Archív kategorie

Závod družstev ve Finsku vyhrál tým Kattarit

Závod družstev se jel ve finském Valkeakoski. Všechny týmy se skládaly pouze z finských jezdců. Vítězem se stal tým pod názvem Kattarit, kde bral nejvíce bodů letošní finský mistr Mats Järf. Druhé místo patřilo týmu Red Barons a třetí pak týmu Kisapuiston Kiertajat. Nejlepším jezdcem závodu byl Tomi Kirilov.

Poslední kolo Isracingserien vyhráli jezdci Bockarny Böllnas

Na své domácí dráze v Böllnas se z výhry radovali domácí jezdci Bockarny, čímž se bodově dorovnali Rospiggarně Hallstavik a musel být vypsán rozjezd o předposlední místo v celkové tabulce. Celkové se mistry stali jezdci Rundbaana Örnsköldsvik, druhá příčka patří Strömsund a bronz berou jezdci Gävle. 

Mladíci Kaměneho Uralska mistry juniorských družstev

Ruskými mistry juniorských družstev se stali v Kamensku Uralski domácí junioři, kteří ve dvou denním závodě porazili druhou Maga Ladu Togliatti. Ze třetího místa se radují mladíci z Ufy. Nejlepším jezdcem celého víkendu se stal domácí talent Dmitrij Sollanikov.

Finským mistrem na ledě Mats Järf

Ve finském Kauhajoki se jelo finské mistrovství na ledové ploché dráze, které se stalo kořistí Matse Järfa, který nechal ve finálové jízdě za svými zády Timo Kankunena a Mattiho Isoaha. Smolařem závodu byl po základní části druhý Isoaho, který se nakonec musel ve finále sklonit před Kankunenem.

Rundbana získala švédský titul v družstvech na ledě

Osmé a deváté kolo švédské Isracingserien se jely o víkendu 3 – 4. února na drahách v Hallstaviku a Gävle. První ze závodu ovládli jezdci Rundbany, druzí byli ledaři domácího Hallstaviku a poslední stupínek pódia obsadili jezdci Gävle. Druhý den ovládli s 31 body ledaři Rospiggarny Hallstavik v čele s Igorem Kononovem. Strömsund byl druhý a bronzový sobotní vítěz Rundbana Örnsköldsvik. V celkové klasifikaci to znamená titul pro Rundbanu, druhý končí Strömsunds a boj bude teď už jen o místo třetí, mezi Gävle, Hallstavikem. Čtvrtý už s největší pravděpodobností bude Böllnas. Poslední závod je v plánu za týden.

V Almatech bez české účasti

I přesto, že se náš nejlepší ledař Jan Klatovský kvalifikoval co by právoplatný člen světové elity do Ice Speedway Gladiators Championships, nebude v úvodních dvou závodech v kazašských Almatech startovat. Jeho zdravotní stav po pádu ve třetí jízdě kvalifikačního závodu ve finském Ylitorniu to nedovoluje. „Každý den ráno mám rehabilitace a jsem pod kontrolou doktora Kunovského. Definitivní verdikt, co bude dál padne až 6. února u pana doktora Brože v Pardubicích.“ říká zklamaně Jan Klatovský. Za redakci Speedway Fakta mu přejeme brzké uzdravení. Startovní listina víkendového podniku bude ochuzena i o jednoho ruského jezdce. Pro zlomeninu klíční kosti z víkendové ruské ligy v Ufě nebude startovat Dinar Valejev.

Druhou ruskou ligu vede Kaměnsk Uralski

Druhá ruská ledařská liga měla o víkendu na programu svá dvě úvodní kola. Sobotní závod ovládli jezdci Kaměnsk Uralski s dvoubodovým náskokem na druhé Torpedo Šadrinsk. Mega Ladu Togliatti skončila na třetím místě. Den druhý se však stal kořistí druhého týmu Mega Lada Togliatti. Druzí skončili sobotní vítězové Kaměnsk Uralski a z bronzu se radují domácí jezdci Torpedo Šadrinsk. V celkové klasifikaci vede po dvou kolech Kaměnsk Uralski, před Mega Ladou Togliatti a Šadrinskem.

Ufa kralovala na svém ledařském ovále

Ufa (Rusko) – Oba víkendové závody ruské Superligy ovládli domácí jezdci v čele s Nikolajem Krasnikovem. V neděli sice museli o prvenství bojovat až v rozjezdu, ale i ten zvládli a Vyhráli. Druzí byli po oba dny ledaři Mega Lada Togliatti a z bronzových pozic se rovněž po oba dny radují jezdci Něftěkamsku. V celkové klasifikaci je v čele po čtyřech kolech ze šesti Ufa, před Togliatti a Něftěkamskem. Evropský tým Austria Vídeň v ruské lize je zatím poslední. Poslední dvě kola se jedou na stadiónu Anatolie Štěpánova v Togliatti 24 – 25. února.

Andrej Ivanov vítězem Mistrovství primorskeho kraje

V Ussurijsku, který leží jen několik desítek kilometrů od čínských hranic se jel o víkendu mistrovský závod o titul mistra Kraje Primorskeho. Jeho vítězem se stal Andrej Ivanov, který vybojoval 27 bodů. Jen o bod méně měl druhý Pavel Korsun a třetí byl Grigorij Amazasjan.

Švédská Isracingserien má za sebou další závody

Šesté a sedmé kolo švédské Isracingserien se jelo o víkendu ve Švédsku. V pátek  na dráze v Örnsköldsviku vyhrála domácí Rundbana s vysokým náskokem na druhou Bockarnu a třetí Gävle. Nejlepším jezdcem závodu byl domácí Martin Haarahiltunen s plným počtem dvanácti bodů. O den později se o prvenství postarali jezdci Bockarny, když nechali za sebou Stromsund a Gävle. Rundbana Örnsköldsvik skončila poslední, když jela s oslabeným týmem. V celkové klasifikaci je ve vedení stále Rundbana, před Strömsundem a Gävle.

Zorn ovládl rakouský pouťák, Lukáš Hutla osmý

V rakouském Weissenbachu se jel dnes odpoledne volný závod na ledové dráze. Jeho vítězem se stal domácí Franz Zorn se ziskem plného počtu patnácti bodů a vítězstvím ve finálové jízdě. Druhý byl ve finále Johann Weber a třetí příčku obsadil Jesper Iwema, nový nizozemský talent. Stefan Pletschacher, který skončil v základní části závodu druhý se na start finále nepostavil. Nejlepším z českých jezdců byl dnes přeloučský Lukáš Hutla, který vybojoval osm bodů. Andrej Diviš o pouhé dva body méně a obsadil desáté místo.

Ledařským mistrem juniorů v Rusku se stal Nikita Bogdanov

Nikita Bogdanov se stal v ruských Vjastskych Poljanach letošním Mistrem Ruska juniorů na ledové ploché dráze. Druhý skončil v celkové klasifikaci Nikita Tarasov a z bronzu se může radovat Dmitrij Sollanikov, který měl hodně nakročeno k obhajobě loňského titulu, ale v neděli několikrát zaváhal a skončil nakonec až třetí.

Rundbana poprvé nevyhrála

V pátém kole švédské Isracingserien se poprvé musel tým Rundbany Örsköldsvik sklonit před svým soupeřem. Vítězem závodu se stali jezdci Stromsundu, kde nejvíce bodů vybojoval Rus Daniil Ivanov a skvěle zajel i Nikita Toloknov. Rundbana byla o pouhý bod druhá a z bronzu se radovali jezdci Rospiggarny, která se musela opět obejít bez Jana Klatovského. V celkové tabulce vede stále Rundbana, přes Stromsundem a Gävle.

Jaimon Lidsey juniorským mistrem Austrálie

Juniorským mistrem Austrálie se stal v Milduře Jaimon Lidsey, který vyhrál finálový závod bez jediné porážky. Druhý skončil Kye Thomson a z bronzové medaile se raduje Zaine Kennedy. Vedle Lidseye, který se raduje z titulu, může být spokojen i druhý Kye Thomson, protože do finále postupoval až z finále B. Finálová jízda se hned třikrát opakovala a nakonec se dojela jen ve dvou.

Rundbana znovu vítězí

Ve švédské ledařské lize Isracingserien zatím neznáme na vítězné pozici nikoho jiného než tým Rndbany. I večtvrtém kole se tomuto týmu podařilo vyhrát a tabulku vede s jasným náskokem. Na druhém místě byli v závodě v Hallstaviku (mimochodem se jelo na dráze, kde se v létě jezdí klasická speedway pozn. autora) jezdci Strömsundu a bronz vybojoval domácí tým Rospiggarny, ovšem bohužel bez zraněného Jana Klatovského, který doma rehabilituje a připravuje se gladiátorské grand prix. 

Parádní výkon Igora Kononova v ruském poháru

Igor Kononov. Velký smolař letošního Mistrovství Ruska, která bývá zároveň pro ruské jezdce bránou do kvalifikačních bojů o titul Mistra světa. Ta se však tomuto sympaťákovi zavřela pádem v rozjezdu o postup. Proto musel Igor pro letošek volit jiný program a zůstat v Rusku. Minulý víkend hned startoval v prvním dvou denním závodě ruského poháru v Jugorsku a napravil si řádně chuť, když vyhrál s poměrně jasným předstihem. Druhý skončil Nikita Toloknov a bronz bral Vasilij Něsytych.

Rohan Tungate Mistrem Austrálie

Mistrem Austrálie se stal o víkendu Rohan Tungate, který vybojoval ve čtyřech závodech 62 bodů. Druhá příčka patří obhájci titulu Brady Kurtzovi a z bronzové pozice se  raduje Max Fricke.

Dmitrij Koltakov ruským mistrem

Mistrem Ruska na ledové ploché dráze se stal o víkendu Dmitrij Koltakov, který oba víkendové závody vyhrál Druhý skončil v sobotu v Kaměnsku Uralskim Daniil Ivanov a třetí byl Dmitrij Chomicevič. Nedělní pořadí závodu bylo totožné s tím sobotním a ve stejném pořadí se jezdci seřadili i v celkové klasifikaci mistráku. Jen o poslední postupové místo do kvalifikace Mistrovství světa byl vypsán rozjezd, který promarnil pádem Igor Kononov a Sergej Karačincev tak bude bojovat o postup gladiátorského mistrovství. Mezi trojici na stupních vítězů se ještě vtlačil Dinar Velejev.

Rundbana vyhráli i třetí kolo, skvělý výkon Honzy Klatovského

I třetí kolo švédské ledařské ligy Isracingserien se stalo jednoznačnou kořistí Rundbany Örsköldsvik, kde podali všichni ř´čytři jezdci vyrovnaný výkon. Na druhém místě skončilo Gävle a bronz vybojoval Strömsund včele z Frnkie Zornem, který se stal se svými dvanácti body opět nejlepším jezdcem dne. Fantastický výkon podal v neděli i náš Jan Klatovský, který se stal se svými jedenácti body druhým nejlepším jezdcem. Jeho Rospiggarna však dojel předposlední.

Rundbana kralovala i druhému kolu

Jak již napovídá nadpis i ve druhém kole Isracingserien ve švédském Orskoldviku se z výhry radoval tým Rundbany Ornskoldvik. Na dráze Kallehov dnes vyhráli jasným náskokem šesti bodů na druhým Strömsundem a třetím Böllnas. I v sobotu byl nejlepším jezdcem dne Rakušan Franz Zorn. Jan Klatovský se bohužel moc nemohl spoléhat na své kolegy z týmu Rospiggarny a opět byl on hlavním strůjcem bodů. Tentokrát jich nasbíral devět. Jeho kolegové však dohromady nedali více jak pět bodů a to stačilo pouze na poslední místo Hallstaviku. Třetí kolo je na programu už v neděli.