Archív kategorie

James Sarjeant zvítězil v mistrovství Nového Zélandu

V novozélandském Christchurch se jelo tamní mistrovství jednotlivců. Jeho vítězem se stal Brit James Sarjeant, který ve finále porazil Haydena Simse a Dale Finche. Mnohonásobný novozélandský mistr Jason Bunyan vypadl v semifinále po pádu.

V Austrálii a na Novém Zélandu startuje sezóna

Zatím co na naší polokouli se ukládají plochodrážníci k zimnímu spánku, v Austrálii a na Novém Zélandu se závodníci chystají k sezóně nové. Dvou a půl měsíční sezóna začne u protinožců již tento víkend a to jak v Austrálii, tak na Novém Zélandu. V tomto článku najdete kompletní kalendáře obou zemí na tuto sezónu.

Nový Zéland před GP v Aucklandu

Nový Zéland sgpbunyan   První letošní Grand Prix je už za dveřmi, uskuteční se příští sobotu 5. dubna  na stadionu Western Springs v novozélandském Aucklandu. Na Novém Zélandu se pojede potřetí za sebou, ale zřejmě naposled, neboť vyprší tříletá smlouva promotera závodu Billa Buckleyho s pořádající firmou BSI. Buckley po prvních dvou ročnících, které navštívilo 14 a 10 tisíc diváků, nahlásil ztrátu více než jednoho milionu dolarů a nebude tak zřejmě mít chuť v těchto závodech pokračovat. Divokou kartu pro tuto Grand Prix opět obdržel britský jezdec Jason Bunyan. Bunyan se začátkem února stal na dráze v Oreti Parku novozélandským šampionem, když ve finálové jízdě až v poslední zatáčce předjel Granta Tregoninga. Třetí skončil Sean Mason a čtvrtý Andrew Aldridge. Bunyan tím získal svůj devátý titul na Novém Zélandu a vyrovnal tak rekord Larryho Rosse.

Na Novém Zélandu se jezdí také, dokonce i liga

mauger_ivan.jpgStejně jako v Austrálii se závodí i na Novém Zélandě, kde po letech vytvořili i týmovou soutěž, ve které soupeří tři družstva reprezentující hlavní centra ploché dráhy v zemi ( Canterbury Comets – Moore Park, Christchurch / Auckland Rhinos – Rosebank, Auckland / Southland Outlaws – Oreti Park, Invercargill). Cílem je opět probudit větší zájem o plochou dráhu a najít zdatné následovníky legendárních mistrů světa Ivana Maugera, Barryho Briggse a Ronnieho Moorea, kteří dohromady získali neuvěřitelných dvanáct individuálních titulů na krátké dráze.

Jason Bunyan opět mistrem Nového Zélandu

novy-zeland.pngbunyan_1.jpg Anglický jezdec Jason Bunyan (´79) se 6.ledna na dráze Rosebank v Aucklandu stal už poosmé mistrem Nového Zélandu. Jason v celém závodě nepoznal hořkost porážky a zvítězil i ve finále, kde druhé místo obsadil Dale Finch (´90) a třetí Sean Mason (´89). Jak už jste si mohli přečíst Jason obdržel divokou kartu na GP Nového Zélandu, která se pojede 23. března v Aucklandu, Finch a Mason tam budou působit jako náhradníci. Juniorským mistrem se na dráze  v Oreti Parku stal osmnáctiletý Jack McRae.

Jason Bunyan mistrem Nového Zélandu

novy-zeland.pngbunyan_1.jpgDivoká karta pro závod Grand Prix Nového Zélandu Jason Bunyan se stal Mistrem Nového Zélandu pro rok 2012. je to jeho už sedmý mistrovský titul. Druhý skončil Grant Tregoning a bronzovou medaili vybojoval Daniel McKinlay.