Ostatní země | Speedway Fakta

Archív kategorie

Milíkova Wroclaw doma vyhrála, Vašek přispěl sedmi body

Sedm bodů přivezl na konto Betardu Wroclaw Milík v nedělním závodě polské PGE Extralize. Domácí tým na olympijském stadionu ve Wroclawi vyhrál nad svým soupeřem Wlokniarz Czestochowa o šest bodů 48:42. Nejlepším jezdcem domácích byl se čtrnácti body Tai Woffinden, pro hosty přivezl nejvíce bodů Leon Madsen.

Milík znovu náčelníkem Indiánů z Kumly

Vítězstvím 46:43 skončilo úterní utkání švédské Elite Serien mezi týmem Václava Milíka Indianerna Kumla a Masarnou Avesta na dráze v Avestě. Lépe z tohoto měření sil vyšli Indiáni v čele z Vaškem Milíkem, který vybojoval skvělých čtrnáct bodů. 

Dmitri Bergé vyhrál v Marmande

Volný závod na travnaté dráze v tradiční baště travnaté ploché dráhy v Marmande se stal kořistí Francouze Dmitri Bergé. Druhý byl Chris Harris a bronz bral Richard Hall. Martin Málek obsadil v závodě s devíti body deváté místo a Hynek Štichauer byl jedenáctý, když měl na svém kontě o dva body méně než Málek.

Václav Milík nejlepším Indiánem

Václav Milík se stal dnes v závodě švédské Elite Serien nejlepším jezdcem svého klubu Indianerna Kumla. Indiáni však bohužel podlehli svému hostiteli z Vetlandy 33:57. Milík vybojoval dvanáct bodů. Nejlepším jezdcem domácího týmu byl Leon Madsen a Bartosz Zmarzlik, když  oba vybojovali po dvanácti bodech.

Polské ozvěny 8

V dnešním díle polských ozvěn Vám přiblížíme výsledky českých jezdců v polských ligách. Václav Milík a Slovák Martin Vaculík startovali v nejvyšší extralize, Eduard Krčmář hájil barvy Gniezna v Nice 1. lize a Josef Franc pomáhal druholigovému Krosnu.

Kosciuch vyhrál Zlatý znak Krška, Krčmář desátý

Na desátém místě skončil Eduard Krčmář v neděli ve volném závodě ve slovinském Kršku o Zlatý znak Krška. Vítězem se stal Norbert Kosciuch, druhý byl Andrian Miedzinski a bronz patřil Nicolasi Covattimu. Vložený závod memoriálu Franca Babicy ovládl Chorvat Jurica Pavlič.

Josef Franc veze vítězství z Altripu

V německém Altripu se jel mezinárodní závod na dlouhé ploché dráze. Jeho vítězem se stal náš Josef Franc. Druhý skončil Max Dilger z Německa a bronzový byl Michael Härtel rovněž z Německa. Další čeští jezdci skončili ve druhé půli výsledkové listiny. Martin Málek byl devátý a Hynek Štichauer jedenáctý.

Milík desátý v Memoriálu Jancarze, vyhrál Zmarzlik

Tradiční memoriál Eduarda Jancarze v polském Gorzówě se stal kořistí Bartosze Zmarzlika, který ve finálové jízdě porazil Patryka Dudka, Szymona Wozniaka a Krzystofa Kasprzaka, který vyhrál se čtrnácti body základní část. Jediný Čech v závodě Václav Milílk obsadil se sedmi body desátou příčku.

Kacper Gomolski vyhrál Aurehahnpokal v Teterowě

Polák Kacper Gomólski se stal vítězem závodu Aurehahnpokal v německém Teterowě. Závod se skládal ze základní části závodu, odkud se první desítka kvalifikovala do semifinálových jízd a následně do finále. Tam byl druhý za Gomólskim Rune Holta a z bronzu se raduje Rus Vadim Tarasenko. V závodě startovali i dva Češi. Matěj Kůs vybojoval pět bodů, což stačilo pouze na dvanáctou příčku a o dva body a dvě příčky na tom byl hůře ještě čtrnáctý Zdeněk Holub, který se vrátil na ovály po zranění v ruském Balakově. Smolně skončil závod pro polského Adriana Galu, který vyhrál základní část, ovšem semifinále nedojel pro poruchu.

Memoriál Smoczyka vyhrál Przemek Pawlicki

V neděli se na dráze v polském Leszně jel Memoriál Alfreda Smoczyka. Ten se stal kořistí Przemyslawa Pawlickeho, který vyhrál rozjezd tří jezdců z dvanácti body. Druhý byl Brady Kurtz z Austrálie a třetí Dominik Kubera.

Josef Franc vyhrál v Plattingu

Jen den po skvělém postupu Josef France do Speedway European Championship se Josef Franc vypravil z italského Terenzana do německého Plattingu, kde absolvoval závod na dlouhé ploché dráze a to už 40. ročním Ceny města Platting. Ten vyhrál, když ve finále nechal za svými zády Andrewa Applettona a Jorge Tebbeho. Další Češi Martin Málek a Michal Dudek obsadili devátou a dvanáctou příčku.

Jason Doyle mistrem Premiership

Vítězem závodu jednotlivců Mistrovství SGB Premiership se stal v Poole Jason Doyle z Austrálie hájicí barvy Somerset Rebels. Druhý byl Troy Batchelora třetí Hans Andersen. 

Polské dvojice vyhrála Sparta Wroclaw

Mistrovství Polska dvojic ovládli ve čtvrtek večer na dráze v Ostrówě jezdci Betardu Sparta Wroclaw Maciej Janowski a Maksym Drabik. Druhou příčku si o pouhý bod vybojovali jezdci Zielone Góry. Bronzová medaile nakonec po rozjezdu z Tarnowem získali Czestochowiané.

Michal Škurla oporou Stralsundu

Michal Škurla se stal v sobotu nejlepším jezdcem německého Stralsundu v závodě Bundesligy, kdy jeho tým startoval na dráze Wittstocku a podlehl Vlkům vysoko 22:62. Nejlepším jezdcem závodu se stal domácí Rafal Okoniwski, který vybojoval plný počet patnácti bodů.

Krčmář znovu válel

Eduard Krčmář se stal znovu hlavní oporou svého týmu Start Gniezno v závodě Nice 1. polské ligy. Jeho tým startoval v Krakówě, kde však závod musel být pro silný déšť ukončen po desáté jízdě. Start Gniezno zvítězilo 44:16 a Eda k tomu přispěl osmi body  a jedním bonusem, což bylo pro tu chvíli nejvíce za Gniezno, ale i v celém závodě.

Tři body Václava Milíka

Sparta Wroclaw Václava Milíka vyjížděla ke čtvrtému kolu Czestochowe, týmu, který okupoval druhou příčku tabulky PGE polské Extraligy. Domácí tým Wlokniarzu si s týmem Sparty Wroclaw poradil docela hravě a vyhrál 49:41. Václav Milík přispěl Wroclawi pouhými třemi body. Nejlepším jezdcem závodu se stal skvěle jedoucí Švéd v barvách Czestochowe Fredrik Lindgren.

Milan Dobiáš závodil v Teterowě

V německém Teterowě startoval se svým strojem do 250 ccm Milan Dobiáš v závodě dvojic. Na start se postavil s Němcem Sobolewiczem a obsadili se ziskem osmnácti bodů čtvrtou příčku. Jedenáct z nich přivezl náš Dobiáš. Vítězem se stala dvojice z Německa Maximilian Firniß a Ben Ernst.

NL: Eastbourne Eagles – Belle Vue Colts 62:29

28.4.2018

Eastbourne Eagles 62
(G. Wood 15, T. Brennan 12+1)

Belle Vue Colts 29
(T. Perry 10, J. Lawlor 7)

Ch: Berwick Bandits – Lakeside Hammers 49:41

28.4.2018

Berwick Bandits 49
(K. Doolen 13+1, N.B. Jakobsen 9+2)

Lakaside Hammers 41
(N. Morris 13+1, Ch. Harris 9+1)

DBL: Wölfe Wittstock – Nordstern Stralsund 62:22

27.4.2018

Wölfe Wittstock 62
(R. Okoniewski 15, M. Hansen 12+2)

Nordstern Stralsund 22
(M. ŠKURLA 9, D. Moser 7)