Archív kategorie

Abeceda ploché dráhy – písmeno "O"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – A je to opět tady. Po dlouhé době vám opět přinášíme tolik oblíbenou Abecedu ploché dráhy. Jedinečný to počin Vladimíra Kováře, vycházející na stránkách Speedway Fakta. Naposledy jste si mohli přečíst o pojmech písmene „N“ a bylo to 11.2.2009. Navazujeme tedy dalším písmenkem abecedy, které je „O“. V tomto příspěvku najdete třeba pojmy jako Ole Olsen, Ondrašík, Ostrava, Opava, ojnice, Ogar, oval a mnoho dalších. Pohodlně se tedy začtěte do tohoto dalšího pokračování tohoto zajimavého čtení.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "N"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Po delší odmlce je tady další díl naší Abecedy ploché dráhy. Logicky navazujeme na předchozí písmeno, po „M“ nastupuje dnes „N“. V tomto písmenu se skrývá mnoho zajímavých pojmů týkajících se ploché dráhy, tak jen na ukázku pár z nich – Norsko, nápoje, nikdo, navikulárka, nula, nafukovačka a mnoho dalších.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "M"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – V dalším díle abecedy ploché dráhy si dáme dostaveníčko u písmene M. Toto písmeno obsahuje spoustu zajimavých pojmů – motor, motocykl, Mauger, Malaisie, mobil a mnoho dalších slov se skrývá pod dnešním dílem abecedy.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "L"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Silvestrovské bujaření skončilo a my vstupujeme do nového roku. Do dalšího dílu vstupuje i naše Abeceda ploché dráhy. tentokrát se zastavíme u písmene L, které obsahuje mnoho známých pojmů – Lodž, Lublin, Lublaň, letmák, Landshut a mnoho a mnoho dalších.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "K"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Abeceda se nám uchýlila už k písmenu K, které skrývá i pojem Kopřivnice, odkud běží magazín Speedway Fakta. Mimo to, je ovšem na seznamu pojmů mnoho dalších a dalších záležitostí, týkajících se ploché dráhy. Jen napovrch jmenujme třeba Kudrna, kropička, kompres, Klenovec, Kubíček, Krško, Kumla, krize, kolo atd.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "J"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Další v abecedě je na řadě písmeno J. Mnoho zajimavým pojmů, jenž se skrývají pod písmenem J, vám přinášíme v dnešním dílu. Jen na ukázku vám předvedeme, které pojmy najdete v dnešním dílu – Jihlava, Jaroměř, Jihoafrická republika, Jugoslávie, Juroška, Jan Janů, Jury a mnoho dalších.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "I"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – V dalším dílu našeho oblíbenéh seriálu Abecedy ploché dráhy se vydáme do světa písmene I. Izrael či Indie zní trochu neplochodrážně, ale i tam se o ploché ví. Pojmy jako Ipswich, Iversen a další nezůstanou nikomu neznámé.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "CH"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – V dalším díle abecedy ploché dráhy se budeme věnovat písmenu CH. Pod písmenem CH se schovávají převážně názvy měst jako Chrudim, Chabařovice, Chlumec, Cheb, Chomutov a mnoho dalších. Najdeme zde, ale i chytrolína, chrániče, chcípák a tak dále a tak dále…

Abeceda ploché dráhy – písmeno "H" (2. část)

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Jak jsme vám minulý týden slíbili, přinášíme vám další díl písmene H abecedy ploché dráhy. V dnešním vydání našeho seriálu se dočtete takové pojmy jako Harris, Hradec Králové, hrb, Hitler a hákový kříž, Husákova normalizace, hlava, hrášek, hokej a spoustu slov, která na první dojem vypadají, že nemají s plochou dráhou nic společného. Ale přesvěčte se sami, že ano.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "H" (1. část)

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Je tady znovu Abeceda ploché dráhy. Tentokrát vám další písmeno znovu rozdělíme do dvou částí. Jde o písmeno H a pojmů od tímto písmenkem je požehnaně. Dnes se můžete dočíst třeba o Harleyich, Hawelockovi, dočtete se o amerických matadorech Hamillovi a Hancockovi. Zajimavé je jistě i čtení o rodinných klanech z plzeňské ploché dráhy. Jde o jména vám velmi známá – Holubové a Hádkové. Další díl písmene H vyjde na stránkách Speedway Fakta 14. listopadu.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "G"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Pokračování naší abecedy se dvou dílech písmene F přehouplo k písmenu G, které skýtá taky spoustu zajimavých plochodrážních pojmů. Guma, Gyula, Gorzów, Gusto, ale i jména slavných Gundersen, Grepl, Gerhard, stejně jako značky motocyklů pro plochou dráhu Godden, GM a mnoho dalších slov.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "F" (2. část)

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Po týdnu je tady další díl seriálu abeceda ploché dráhy. Tentokrát nenajdete další písmeno, ale slíbenou druhou část písmene F. Do tohoto oddílu se vešly velmi zajimavé pojmy. Frajer, Fax, Fajfka, Fanoušek a mnoho dalších docela neočekávaných slov v ploché dráze…

Abeceda ploché dráhy – písmeno "F" (1. část)

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Po menší odmlce jsme tady znovu s abecedou ploché dráhy. Tentokrát jsme pro vás připravili písmeno F. Jelikož slov, začínajících písmenem F je mnoho, rozdělili jsme heslo na dvě části. Druhou část „efka“ najdete na stránkách Speedway Fakta v příštím týdnu –  16. 10. 2008. Dnes se můžete setkat s pojmy jako Finsko, Francie, Fidži, fyzička, fest a mnoho dalších…

Abeceda ploché dráhy – písmeno "E"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Jako každý týden i nyní na programu další písmeno abecedy, tentokrát je na řadě písmeno E. Exotické slova jako Egypt, Etiopie do výčtu slov patří také, ale málokdo by je čekal. Ovšem pojmy jako Eso, Elite League, Evžen Erban, Edinburgh a další, to už fandové ploché dráhy znají velice dobře.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "D"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Po týdnu je tady další díl našeho serálu Abeceda ploché dráhy. na řadě je písmeno D. Pod tímto písmenem se skrývá spousta pojmů spojených s plochou dráhou. Jen na ukázku třeba Divišov, městečko, kde se rodí stroje pro tento sport, defekt – problém, který nemá žádný jezdec rád, ale i pojmy jako držák, držet, derby, jména Dryml, Dvořák, Doncaster a další a další najdete v dnešním díle abecedy.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "Č"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Čtvrté písmeno abecedy je mísmeno „Č“. I v ploché dráze se pod tímto písmenem vyskytují jisté pojmy. Třeba Čakovice, budete jistě všichni zarytí fandové znát, ale i třeba pod pojmy jako Červenohrad, čumilové, černoch lze najít něco ze světa ploché dráhy.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "C"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – V dalším díle se podíváme na zub písmenu „C“. Cíl, Cardiff, Costa Mesa a další, to jsou jen některá slova, která najdete v dnešním díle našeho unikátního seriálu.

Abeceda ploché dráhy – písmeno "B"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Jako další je v řadě písmeno „B“. Pojmy jako Březolupy, Briggs, Balakovo jsou vám jistě známy. V tomto díle našeho seriálu se však dozvíte i co je to třeba banda, basa a spoustu dalších velmi zajimavých pojmů…..

Abeceda ploché dráhy – písmeno "A"

speedway_fakta_abeceda.jpgKopřivnice – Od dnešního dne vám budeme každý týden přinášet unikátní seriál abecedy ploché dráhy. Jako první je na programu písmeno „A“. Podívejte se tedy, co všechno se v abecedě ploché dráhy skrývá za písmenkem A.