Archív kategorie

Markéta Praha už jen potvrdila svůj titul

V posledním závodě 1. ligy družstev v Žarnovici už vlastně o nic nešlo. Vítězství v této naší druhé divizi měli již jisté Pražané. Ti také v Žarnovici vyhráli a svůj primát už jen stvrdili. Druhé místo vybojovali na slovenském ovále Junioři CZ a bronzoví byli jezdci Pardubic. V celkovém součtu vyhrála 1. ligu Markéta Praha, před Junioři CZ a ZP Pardubice. Jediný slovenský tým SC Žarnovica skončila poslední.

Vítězem 1. ligy v Plzni se stala Markéta Praha

Markéta Praha vybojovala v neděli na dráze v Plzni výhru v závodě 1. ligy družstev a už téměř jistě má zajištěný titul. Druhé místo patřilo na Borech Pardubicím a z bronzu se radují jezdci Junioři CZ, kteří byli hodně oslabeni o Jana Kvěcha a Petra Chlupáče, kteří se vraceli z Finska. Slovenská Žarnovica byla poslední.

Markéta Praha vyhrála zaprášený prvoligový závod ve Svitavách

První liga měla na programu v pátek ve Svitavách své druhé kolo. To se stalo kořistí Markéty Praha, byť měla na svém kontě stejně bodů jako druhé seskupení českých juniorů. Pro Prahu hrálo navíc pouze jedna trojka z osmé jízdy. Třetí místo obsadili v závodě plošináři ZP Pardubice  poslední skončili mladíci z Žarnovice. Závod však byl ukončen už po deváté jízdě, jelikož měli svitavští pořadatelé problém z kropičkou a nedokázali dráhu řádně nakropit, Jury závodu rozhodlo, že pro vysokou prašnost bude závod ukončen předčasně. Nejlepším jezdcem závodu se stal se sedmi body Jan Kvěch.

Vyrovnanou 1. ligu vyhráli domácí

Hned den po pražské Speedway Grand Prix na pražském ovále uskutečnilo první kolo naší druhé nejvyšší soutěže 1. ligy. Závod byl velmi vyrovnaný. Rozdíl mezi prvním a posledním týmem byl pouhé čtyři body. Vítězem se stal domácí tým Markéty Praha, druhé místo vybojovalo družstvo složené s českých juniorů a bronzoví byli slovenští mladíci z Žarnovice. Nejlepším jezdcem závodu se stal pražský Michal Škurla se třinácti body.

První liga startuje v Praze

Den po pražské Speedway Grand Prix můžeme znovu vyrazit na plochodrážní ovál Markéta. Od 15 hodin se tu pojede první kolo české druhé nejvyšší soutěže 1. ligy. Na start se postaví čtyři týmy. Domácí Markéta Praha, český juniorský výběr, slovenská Žarnovica a ZP Pardubice. 

ZP Pardubice vyhrála v Divišivě

Vítězstvím Zlaté přilby Pardubice skončilo čtvrté kolo naší první ligy. Pardubice vyhrály s náskokem sedmi bodů na druhou Markétu Praha. Třetí pak byla Zlatá přilba Pardubice B. Nejlepším jezdce byl neporažený pardubický Tomáš Suchánek

Pardubickou první ligu ukončil déšť

Pouze patnáct jízd se podařilo odjet včera večer na svítkovské ovále v závodě první ligy, který sem byl přenesen ze Svitav. Deštivé počasí kropilo od poloviny závodu nadmíru potřeby a tak byl závod ukončen. Vítězem se stal první domácí tým Zlaté přilby. Jezdci s koněm na hrudi obsadili na své dráze i druhou pozici s druhým týmem. Třetí příčka padla nakonec na Markétu Praha. Suverénem závodu byl domácí Tomáš Suchánek, který vyjel ve čtyřech jízdách plný počet patnácti bodů.

Markéta vítězí na Markétě

Druhý závod 1. ligy družstev na pražské Markétě se dnes večer stal kořistí domácího týmu. Druhá skončila o pouhé tři body Zlatá přilba Pardubice a bronz si do slovenské Žarnovice odváží tamní Speedway Club. Skvělý výkon předvedl v domácích barvách Ondřej Smetana, který vybojoval čtrnáct bodů. Stejně na své konto připsal pardubický Tomáš Suchánek. Třetí závod je na programu už zítra od 18 hodin v Pardubicích.

Druhým kolem pokračuje v Praze 1. liga

Po Kopřivnickém Comebacku je na řadě již zítra další pokračování mistrovských soutěží v České republice. Na pražské Markétě se bude zítra bojovat o body v 1. lize. Na start se postaví čtyři týmy. Domácí Markéta Praha, Speedway Club Žarnovica, sojený klub ZP Pardubice 2 a AK Slaný a v neposlední řadě ZP Pardubice.

Pardubice ovládly i premiéru 1. ligy

Odložená prvoligová premiéra letošní sezóny se stala v Žarnovici kořistí ZP Pardubice. Druhé místo vybojovali jezdci Markéty Praha a bronz patřil domácímu Speedway Clubu. Nejlepším jezdcem závodu se stal Ondřej Smetana z Markéty Praha a Patrik Búri z domácího týmu, kteří vybojovali třináct bodů.

V sobotu startuje ve Svitavách 1. liga

První liga družstev odstartuje prvním závodem ze čtyř plánovaných ve Svitavách. Rozpis pro pět čtyřčlenných týmu bude mít ve Svitavách svou premiéru. Jednoznačnými favority jsou pardubičtí obhájci titulu, kteří nasazují ve svým prvním týmu silnou sestavu. Kdo jim bude šlapat na paty? To se dozvíte už zítra ve Svitavách od 14 hodin.

Pardubice nezaváhaly ani v posledním závodě

V posledním, respektive v prvním kole naší druhé nejvyšší ligové soutěže v úterý na Markétě se z vítězství radovaly již jistí vítězové celé ligy z Pardubic. Druhá byla domácí Markéta Praha a z bronzu se radovali jezdci AK Slaný. Poslední příčku bral SC Žarnovica. Nejlepším jezdcem závodu se stal skvěle jedoucí pardubický Tomáš Suchánek. V konečné klasifikaci to znamená, že se Markéta Praha umístila druhá za ZP Pardubice, třetí pak je AK Slaný.

Zítra na 1. ligu do Prahy

Zítra je na programu v Praze na Markétě od 18 hodin přeložený závod 1. ligy z května. O letošním vítězi z Pardubic je již rozhodnuto. Další medaile jsou však stále ve hře.

Pardubice vyhrály a jsou i Mistry 1. ligy

ceska-republikazppardubiceVítězstvím v sobotním třetím kole 1. ligy si ZP Pardubice zajistila letošní titul v naší nižší plochodrážní soutěži družstev. Pardubičtí vyhráli náskokem šesti bodů a po předchozích dvou výhrách se právem radují z titulu předčasně. Druhá skončila ve Svitavách Markéta Praha a bronz si odváží na Slovensko do Žarnovice tamní Speedway Club.

V sobotu pokračuje 1. Liga

ceska-republika acr1. Liga družstev pokračuje v sobotu ve Svitavách třetím kolem. V úvodních dvou závodech kralovali vždy jezdci ZP Pardubice, kteří budou v tomto závodě vlastně na domácí dráze.  A že chtějí znovu vyhrát, o tom svědčí i sestava týmu, který se skládá z toho nejlepšího co Pardubice pro 1. ligu mají. Suverénem druhých míst je AK Slaný, který by chtěl vítěznou šňůru Pardubic přestřihnout. V úvodních dvou kolech se na třetích místech střídaly Markéta Praha a Žarnovica. Oba celky nasazují silné sestavy, takže se bude bojovat o každý centimetr dráhy. Závod startuje ve Svitavách v sobotu od 15 hodin slavnostním nástupem. K první jízdě se pak jezdci postaví o patnáct minut později. Na čele tabulky po dvou kolech je ZP Pardubice, před AK Slaný a dvojicí Žarnovice a Prahy.

Zlatá přilba vyhrála ve Slaném

acr zppardubiceAMK Zlatá přilba Pardubice kralovala v čele s patnáctibodovým Tomášem Suchánkem sobotnímu závodu 1. ligy družstev. Pardubičtí vyhráli s náskokem celých jedenácti bodů. Druhý skončil domácí tým AK Slaný a bronz si vezou na Slovensko jezdci SC Žarnovica, na jejimž třetím místě měl také zásluhu jeden červeno-bílý kůň jmenovitě Josef Novák. Poslední skončili v závodě maldí jezdci AK Markéta Praha.

Tomáš Suchánek zajistil prvenství Pardubic

ceska-republika zppardubiceDen po českém přeboru se na pardubickém ovále jel závod české první ligy. Ten ovládli jezdci ZP Pardibice v čele s patnáctibodovýcm Tomášem Suchánkem. Druhé skončilo trio ze Slaného, kde sbíral nejvíce bodů Michal Dudek a třetí příčku si odváží do Prahy Markéta, kde byl hlavní oporou včerejší vítěz přeboru Ondřej Smetana. DOmácí tým nevyužil své dráhy a se sedmnácti body skončil poslední. Nejvíce bodů pro Speedway Club vyjel Michal Tomka.

Žarnovica hostí české šampionáty

Krásny štad11791976_1048637825147032_5776331480370932744_oion, dokonale pripravená dráha, slušné zaplnené tribúny, spokojnosť jazdcov sú všetko aspekty, ktoré robia dobré meno žarnovickéj plochéj dráhe. O tom že tieto superlatívy nie sú len novinárskym „výtvorom“ sa môžu diváci presvedčit už tento víkend priamo na štadione v Žarnovici. Druhý augustový víkend bude patriť českým šampionátom.

Páté kolo Přeboru a 1. ligy vyhrál Tomáš Suchánek

V Březolupech se minulý víkend odjelo již páté kolo Přeboru jednotlivců spojeného s 1. ligou družstev. Jeho vítězem se stal pardubický Tomáš Suchánek s plným počtem patnácti bodů. Druhý byl po rozjezdu Zdeněk Holub a bronzový pak Jan Holub. V závodě družstev vyhráli Pardubice před Prahou a Mšenem.

Tomáš Suchánek ovládl pražskou Markétu

Vítězství Tomáše Suchánka skončilo další kolo českého Přeboru spojeného s 1. ligou. Druhý skončil Zdeněk Holub z domácího týmu, kterého Tomáš Suchánek porazil až v rozjezdu a bronz si z Prahy odváží Filip Šitera, který v rozjezdu vyzrál nad Janem Holubem. V klasifikace družstev vyhráli Pardubice. Celkově vede v Přeboru stál Filip Šitera. V družstev  je na čele Markéta Praha.