Archív kategorie

Rohan Tungate řádí v Austrálii

Dvě vítězství v závodech v Austrálii zaznamenal v minulých dnech Rohan Tungate. Nejprve ovládl závod o pohár Jacka Younga v Gilmann a poté se stal vítězem závodu o pohár Phila Crumpa, který se jel současně jako oslava 70 let ploché dráhy v Milduře. Po oba dny se v závodě představil i novopečený mistr světa Jason Doyle, který však odjel po oba dny jen základní část a do finále už nenastoupil. V Gilmann i Milduře byl vždy druhý Nick Morris a třetí příčku vybojovali v Gilmann Jordan Stewart a o den později v Milduře Cooper Riordan.

Martin Vaculík vyhrál Race of the Night

V německém Wittstocku se jel už tradiční závod nesoucí jméno Race of the Night, jehož vítězem se stal slovenský jezdec Martin Vaculík. Druhý skončil Emil Sajfutdinov a bronzový Patryk Dudek. V nabité konkurenci se neztratil ani Čech Zdeněk Holub, který obsadil desáté místo, když skončil poslední v semifinále.

Žarnovické zakončení sezóny ovládl Ondřej Smetana

Ondřej Smetana se stal vítězem posledního letošního závodu na dráze ve slovenské Žarnovici, kdy se jelo o pohár města Žarnovice. Druhý skončil po rozjezdu Patrik Mikel a bronz si připsal na své konto David Pacalaj.

Mistrem Švédska družstev Smederna Eskilstuna

Smederna Eskilstuna se stala vítězem finále švédské ligy Elit Serien. Ve finále této švédské nejvyšší soutěži porazili o deset bodů v celkovém skóre VMS Elit Vetlanda. 95:85. V posledním závodě sezóny byl nejlepším jezdcem závodu domácí jezdec VMS Elit Szymon Wozniak z Polska.

Češi poslední ve Wittostocku

Minulý pátek se na dráze v německém Wittstocku jel volný závod družstev, kde startovala i česká reprezentace. Její výkon však byl hodně chladný a obsadila poslední pozici s pouhými šesti body. Nejlepším českým jezdcem se stal se třemi body, tedy polovinou zisku Zdeněk Holub. Vítězi se stali jezdci Dánska, druhé bylo Polsko a bronz bralo domácí Německo. neporaženým mužem dne byl německý jezdec Kevin Wölbert,

Václav Milík na kýžené zlato s Wroclawi nedosáhl

Remízou skončilo druhé finálové utkání polské plochodrážní extraligy mezi Unii Leszno a Spartou Wroclaw. Vzhledem k tomu, že Unia Leszno v prvním závodě na své dráze zvítězila, je to právě tým z Leszna, který se z letošního titulu raduje. Václav Milík v závodě na Olympijským stadionu ve Wroclawi vybojoval tři body (V prvním finále v Leszně vybojoval Vašek bodů patnáct). Nejplatnějším jezdcem domácích byl s dvanácti body Maksym Drabik. V týmu novopečeného mistra se blýskl nejvíce Piotr Pawlicki se čtrnácti body. Skvěle zajel také Emil Sajfutdinov s dvanácti a Janusz Kolodziej s jedenácti body.

Denis Štojs vyhrál v Murecku

Memoriál Adi Funka v rakouském Murecku se stal v nedělí kořistí Slovinců. Obsadili totiž všechny tři medailové pozice. Vítězem se stal Denis Štojs, který postoupil do finále až z jízdy poslední šance, kam postupoval jen s odřenýma ušima. Nakonec kraloval i ve finále, kde nechal za svými závody své reprezentační kolegy jmenovitě druhého Nicka Škorju a třetího Matiče Ivačiče. V závodě startovala i dvojice pardubických jezdců. Josef Novák byl dvanáctý a Martin Mejtský čtrnáctý, když v první své jízdě upadl a dále už nestartoval.

Zdeněk Holub druhý

Druhé místo vybojoval Zdeněk Holub ve volném závodě jednotlivců na dráze ve Wolfslake. Vítězem se stal Polák Kristian Pieszczek. Třetí byl Dmitri Bergé z Francie. Hned za Francouzem skončil další Čech Matěj Kůs, který do Německa dorazil přímo z Kopřivnice. Z Kopřivnice mířil do Německa i vítěz severomoravského pouťáku Stanislav Mělničuk. Tomu se však vůbec nedařilo a skončil až třináctý.

Juniorským mistrem Ruska se stal Gleb Čugunov

Gleb Čugunov se stal mistrem Ruska juniorů do 21 let. Na dráze v Balakově vybojoval plný počet patnácti bodů a zaslouženě si vyskočil na nejvyšší stupínek pódia. Druhý skončil Vladimir Morozov, který podlehl pouze Čugunovi. Z bronzu se raduje Arsian Fajzulin.

Vaculík sebral Zlatou přilbu SNP Kůsovi v posledním kole finále

Celých pět kol vedl Matěj Kůs ve finále slovenské Zlaté přilby SNP, která se jela v neděli v Žarnovici. Až v posledním kole jej dokázal domácí Martin Vaculík předjet a přilbu nasadil na hlavu právě domácí miláček publika. Matěj Kůs skončil druhý a z třetího místa se radoval Krystian Pieszczek z Polska. Druhým Čechem ve finále byl Ondřej Smetana, který skončil pátý. Smolně dopadl závod pro Tomáše Suchánka. Ten upadl v jízdě o motocykl spadlého Patrika Búriho a skončilo to roztříštěnou holenní kostí hned pod kolenem. 

Bezkonkurenční Tai Woffinden v Lancuchu Herbowym

Už 65. ročník Lancuchu Herboweho se jel v neděli na dráze v Ostrówě. Jeho vítězem se stal bez zaváhání Brit Tai Woffinden. Druhý byl v Ostrówě Artiom Laguta z Ruska a bronz si veze domů Janusz Kolodziej. 

Milík těsně pod bednou

Těsně pod stupněm vítězů se umístil Václav Milík v nedělním závodě Opolská Karolinka 2017 v Opole. Vítězem se stal Kacper Woryna, druhý byl Matěj Žagar a bronz bral Patryk Dudek. 

Michal Dudek šestý v belgické Zlaté přilbě

Slánský jezdec Michal Dudek startoval o víkendu v belkické Zlaté přilbě v Hausden Zolderu. V závodě obsadil celkově šesté místo, když vypadl v semifinále. Vítězem se stal Brit Max Clegg, druhý skončil Mark Beyer z Dánska a bronzovou příčku bral Peter Karger z Dánska.

Matěj Kůs závodil v Německu

V pátek večer a v sobotu se náš jezdec Matěj Kůs účastnil dvojdílného závodu 50. Ostseepokal. Na dráze Wolfslake obsadil Matěj desáté místo se sedmi body. Vyhrál Sebastian Ulamek z Polska, druhý byl Grzegorz Zengota rovněž z Polska a třetí byl další Polák Adrian Cyfer. Den na to se jezdci přesunuli do Starlsundu, kde kraloval Grzegorz Zengota, druhý byl Sebastian Ulamek a třetí Vadim Tarasenko. Matěj Kůs svůj výkon vylepšil o čtyři příčky a skončil šestý. Celkovým vítězem se stal Sebastian Ulamek.

Wroclaw podlehla doma Zielone Góře a končí v základu druhá

Druhou příčku ovšem jen na skóre obsadil Sparta Wroclaw v sestavě s Václavem Milíkem. Závod posledního kola, které bylo přímým soubojem o první místo podlehli na domácí dráze Zielone Góře 39:51. Václav Milík získal pro  Spartu sedm bodů. Nejvíce bodů v závodě měl hostující Jason Doyle.

Krčmář pomohl deseti body k výhře Gniezna

Eduard Krčmář startoval dnes v prvním kole Play off druhé polské ligy na dráze Poznaně a jeho tým vykročil do vyřazovací části skvěle. Start Gniezno dokázalo svého hostitele porazit 49:40 a Eda přispěl k výhře krásnými deseti body. Nejlepším jezdcem závodu však byl domácí Frederik Jakobsen.

Kumla prohrála a klesla na dno tabulky

Dvanácti body přispěl Václav Milík týmu Indianerna Kumla v posledním kole základní části švédské Elitserien. Jeho tým však podlehl na dráze Rospiggarny Hallstavik 35:53. Nejvíce bodů pro domácí vybojoval Jason Doyle. Pro tým Vaška nasbíral bodů nejvíce Kenneth Bjerre.

Puuze čtyři body Václava MIlíka

Václav Milík dokázal Spartě Wroclaw přispět v dnešním závodě polské Extraligy pouze čtyřmi body. Jeho tým dokonce podlehl Czestochowe na jejich dráze 47:43. Nejlepším jezdcem závodu se stal Leon Madsen z domácího týmu a Maciej Janowski z týmu Wroclawi. MIlíkova Wroclaw však má před posledním kolem základní části náskok tří bodů.

V Hagfors vyhrál Michelsen, Smetana třináctý

V silné konkurenci obsadil náš Ondřej Smetana třinácté místo v závodě Dennis Jonsson Race ve švédském Hagfors. Vítězem se stal dánský jezdec Mikkel Michelsen, druhý byl ve finálové jízdě Magnus Karlsson a bronzový Thoma Hjelm Jonasson (oba Švédsko). Ondra byl z jedné jízdy vyloučen a jednu nedokončil pro pád.

Krčmář vede Start Gniezno za postupem

Start Gniezno v čele s našim Eduardem Krčmářem vyhrálo na dráze soupeře v Opole jasně 53:37. Eda přispěl svému týmu třinácti body a stal se tak i nejlepším jezdcem Gniezna. Lepší v celém závodě už byl jen s patnácti body domácí Kevin Wölbert.