Archív kategorie

Michael Paco Castagna vyhrál druhý závod italského mistráku

Michael Paco Castagna se stal vítězem druhého závodu MIstrovství Itálie, když vyhrál finálovou jízdu. Druhý byl nejlepší ze základní části Nick Škorja a třetí pak Nicolas Covatti. 

První závod ovládl Covatti

Nicolas Covatti se stal vítězem úvodního závodu italského mistráku. Nicolas vybojoval plný počet patnácti bodů a vyhrál i finále. Druhý byl ve finálové jízdě na dráze v Terenzanu Michael Paco Castagna a bronz bral Michael Härtel z Německa.

Michele Paco Castagna vyhrál třetí závod

Třetí závod italského otevřeného mistrovství vyhrál v Lonigu Michele Paco Castagna, druhý byl Max Dilger z Německa a bronz si domů odváží Mattia Lenarduzzi.

 

V mistrovství Itálie vede zatím Castagna

Michele Paco Castagna je zatím vedoucím mužem italského šampionátu po dvou odjetých závodech minulý víken v Lonigu a Terenzanu. V sobotu se na dráze v Lonigu radoval z výhry Guglielmo Franchetti. O den později vyhrál Niclas Covatti, ovšem z celkévého vedení se raduje po oba dny druhý Michele Paco Castagna.

Jurica Pavlič vyhrál v Goričanu

V chorvatském Goričanu se v sobotu jelo první kolo Mezinárodního Mistrovství Slovinska, Chorvatska a Maďarska navíc za účasti Čechů, Italů a Němců. Vítězem se stal jediný Chorvat ve startovním poli Jurica Pavlič. Hned druhý byl ovšem náš Josef Franc  třetí pak Maďar Joszef Tabaka. Fantastický výkon předvedl pražský junior Filip Hájek, který obsadil skvělé čtvrté místo. Martin Mejtský byl pak dvanáctý a Josef Novák skončil na sedmnáctém místě. V závodě chyběl však jeden velký favorit šampionátu Matej Žagar ze Slovinska. Startoval totiž na Memoriálu Petera Cravena v Manchesteru, jehož výsledky najdete ZDE.

Matěj Kůs nejlepší v Lonigu

Matěj Kůs se stal vítězem volného závodu v italském Lonigu. V základní části závodu vybojoval čtrnáct bodů stejně jako Dán Patrick Hougaard. Ve finálové jízdě však Matěj nenechal nic náhodě a vyhrál. Hougaard byl druhý. Společnost jim na stupních vítězů dělal další Dán Tobias Thomsen. 

Mattia Carpanese italským mistrem

Mattia Carpanesse se stal letošním Mistrem Itálie,když v celkovém pořadí utekl druhému Michele Paco Castagnovi o 24 bodů. Třetí byl v celkovém hodnocení Nicolas Vicentin, který měl o sedm bodů méně než Castagna.

Karel Kadlec druhý v Terenzanu

V italském Terenzanu se sešla k veteránskému závodu šestnáctka závodníků, mezi nimiž nechyběli ani dva čeští. Skvělý výkon předvedl Karel Kadlec, který skončil na druhém místě za vítězným Antonem Wannaskem. Třetí byl v Česku také dobře známý Ital Francesco Barbetta. Druhý český zástupce Jan Boháč obsadil osmé místo.

V Terenzanu opět zvítězil Carpanese

italiecarpanese

Ve čtvrtém závodě italského šampionátu na dráze v Terenzanu opět zvítězil Mattia Carpanese. Společnost na podiu mu dělali druhý Slovinec Matic Voldrih a třetí Michele Castagna. Německý junior Erik Riss byl z finálové jízdy vyloučen. Celkové pořadí zústává stejné, vede Carpanese před Castagnou a Nicolasem Vicentinem.

Druhý závod v Itálii vyhrál Mattia Carpanese

italieVe druhém závodě Mistrovství Itálie na stadionu Pista Olimpia v Terenzanu zvítězil Mattia Carpanese. Ve finálové jízdě za sebou nechal druhého Michele „Paco“ Castagnu, vítěze úvodního závodu Slovince Sama Kukovicu a jeho krajana Denise Štojse. V celkovém pořadí, do kterého jsou započítáváni pouze italští jezdci, vede také Carpanese před Castagnou a Vicentinem. Nevesele působí to, že italský šampionát muselo doplnit šest slovinských závodníků, aby se vůbec naplnila startovní listina.

Slovinec zvítězil v Itálii

italie

V neděli bylo v Lonigu na dráze Santa Marina zahájeno prvním závodem mistrovství Itálie jednotlivců. Smolařem závodu se stal nadějný junior Nicolas Vicentin, kterého po vítězství v základní části bez ztráty bodu potkal ve finále defekt z vedoucí pozice. Z vítězství se tak radoval 25 letý Slovinec Samo Kukovica. Za ním ve finále dojel Mattia Carpanese, který kvůli zranění vynechal skoro celou loňskou sezonu. Třetí místo ve finále připadlo dalšímu 20 letému juniorovi Michele „Paco“ Castagnovi. Celý mistrovský seriál se skládá z devíti mítinků.

Olimpia sahá po italském titulu

italie.pngÚčastník letošního Tomíčkova memoriálu Michele Castagna společně s Gugliemem Franchettim v barvách Moto Clubu Olimpia sahají po italském titulu v soutěži dvojic. Dvojice z Terenzana vyhrála v sobotu i čtvrtý díl mistrovství Apeninského poloostrova a možnosti ztráty titulu jsou jen v teoretických rovinách. Na dráze v Lonigu ztratili vítězové jen tři body. Druzí znovu skončili jezdci Loniga, tentokrát zejména díky šestnácti bodům mladého Nicolase Vicentina. Bronz patří druhému týmu z Terenzana, když Pierpaolo Scagnetti a Gianfranco Rissone mohou být vděční, že se patnáctiletý Simone Marzotto nedokázal bodově připojit k neporaženému nejlepšímu jezdci závodu Jonathu Serenovi, Chimax tak skončil až čtvrtý.

Castagna s Franchettim byli v Lonigu bezchybní

italie.pngSilná letní bouřka ukončila třetí pokračování italského šampionátu dvojic v Lonigu. Nic to však nezměnilo na jasném vítězství dvojice Olimpie, jež získala maximální počet bodů, když Michele Castagna a Gino Franchetti podvojně porazili všechny své soupeře. Druzí znovu skončili jezdci Loniga, kteří ovšem ztratili s argentinským rodákem Rissonem. Kapitán Jonatha Seren dotáhl na třetí místo tým Chimaxu Lonigo.

Olimpia Terenzano vyhrála italský titul

italie.pngFOTO Jen jeden závod určuje nejlepší italské družstvo, po odchodu Hellasu Verona a La Favority totiž v soutěži zbyly jen celky Olimpie Terenzano a Loniga. Na dráze v Lonigu zvedli pohár nad hlavu favorizovaní hosté, kteří měli v sestavě čtyři jezdce s dvoucifernými bodovými zisky, po vítězství 46:36.

První kolo italských dvojic patří Olimpii

italie.pngNeporažený Gugliemo Franchetti a Michele Paco Castagna v barvách Moto Clubu Olimpia suverénně ovádli první závod italského šampionátu dvojic v Terenzanu, když nasbírali 34 bodů z pětatřiceti možných. O deset bodů za vítězi zůstali Nicolas Vicentin a Alessandro Novello z Loniga, které stále postrádá zkušeného kapitána Mattiu Carpaneseho. Třetí místo berou Jonatha Seren a Davide Vinante z Chimaxu.

Covatti vyhrál první závod v Lonigu

italie.pngcovatti.jpgV italském Lonigu se jelo první kolo tamního mistrovství. Vítězem se stal Nicolas Covatti, který sice nevyhrál základní část, ale ve finálové jízdě si z vítězem Guglielmem Franchettim poradil. Franchetti skončil druhý a třetí byl Nicolas Vicentin.

Ohlédnutí 2012: Itálie

italie.pngcovatti.jpgcarpanese.gif V Itálii se z mistrovského titulu radoval Guglielmo Franchetti, který o svém vítězství rozhodl až ve finalové jízdě závěrečného závodu kdy porazil Nicolase Covattiho. Smůlu měl pětinásobný mistr Mattia Carpanese,kterému zranění zabránilo startovat v jednom dílu seriálu a přišel tak o šanci obhájit titul z minulého roku. V šampionátech dvojic a družstev si titul vyjela La Favorita Sarega. Mezi juniory byl nejlepší Michele“Paco“ Castagna.Syn legendárního Armanda Castagny,který je ziskem 12 individuálních titulů italským rekordmanem.

Mattia Carpanese vyhrál čtvrtý podnik IM Itálie

italie.pngcarpanese.gifNa dráze v Lonigu se jelo čtvrté klání o individuálního mistra Itálie. V nejlepším světle se předvedl Mattia Carpanese, který vyhrál všechny jízdy a zařídil si průběžné vedení v šampionátu. Největší favorit Nicolas Covatti, který se předvádí v dresu Birminghamu, zaznamenal ve finálové jízdě defekt a musel se spokojit až se čtvrtým místem. Dařilo se také Marcu Gregnaninovi, který si po obstojném výkonu vyjel druhou pozici. V závodě se představili i dva Bulhaři, kteří jsou důkazem neustálého vyrovnávání sil mezi plochodrážními národy.

I: Liga (2. kolo)

italie.pngV italském Terenzanu se v neděli jelo druhé kolo ligové soutěže, která se jede systémem pěti dvojic. Vítězem se stali jezdci Moto Clubu La Favorita, kteří vyhráli s náskokem pěti bodů na druhou Veronu. Bronz si v závodě vybojoval tým Loniga. Nejlepším jezdcem závodu se stal Nicolas Covatti z vítězného týmu, který vyjel 18 bodů.

Nicolas Covatti vyhrál druhý závod

italie.pngcovatti.jpgDruhý závod italského mistrovství, které se jelo v neděli v Terenzanu vyhrál s plným počtem patnácti bodů a vítězstvím ve finálové jízdě Nicolas Covatti. Druhý skončil ve finále Guglielmo Franchettti a bronz vybojoval Mattia Carpanesse, který byl po základní části závodu druhý.