom Laguta z Ruska a bronz si veze domů Janusz Kolodziej. 

Milík těsně pod bednou

Těsně pod stupněm vítězů se umístil Václav Milík v nedělním závodě Opolská Karolinka 2017 v Opole. Vítězem se stal Kacper Woryna, druhý byl Matěj Žagar a bronz bral Patryk Dudek. 

Michal Dudek šestý v belgické Zlaté přilbě

Slánský jezdec Michal Dudek startoval o víkendu v belkické Zlaté přilbě v Hausden Zolderu. V závodě obsadil celkově šesté místo, když vypadl v semifinále. Vítězem se stal Brit Max Clegg, druhý skončil Mark Beyer z Dánska a bronzovou příčku bral Peter Karger z Dánska.

Matěj Kůs závodil v Německu

V pátek večer a v sobotu se náš jezdec Matěj Kůs účastnil dvojdílného závodu 50. Ostseepokal. Na dráze Wolfslake obsadil Matěj desáté místo se sedmi body. Vyhrál Sebastian Ulamek z Polska, druhý byl Grzegorz Zengota rovněž z Polska a třetí byl další Polák Adrian Cyfer. Den na to se jezdci přesunuli do Starlsundu, kde kraloval Grzegorz Zengota, druhý byl Sebastian Ulamek a třetí Vadim Tarasenko. Matěj Kůs svůj výkon vylepšil o čtyři příčky a skončil šestý. Celkovým vítězem se stal Sebastian Ulamek.

Wroclaw podlehla doma Zielone Góře a končí v základu druhá

Druhou příčku ovšem jen na skóre obsadil Sparta Wroclaw v sestavě s Václavem Milíkem. Závod posledního kola, které bylo přímým soubojem o první místo podlehli na domácí dráze Zielone Góře 39:51. Václav Milík získal pro  Spartu sedm bodů. Nejvíce bodů v závodě měl hostující Jason Doyle.

Krčmář pomohl deseti body k výhře Gniezna

Eduard Krčmář startoval dnes v prvním kole Play off druhé polské ligy na dráze Poznaně a jeho tým vykročil do vyřazovací části skvěle. Start Gniezno dokázalo svého hostitele porazit 49:40 a Eda přispěl k výhře krásnými deseti body. Nejlepším jezdcem závodu však byl domácí Frederik Jakobsen.

Kumla prohrála a klesla na dno tabulky

Dvanácti body přispěl Václav Milík týmu Indianerna Kumla v posledním kole základní části švédské Elitserien. Jeho tým však podlehl na dráze Rospiggarny Hallstavik 35:53. Nejvíce bodů pro domácí vybojoval Jason Doyle. Pro tým Vaška nasbíral bodů nejvíce Kenneth Bjerre.

Puuze čtyři body Václava MIlíka

Václav Milík dokázal Spartě Wroclaw přispět v dnešním závodě polské Extraligy pouze čtyřmi body. Jeho tým dokonce podlehl Czestochowe na jejich dráze 47:43. Nejlepším jezdcem závodu se stal Leon Madsen z domácího týmu a Maciej Janowski z týmu Wroclawi. MIlíkova Wroclaw však má před posledním kolem základní části náskok tří bodů.

V Hagfors vyhrál Michelsen, Smetana třináctý

V silné konkurenci obsadil náš Ondřej Smetana třinácté místo v závodě Dennis Jonsson Race ve švédském Hagfors. Vítězem se stal dánský jezdec Mikkel Michelsen, druhý byl ve finálové jízdě Magnus Karlsson a bronzový Thoma Hjelm Jonasson (oba Švédsko). Ondra byl z jedné jízdy vyloučen a jednu nedokončil pro pád.

Krčmář vede Start Gniezno za postupem

Start Gniezno v čele s našim Eduardem Krčmářem vyhrálo na dráze soupeře v Opole jasně 53:37. Eda přispěl svému týmu třinácti body a stal se tak i nejlepším jezdcem Gniezna. Lepší v celém závodě už byl jen s patnácti body domácí Kevin Wölbert. 

Adrian Gala vyhrál v Teterowě

V německém Teterowě se jel již čtrnáctý ročník závodu Teterower Schildbürgerpokal. Jeho vítězem se stal Polák Adrian Gala, který porazil ve finálové jízdě druhého Antonio Lindbäcka a ruského borce Vadima Tarasenka. V závodě startovali i čeští jezdci Matěj Kůs a Zdeněk Simota. Oba však skončili za branami čtvrtfinálových skupin.

Wroclaw stále uniká v tabulce

Sparta Wroclaw v sestavě s naším Václavem Milíkem si na své domácí dráze vyjela vítězství už v pátečním závodě polské Extraligy proti GKM Grudziadz. Vašek vyjel sice jen pět bodů a dva bonusy, ale i to pomohlo k výhře Wroclawi nad Grudiadz 52:38. Nejlepším jezdcem závodu byl s šestnácti body Artiom Laguta.

Niels Kristian Iversen obhájil dánský titul

Mistrem Dánska se stal minulý týden na dráze ve Fjelstedu stejně jako loni Niels Kristian Iversen. Iversen podlehl v základní části pouze Peteru Kildemandovi. Ve finále však neponechal nic náhodě a vyhrál. Druhý skončil v letošním ročníku Mistrovství Dánska Michael Jepsen Jensen a bronz bere Mikkel Bech.

Dvanáct bodů Milíka v Gorzówě

Dvanácti body přispěl Václav Milík k výhře Wroclawi na horké půdě Stal Gorzów. Jeho tým vyhrál závod v rozdílu osmi bodů a to jej vyhouplo na vedoucí příčku nejprestižnější světové plochodrážní ligy. Vašek se tak stal i nejlepším jezdcem Sparty. V závodě startoval i Martin Vaculík ze Slovenska, který pro svůj domácí Gorzów vybojoval skvělých dvanáct bodů jako Milík a i on byl nejlepším mužem svého týmu.

Timo Lahti již počtvrté finským mistrem

Timo Lahti se stal v Seinäjoki již počtvrté v kariéře a po třetí v řadě finským mistrem na klasické ploché dráze. Druhý byl Jooa Partanen a bronzový pak Teemu Lahti. 

Juniorským mistrem Dánska se stal v Holstedu Sam Jensen

Sam Jensen se postavil na nejvyšší stupínek pódia při finálovém závodě Mistrovství Dánska juniorů Druhý byl Andreas Lyager Hansen a z třetí příčky se raduje Jonas Jeppesen.