Archív kategorie

Jurica Pavlič vyhrál v Goričanu

V chorvatském Goričanu se v sobotu jelo první kolo Mezinárodního Mistrovství Slovinska, Chorvatska a Maďarska navíc za účasti Čechů, Italů a Němců. Vítězem se stal jediný Chorvat ve startovním poli Jurica Pavlič. Hned druhý byl ovšem náš Josef Franc  třetí pak Maďar Joszef Tabaka. Fantastický výkon předvedl pražský junior Filip Hájek, který obsadil skvělé čtvrté místo. Martin Mejtský byl pak dvanáctý a Josef Novák skončil na sedmnáctém místě. V závodě chyběl však jeden velký favorit šampionátu Matej Žagar ze Slovinska. Startoval totiž na Memoriálu Petera Cravena v Manchesteru, jehož výsledky najdete ZDE.

Matej Žagar vyhrál v Kršku, Hynek Štichauer třetí

První kolo slovinsko – chorvatského mistrovství jednotlivců, které se jelo včera na dráze v Kršku vyhrál ve finálové jízdě Slovinec Matej Žagar. Druhý byl Alexandr Čonda a bronz si vyjel skvěle jedoucí český jezdec Hynek Štichauer. Vítěz základní části Chorvat Jurica Pavlič dojel ve finále na posledním čtvrtém místě. Druhý pardubický závodník Tomáš Suchánek byl s deseti body šestý.

Matej Žagar zvítězil v Goričanu

Uplynulou neděli pokračoval slovinsko – chorvatský šampionát jednotlivců třetím závodem v Goričanu. Ve finále triumfoval stálý jezdec GP Matej Žagar, ale vítězství nedosáhl snadno, neboť po tři kola vedl mladík z Lendavy Aleksander Čonda. Na doslova vlastní dráze se finále nevydařilo Juricovi Pavlicovi,po zaspání na startu stihl dojet jen na třetím místě. Poslední místo ve finále připadlo Maksi Gregoričovi. Mítinku se zúčastnili i dva naši junioři. Pražský Michal Škurla se ziskem osmi bodů obsadil devátou příčku a pardubický Josef Novák skončil se dvěma body čtrnáctý. V celkovém hodnocení vede s velkým náskokem Matej Žagar před Maticem Voldrihem a Maksem Gregoričem. Ještě by se měl uskutečnit čtvrtý díl šampionátu v Kršku, který byl v dubnu kvůli dešti odložen, ale zatím není známý termín. Odložený závod Jadranského poháru dvojic v Lendavě by se měl uskutečnit 22. srpna. Samo Kukovica, který v květnu při úvodním závodě šampionátu v Ljubljaně utrpěl vážný úraz hlavy po kterém upadl do bezvědomí, byl podle zprávy vydané měsíc po nehodě při vědomí a ve stabilním stavu.

Jurica Pavlic vyhrál v Lendavě

slovinskojurica pavlic V sobotu se v Lendavě odjel druhý závod společného mistrovství Slovinska a Chorvatska jednotlivců. Ve finále zvítězil Jurica Pavlic před Matejem Žagarem, který bez ztráty bodu vyhrál základní část, a Maticem Voldrihem. Nejlepším juniorem byl Žiga Kovačič. Závodu se také zúčastnili mšenští Filip Šitera a Michal Klein. Filip obsadil sedmé místo a Michal desáté. V celkovém pořadí vede Matej Žagar před Maticem Voldrihem a Denisem Štojsem.

Matej Žagar zvítězil v Ljubljani, vážný úraz Sama Kukovici

Matej Žagar - GP´13

V sobotu se v Ljubljani na stadionu Ilirija odjel první závod slovinsko – chorvatského šampionátu jednotlivců. Bez ztráty bodu v něm zvítězil domácí Matej Žagar, který útočí již na svůj třináctý titul. Úkol měl o něco ulehčený, neboť jeho největší soupeř Chorvat Jurica Pavlic jel v Polsku Ekstraligu. Ve finálové jízdě skončil druhý Aleksander Čonda a třetí Matič Voldrih. Závodu se zúčastnili také naši jezdci. Michal Škurla se ziskem deseti bodů obsadil šesté místo a Ondřej Smetana s devíti body místo osmé. Připravený jako náhradník byl pardubický Josef Novák, ale v závodě nevystartoval. Nejlepším slovinským juniorem byl šestnáctiletý Žiga Kovačič, který celkově obsadil sedmé místo.

Matej Žagar odjel z Lublaně neporažen

slovinsko.pngzagar.jpgDruhý finálový závod mělo na programu společné slovinsko.chorvatské individuální mistrovství. Bylo zřejmé, že se v boji o titul bude znovu rozhodovat mezi Juricou Pavlicem a Matejem Žagarem. Bylo tomu skutečně tak, Matej Žagar oproti minulému týdnu po základním rozpisu vyhrál i finálovou jízdu a postavil se na nejvyšší stupínek. Jurica Pavlic byl tedy druhý, když jediným, kdo jej porazil, byl právě Matej Žagar. Třetím vzadu byl Slovinec Aleksander Čonda. Do hlavního města Slovinska měl cestovat i Slovák Ján Halabrín, ale ve startovní listině jej nahradil Rakušan Anton Wannasek.

Holub se Simotou vyhráli v Goričanu

chorvatsko.pngholub2.jpgsimota.jpgAKTUALIZOVÁNO, FOTO Jan Holub a Zdeněk Simota se na začátku sezóny ukázali ve velmi solidní formě. Nové posily mšenského Greplu vyhrály mezinárodní turnaj dvojic v chorvatském Goričanu. Triumf českého páru stvrdil Zdeněk Simota, který v dodatkové jízdě o vítězství porazil Makse Gregoriče. Třetí skončila domácí dvojice i s Juricou Pavlicem, který pro svoje barvy získal osmnáct z celkových dvaceti bodů. 

Jurica Pavlic vyhrál V Goričanu

chorvatsko.pngslovinsko.pngpavli__.jpgV chorvatském Goričanu se jelo první kolo individuálního mistrovství Chorvatska a Slovinska. Jeho vítězem se stal Jurica Pavlic, který sice v základní části podlehl Mateji Žagarovi, ovšem ve finálové jízdě nenechal nic náhodě a porážku ze základní části Matejovi oplatil. Ten skončil nakonec druhý a bronz si z Goričanu odváží Aleksandr Čonda.

Dino Kovačič ukončil kariéru

chorvatsko.pngkovacic.jpgPodle informací maďarských plochodrážních médií se druhý nejlepší chorvatský závodník současnosti Dino Kovačič rozhodl ukončit závodní kariéru. Na vině jsou prý přetrvávající zdravotní potíže způsobené zraněním ruky ze závodu v České republice. 

Ohlédnutí: Slovinsko a Chorvatsko

slovinsko.pngchorvatsko.pngzagar.jpgpavli__.jpg Slovinští a chorvatští jezdci startovali ve společném šampionátu, který zahrnoval čtyři závody. Titul si zajistil Matej Žagar, který zvítězil ve třech turnajích. Pouze na své domovské dráze v Goričanu obsadil první místo Jurica Pavlič a v celkovém pořadí mu patřilo místo druhé. Třetí místo celkově získal Maks Gregorič. Juniorský šampionát, který byl společný dokonce pro čtyři země (navíc Maďarsko a Rakousko)  ovládl Matič Ivačič ze Slovinska. Seriálu složeného ze 6 dílů se zúčastnili i čeští junioři a vedli si dobře, Václav Milík a Michal Škurla se prodrali až na stupně vítězů.

Mistrem Slovinska a Chorvatska se stal Matej Žagar

chorvatsko.pngslovinsko.pngzagar.jpg V sobotu zvítězil v serialu Mistrovství Slovinska a Chorvatska Matej Žagar. Rozhodl o tom poslední závod, který se jel v Kršku. Celkově skončil druhý Jurica Pavlič a na třetím místě Maks Gregorič.

Dino Kovačič vyhrál v Goričanu

chorvatsko.pngkovacic.jpgVítězstvím domácího Dina Kovačiče bylo v pátek zakončeno další pokračování spojeného individuálního šampionátu juniorů z Chorvatska, Slovinska a Maďarska. V Goričanu dojel do cíle finále jako druhý Slovines Aleksander Čonda, vítěz základního rozpisu. Bronz si na krk pověsil další Chorvat Jasmin Ilijaš, čtvrtá přička zbyla na Maďara Rolanda Benköho.

Slovinci v Lendavě zničili Chorvaty 60:29

slovinsko.pngchorvatsko.pngKe druhému domácímu závodu v rámci Jadranské ligy čtyř zemí nastoupili na dráze v Lendavě slovinští plochodrážníci. Po úvodní prohře s týmem České republiky se v chladném počasí utkali s chorvatským výběrem a smetli ho v poměru 60:29. Chorvaté bez svého nejlepšího závodníka Juricy Pavliče nejvíce spoléhali na jedenáctibodového Jasmina Ilijaše, nejlepším Slovincem byl s 15 body Aleksander Čonda. Domácí se museli v závodě obejít bez Jerneje Pečnika, který si ošklivě zlomil ruku při tréninku.

V Goričanu zvítězil Jurica Pavlic

chorvatsko.pngslovinsko.pngpavli__.jpgChorvat Jurica Pavlic osvědčil na dráze v Goričanu, kterou pro něj vybudoval jeho otec, znalost místních poměrů a s kompletem ovládl první závod chorvatsko-slovinského individuálního mistrovství. Druhý byl Slovinec Matej Žagar, který nestačil jen na vítěze. Bronz patří dalšímu Slovinci Aleksanderu Čondovi.

V Goričanu se závodilo

chorvatsko.pngGoričan – V chorvatském Goričanu se o víkendu závodilo. Jel se tam přátelský závod družstev, která byla složena ze všech jezdců, kteří se v současné době v Goričanu připravuji na novou sezónu. Závod, který se skládal z dvaceti jízd, skončil nakonec remízou 68:68. Nejlepším jezdcem dnes se stal ruský plošinář Grigorij Laguta, který ani v jedné ze svých osmi jízd nepoznal nic jiného než vítězství. Vybojoval čtyřiadvacet bodů. V Chorvatsku se představila celá řada známých jmen, jejichž bodové zisky si přečtete v tomto článku.