Archív kategorie

Jack Holder mistrem Nového Jižního Walesu

Jack Holder se stal o víkendu vítězem Mistrovství Nového Jižního Walesu. Ve finálové jízdě nechal za svými zády Sama Masterse a Joshe Pickeringa.

66. Lancuch Herbowy v Ostrówě vyhrál Grzegorz Walasek

Grzegorz Walasek se stal vítězem už 66. ročníku tradičního Lancuchu Herbowe v polském Ostrówě. Druhý byl ve finálové Bjerne Pedersen a bronz vybojoval Bartosz Smektala.

Josef Franc pátý v Maďarsku

V maďarském Nágyhalasz se jel poslední závod maďarského mistrovství. Jeho vítězem se stal Polk Jakub Jamróg, druhý byl Norbert Magoši, který se tak stal i letošním maďarským mistrem. Třetí příčku vybojoval Stanislaw Burza. Josef Franc vybojoval deset bodů a skončil pátý.

Artiom Laguta vyhrál v Krakowě

V polském Krakowě se v neděli jel závod u příležitosti 60.let založení tamního klubu. Vítězem se sta Rus Artiom Laguta, druhý byl Tai Woffinden a bronz vybojoval Szymon Wozniak.

Greg Hancock vyhrál druhý závod Diamond Cup v Motale

Ve švédské Motale se jel druhý závod Diamond Cup 2018. Jeho vítězem se stal ve finálové jízdě Greg Hancock. Druhý skončil Niels Kristian Iversen a bronz bral vítěz základní části Linus Sunström.

Josef Franc pátý ve druhém kole maďarského mistrovství

Druhý závod otevřeného maďarského mistrovství se jel v Nagyhalaszu. Vítězem se stal Stanislaw Burza z Polska. I druhý byl polský jezdec a to Jakub Jamróg. Třetí pozici si vybojoval ve finále Stanislav Mělničuk z Ukrajiny. Josef Franc vypadl v semifinále a obsadil tak páté místo. Druhý Čech ve startovním poli byl Petr Chlupáč. I ten vypadl v semifinále a patřila mu celková sedmá příčka. Nejlepším Maďarem se stal čtvrtý Norbert Magoši.

Hynek Štichauer třetí ve Vechtě

Mezinárodní závod na dlouhé dráze v německé Vechtě ovládl Francouz Mathieu Tressarieu. Druhý byl ve finálové jízdě Martin Smolinski a bronz bral náš Hynek Štichauer. Druhý Čech ve startovním poli Martin Málek skončil desátý.

Polsko – Zbytek světa 46:44

Velmi těsným výsledkem skončilo přátelské utkání družstev mezi Polskem a zbytkem světa. Domácí tým na stadiónu Slaskim v Chrozowě, kde se za čtrnáct dní pojede poslední závod SEC, porazili zbytek světa o dva bodíky 46:44. Nejlepším jezdcem Polska byl s třinácti body Maciej Janowski. Pro světový výběr vyjel nejvíce bodů Slovinec Matěj Žagar. Slovák Martin Vaculík, který startoval v barvách vývěru světa vybojoval šest bodů a s jedním bonusem

55. Zlatou přilbu SNP spláchl déšť

Letošní půl kulatý roční slovenské Zlaté přilby (55. ročník) musel být bohužel pro nepříznivé počasí a stálý déšť zrušen. Náhradní termín nejspíš podle dostupných informací ze Slovenska žádný nebude. 55. ročník tohoto nejstaršího plochodrážního závodu u našich východních sousedů se tedy do historie zapíše jako neodjetý.

Zemřel Ronnie Moore

Dvojnásobný Mistr světa na ploché dráze z let 1954 a 1959 Ronnie Moore z Nového Zélandu nežije. Ronnie zemřel po dlouhém boji s rakovinou plic. Čest jeho památce.

Brady Kurtz nejlepší v Teterowě

V německém Tetrowě se jel v pátek večer patnáctý ročník Schildbürger poháru, který se jel systémem podobným jako naše Zlatá přilba. Vítězem finálové jízdy se stal Australan Brady Kurtz, druhý byl Jakob Thorsell a bronz bral Patrick Hougaard. V závodě startovali i dva čeští jezdci. Zdeněk Holub vypadl hned ve čtvrtfinále, Matěj Kůs ukončil své působení v semifinále.

Milíkova Wroclaw doma vyhrála, Vašek přispěl sedmi body

Sedm bodů přivezl na konto Betardu Wroclaw Milík v nedělním závodě polské PGE Extralize. Domácí tým na olympijském stadionu ve Wroclawi vyhrál nad svým soupeřem Wlokniarz Czestochowa o šest bodů 48:42. Nejlepším jezdcem domácích byl se čtrnácti body Tai Woffinden, pro hosty přivezl nejvíce bodů Leon Madsen.

Milík znovu náčelníkem Indiánů z Kumly

Vítězstvím 46:43 skončilo úterní utkání švédské Elite Serien mezi týmem Václava Milíka Indianerna Kumla a Masarnou Avesta na dráze v Avestě. Lépe z tohoto měření sil vyšli Indiáni v čele z Vaškem Milíkem, který vybojoval skvělých čtrnáct bodů.

Dmitri Bergé vyhrál v Marmande

Volný závod na travnaté dráze v tradiční baště travnaté ploché dráhy v Marmande se stal kořistí Francouze Dmitri Bergé. Druhý byl Chris Harris a bronz bral Richard Hall. Martin Málek obsadil v závodě s devíti body deváté místo a Hynek Štichauer byl jedenáctý, když měl na svém kontě o dva body méně než Málek.

Václav Milík nejlepším Indiánem

Václav Milík se stal dnes v závodě švédské Elite Serien nejlepším jezdcem svého klubu Indianerna Kumla. Indiáni však bohužel podlehli svému hostiteli z Vetlandy 33:57. Milík vybojoval dvanáct bodů. Nejlepším jezdcem domácího týmu byl Leon Madsen a Bartosz Zmarzlik, když  oba vybojovali po dvanácti bodech.

Polské ozvěny 8

V dnešním díle polských ozvěn Vám přiblížíme výsledky českých jezdců v polských ligách. Václav Milík a Slovák Martin Vaculík startovali v nejvyšší extralize, Eduard Krčmář hájil barvy Gniezna v Nice 1. lize a Josef Franc pomáhal druholigovému Krosnu.

Kosciuch vyhrál Zlatý znak Krška, Krčmář desátý

Na desátém místě skončil Eduard Krčmář v neděli ve volném závodě ve slovinském Kršku o Zlatý znak Krška. Vítězem se stal Norbert Kosciuch, druhý byl Andrian Miedzinski a bronz patřil Nicolasi Covattimu. Vložený závod memoriálu Franca Babicy ovládl Chorvat Jurica Pavlič.

Josef Franc veze vítězství z Altripu

V německém Altripu se jel mezinárodní závod na dlouhé ploché dráze. Jeho vítězem se stal náš Josef Franc. Druhý skončil Max Dilger z Německa a bronzový byl Michael Härtel rovněž z Německa. Další čeští jezdci skončili ve druhé půli výsledkové listiny. Martin Málek byl devátý a Hynek Štichauer jedenáctý.

Milík desátý v Memoriálu Jancarze, vyhrál Zmarzlik

Tradiční memoriál Eduarda Jancarze v polském Gorzówě se stal kořistí Bartosze Zmarzlika, který ve finálové jízdě porazil Patryka Dudka, Szymona Wozniaka a Krzystofa Kasprzaka, který vyhrál se čtrnácti body základní část. Jediný Čech v závodě Václav Milílk obsadil se sedmi body desátou příčku.

Kacper Gomolski vyhrál Aurehahnpokal v Teterowě

Polák Kacper Gomólski se stal vítězem závodu Aurehahnpokal v německém Teterowě. Závod se skládal ze základní části závodu, odkud se první desítka kvalifikovala do semifinálových jízd a následně do finále. Tam byl druhý za Gomólskim Rune Holta a z bronzu se raduje Rus Vadim Tarasenko. V závodě startovali i dva Češi. Matěj Kůs vybojoval pět bodů, což stačilo pouze na dvanáctou příčku a o dva body a dvě příčky na tom byl hůře ještě čtrnáctý Zdeněk Holub, který se vrátil na ovály po zranění v ruském Balakově. Smolně skončil závod pro polského Adriana Galu, který vyhrál základní část, ovšem semifinále nedojel pro poruchu.