Archív kategorie

Kumla prohrála na domácí dráze

Indianerna Kumla podlehla na domácí dráze Dackarna Malilla Václav Milík přispěl svému týmu Indianerna osmi body. Nejlepším domácím jezdcem byl se čtrnácti body Piotr Protasiewicz. Nejvíce bodů v závodě vybojoval Rune Holta z Dackarny.

Jen čtytři body Václava Milíka za Wroclaw

Pouhé čtyři body vybojoval pro Spartu Wroclaw náš nejlepší jezdec Václav Milík. Jeho tým pouze remizoval na dráze v Rybniku 45:45. Nejvíce bodů v závodě vybojoval Vaškův kolega z týmu Andževs Lebeděvs. 

V Osnabrucku vyhrál Shanes, Martin Málek zraněn

Vůbec špatně nezačal Martin Málek na travnatém pouťáku v německé Osnabrucku. Vyhrál svou první jízdu a vše vypadalo nadějně. Ovšem v další jízdě měl pád přes hák a jeho závodní přestávka bude trvat asi měsíc. Martinovi přejeme brzké uzdravení a návrat na ovály. Vítězem závodu se stal s plným počtem bodů James Shanes, druhý byl Stephan Katt a bronzový Marcel Dachs.

Matěj Kůs druhý ve Wittstocku, vyhrál Adrian Gala

Až v rozjezdu z Matějem Kůse si Polák Adrian Gala zajistil vítězství v závodě v německém Wittsocku. Matěj Kůs se po vleklých zranění raduje z druhé místa. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie.

Indianerna tentokrát nevyhrála

Indianerna Kumla si veze domů z Eskilstuny porážku 47:43. Hlavním strůjcem porážky byl Slovinec Matej Žagar, který pro domácí tým vybojoval třináct bodů a dva bonusy. Také Andževs Lebeděvs se přičinil třinácti bodovým dílem k výhře Smederny. Za hosty exceloval Kenneth Bjerre se čtrnácti body. Václav Milík v barvách Indianerny Kumla vybojoval šest bodů a dva bonusy.

Krčmář přispěl osmi body k výhře Gniezna

Vysokou výhrou 66:24 skončilo nedělní utkání druhé polské ligy s českou stopou v závodě. Eduard Krčmář se postavil na start v barvách domácího Start Gniezno a vybojoval cenných osm bodů se třemi bonusy. Vyrovnaný domácí tým vedli dva jedenácti bodoví borci Adrian Gala a Mirosalaw Jablonski. Za hostující tým byl výraznější pouze Adam Skornicki s jedenácti body.

Ondřej Smetana bojoval v maďarské lize

Devíti body se blýskl Ondřej Smetana v závodě prvního kola maďarské ligy. Jeho tým Arenamoto Speedway Vasad však skončila poslední. Vítězem se stal tým domácího Nagyhalácz, druhý byl Debrecen a třetí Gyula. Hvězdou závodu se stal Joszef Tabaka, který vybojoval pro druhý Debrecen jedenadvacet bodů.

Milíková Sparta vyhrála a vede tabulku, Vašek vyjel sedm bodů

Sedmi body přispěl Václav Milík v dnešním závodě polské Extraligy k výhře své Sparty nad Rybnikem 56:34. Sparta Wroclaw se tímto vítězstvím vyhoupla na první příčku nejvyšší ligy našich severních sousedů. Václav Milík vybojoval sedm bodů a tři bonusy. Nejlepším jezdcem závodu byl Andžejs Lebeděvs z domácího týmu Wroclawi. Ten vybojoval třináct bodů.

Zach Wajknecht nejlepším britským juniorem do 19 let

V britském Plymouth se jelo finále Mistrovství Velké Británie juniorů v kategorii do 19 let. Jasným vítězem se stal Zach Wajknecht, druhý skončil po rozjezdu tří jezdců o medaile Dan Bewley a bronz si veze domů Kyle Bickley. Černý Petr zbyl v rozjezdu a bramborový skončil Jack Parkinson-Blackburn.

Wozniak vypálil všem polským hvězdám rybník

Szymon Wozniak, týmový kolega Václava Milíka z polské Wroclawi vypálil dnes na stadiónu v Gorzówě všem polským hvězdám rybník a stal se novopečeným letošním Mistrem Polska. Druhý skončil v odloženém závodě ze soboty Przemyslaw Pawlicki a bronzový je pro letošní rok Patry Dudek.

Smetana devátý v Lendavě, vyhrál Žagar

Třetí díl slovinského šampionátu ovládl bez ztráty kytičky slovinský Matej Žagar. Druhý skončil ve finále POlák Marcel Kajzer a bronzový byl Chorvat Jurica Pavlič. Jediný Čech v závodě Ondřej Smetana obsadil se sedmi body deváté místo. I Slováci měli své zastoupení. Patrik Búri byl jedenáctý a Ján Mihálik šestnáctý.

Antonio Lindbäck švédským mistrem

Antonio Lindbäck se stal ve švédské Avestě individuálním mistrem své země. Ve finálové jízdě závodu nechal za svými zády suveréna základní části Fredrika Lindgrena, který tak skončil druhý, Kima Nilssona, jemuž připadla celkově třetí příčka a Linuse Sundströma.

Gala a Mělničuk vyhráli v Rovně

V ukrajinském Rovně se jel plochodrážní závod O Pohár Auto Moto Revia, který se stal kořistí Poláka Adriana Galy. Současti tohoto závodu byl i mini závod memoriálu Igora Marka, který ovládl domácí borec Stanislav Mělničuk.

Start Gniezno s Edou Krčmářem podlehli Ostrówu

Eda Krčmář neměl se svým druholigovým polským týmem Start Gniezno štěstí jako Václav Milík z Wroclawi a vezou si domů prohru o pouhé dva body 46:44. Eda Krčmář přispěl týmu skvělými devíti body.

Václav MIlík přispěl jedenácti body k výhře Wroclawi v Toruni

Do Toruně se vydala k dalšímu kolu Sparta Wroclaw v sestavě s naším nejlepším jezdcem současnosti Václavem Milíkem. Jeho tým porazil domácí tým 49:41 a samotný Václav přispěl do celkového skóre jedenácti body.

SGBC: Ipswich Witches – Workington Comets 59:33

Ipswich Witches porazilo na domácí dráze Workington Comets 59:33. Nejlepším domácím byl Kyle Newman, který vybojoval třináct bodů. Hostům vybojoval nejvíce bodů Craig Cook.

Nice1LŽ: Unia Tarnów – Lokomotiv Daugavpils 61:29

Také ve druhé nejvyšší ligové soutěži v Polsku se dnes závodilo. Unia Tarnów vysoko rozdrtila Lokomotiv Daugavpills 61:29. Hlavním strůjcem výhry byl s plným počtem patnácti bodů Mikkel Michelsen. Hostům z Lotyšska přivezl nejvíce bodů Maksims Bogdanovs.

PGEEL: ROW Rybnik – Unia Leszno 44:46

R OW Rybnik nestačil na domácí dráze v závodě odloženého závodu polské PGE Extraligy. Podlehli Unii Leszno však jen velmi těsně 44:46. Nejlepším domácím byl Rus Grigorij Laguta. Hosté se nejvíce spoléhali na dalšího Rusa v závodě Emila Sajfutdonova.

MSL: Fjelsted – Holsted 39:48

Poslední závod tohoto kola dánské Metal Speedway League se jel ve Fjelstedu, kde domácí tým podlehl Holstedu 39:48. Hvězdou domácích, ale i celého závodu se stal Peter Kildemand, který vybojoval úctyhodných šestnáct bodů. To hosty vedl k výhře hlavně výkon čtrnácti bodového Krzystofa Buczkowskeho. Dobře mu asistoval ještě Rasmus Jensen a Bjerne Pedersen.

MSL: Slangerup – Esbjerg 45:39

I druhý závod dánské Superligy se nesl tónem domácího týmu. Tentokrát porazili jezdci Slangerupu Esbjerg 45:39. Čtrnáct bodů vybojoval Mikkel Michelsen a díky tomu se stal nejlepším jezdcem domácích. Pro hosty získal nejvíce bodů Niels Kristian Iversen, ale i Oliver Berntzon. Oba měli na svém kontě po třinácti bodech.