Archív kategorie

Josef Franc čtvrtý v Mühldorfu, vyhrál Härtel

Němec Michael Härtel ovládl třetí závod seriálu Mistrovství světa na dlouhé dráze. Druhý skončil ve finálové jízdě Stephan Katt z Německa a bronzový byl Methieu Tressarieu. Josef Franc i přesto, že v základní části závodu skončil až pátý. Ve finále však pro poruchu nedokončil Martin Smolinski, který ovládl základní část.

Stian V. Nielsen ovládl pětaosmdesátky v Elgane

Vítězem finálového závodu Gold Trophy 85cc se stal v norském Elgane Stian V. Nielsen, který vybojoval čtrnáct bodů. O druhé až čtvrté místo musel být vypsán rozjez. Jeho vítězem a druhé místo vybojoval Marcus Birkemose z Dánska a dánskou bednu završil třetím místem další mladík z Dánska Esben Hjerrild.

V Elgane znají finalisty třídy do 85 ccm

V norském Elgane probíhá tento víkend Young Gold Trophy v nejnižší plochodrážní kubatuře do 85 ccm, tedy neoficiální Mistrovství světa 85 ccm. Ta není v naší zemi rozšířená a tak se závod uskutečnil bez české účasti. V sobotu se odjela dvě semifinále, která určila šestnáctku nedělního finále. Vítězem prvního semifinále se stal Dán Marcus Birkemose. Druhé semifinále ovládl domácí norský mladík Mathias Pollestad.

Josef Franc postupuje do Challenge na dlouhé dráze

V Mariánských lázních se jel v sobotu kvalifikační závod Mistrovství světa na dlouhé dráze, odkud postupovalo dvanáct jezdců do Challenge o postup do seriálu finálových závodů. Vítězem se stal Brit Andrew Appletton, druhý byl Bernd Diener a z třetí pozice postupuje Josef Franc. Vyřazení byli bohužel další Češi a to patnáctý Martin Málek, jedenadvacátý Michal Dudek, čtyřiadvacátý Karel Kadlec, který tímto závodem již definitivně ukončil kariéru a pětadvacátý byl Roman Tomany.

Mariánské lázně přivítají semifinalisty Mistrovství světa a FIM Flattrack

Kvalifikace do Mistrovství světa na dlouhé dráze se již v sobotu pojede na dráze v Mariánských lázní. V závodě se bude bojovat o postupové příčky do finálové série na dlouhé dráze. Z našich se v závodě představí celá plejáda. Jmenujme hlavně Josefa France a Martina Málka, kteří jsou hlavními našimi adepty na postup. Z bojů o postup vypadl bohužel zraněný Hynek Štichauer. 

Methieu Tressarieu vyhrál v La Reole

Vítězem druhého závodu Mistrovství světa na dlouhé dráze se stal ve francouzském La Reóle domácí jezdec Mathieu Tressarieu. Druhý skončil Michal Härtel z Německa a z bronzové příčky se raduje James Shanes. Duo českých jezdců obsadilo bohužel až pozice za desátým místem. Josef Franc byl jedenáctý a nováček v seriálu Hynek Štichauer byl čtrnáctý.

Češi vyřazení už po deseti jízdách

Pouze deset jízd se podařilo kvůli nepříznivému počasí odjet v semifinálovém závodě Mistrovství světa juniorských družstev v dánském Esbjergu. Náš tým obsadil třetí příčku. Vítězem se stali jezdci Dánska, druhé skončilo Švédsko. Bezchybný výkon předvedl v průběhu deseti jízd dánský jezdec Jonas Jeppesen. Druhý semifinálový závod vyhráli Australané, druzí byli jezdci Velké Británie a bronz vybojoval domácí tým Německa. Suverény závodu se stala australská dvojice Brady Kurtz a Max Fricke, když oba vyjel plný počet patnácti bodů.

Skvělý výkon Štichauera a France v Herxheimu

V německé Herxheimu bylo zahájeno letošní finále Mistrovství světa na dlouhé dráze. Obě naše želízka v ohni vybojovala skvělé umístění. Debutant v elitě Hynek Štichauer obsadil fantastické šesté místo a od postupu do finále ho dělil jen malý kousek. Josef Franc co by ostřílený matador ve finálové sérii bojoval do posledního a postup do finále měl jen krůček. Porucha stroje v semifinále ho však do finále nepustila. I tak zanechali v Německu naši velký dojem. Vítězem závodu se stal Jannick de Jong z Nizozemí, druhý byl Mathieu Tressarieu z Francie a bronzový Michael Hartel z Německa.

Divoké karty byly uděleny

Podobně jako v Speedway Grand Prix se udělují divoké karty na celý šampionát i v juniorském Mistrovství světa. Mimo dvanáct postupujících ze tří kvalifikaci, mezi nimiž je i náš Eduard Krčmář, udělila FIM třem dalším jezdcům divokou kartu na celý šampionát. Mezi šťastlivce se zapsali Patrick Hansen z Dánska, Alexander Wöntin a obhájce titulu Max Fricke.

Eda Krčmář postupuje z Terenzana

Druhým místem si náš Eda Krčmář zajistil postup mezi juniorskou světovou elitu. Mohl být dokonce první, když v dodatkové jízdě o pořadí na prvním až čtvrtém místě dojel druhý za Jackem Holderem. Třetí byl Kacper Woryna z Polska a čtvrtý Andreas Lyager z Dánska. Překvapením je vyřazení loňského Mistra světa Maxe Frickeho, který skončil šestý. Ještě však možnost, podívat se mezi elitu má ten, kdo dostane divokou kartu na celý seriál od FIM.

V Eskilstuně se z vítězství raduje Robert Lambert

Brit Robert Lambert se raduje z prvního místa a zároveň postupu do finále Mistrovství světa juniorů. Robert vyhrál druhý kvalifikační závod ve švédské Eskilstuně. Druhý skončil Jevgenij Kostygov a z třetí pozice se raduje Dimitri Bergé z Francie. I v Eskilstuně podobně jako v Pardubicích, musel být vypsán rozjezd jehož vítězem se stal Polák Bartosz Zmarzlik. Naopak vyřazen byl Alexandr Wöntin a Gleb Čugunov. V závodě nestartoval žádných Čech.

V Pardubicích vyhrál Drabik, všichni Češi vyřazeni

Ani jednomu českému jezdci se nepodařilo postoupit z Pardubické kvalifikace do finále Mistrovství světa juniorů. Na dráze ve svítkově v pátek kraloval Maksym Drabik, který vybojoval plný počet patnácti bodů Druhý skončil a do finálové série se podívá Australan Brady Kurtz. Třetí příčka a rovněž postup patřila Dominiku Kuberovi a z postupu se raduje i čtvrtý Lukas Feinhage. Oba si postup zajistili až v rozjezdu, ze kterého postupovali právě oni dva. Nešťastníkem byl v tomto rozjezdu celkově pátý Jonas Jeppesen. Českým jezdcům se i přes velkou bojovnost postoupit nepodařilo. Nejlepším  nich byl pardubický Patrik Mikel, jenž vybojoval osm bodů a byl devátý. Zdeněk Holub měl o tři body méně a obsadil pozici s číslem jedenáct. Další domácí Josef Novák s třemi body skončil čtrnáctý, Filip Hájek z pozice náhradníka naskočil do jedné jízdy a vyjel bod. Ján Mihálik ze slovenské Žarnovice vyjel rovněž jeden bod a byl patnáctý.

Startovní listiny ostatních juniorských kvalifikací

Mimo Pardubice se o víkendu odjedou i zbylá dvě semifinále Mistrovství světa juniorů do 21 let. Pardubické semifinále nese číslo jedna. Druhé semifinále je na programu v sobotu od 20 hodin v italském Terenzanu a na start se postaví další Čech a asi největší želízko v ohni Eduard Krčmář. Poslední třetí závod bude odstartován o čtyři hodiny dříve ve švédské Eskilstuně, kde nemáme žádné zastoupení.

Juniorské semifinále Mistrovství světa uvidí v pátek Pardubice

Na pardubický plochodrážní stadion se po roce vrací v pátek 19. 5. boje o postup do seriálu finálových závodů mistrovství světa juniorů. Na stadionu, který je nejčastějším místem kde junioři bojují o tituly mistrů světa nebo Evropy ve své kategorii se pojede již dvacátý závod z toho jedenáct jich bylo finálových. To samozřejmě svědčí o tom, že pardubičtí pořadatelé se těmto šampionátům věnují a patří krom závodu o Zlatou přilbu mezi klubové priority.

Dmitrij Koltakov Mistrem světa na ledě

Dmitrij Koltakov se stal letošním Mistrem světa na ledové ploché dráze. Dnešní poslední závod v nizozemském Heerenveenu sice vyhrál Dmitrij Chomicevič, ale to už nic nezměnilo na tom, že se Dmitrij raduje z letošního titulu. Druhý byl dnes Dinar Valejev a třetí Daniil Ivanov. Náš Jan Klatovský dnes vybojoval čtyři body a patřila mu třináctá příčka. V celkové klasifikaci se za Koltakova zařadil Igor Kononov a třetí pak dnešní vítěz Dmitrij Chomicevič co by loňský Mistr světa. Jan Klatovský se svými celkovými třiceti čtyřmi body obsadil třináctou příčku na světě.

Rusko s kompletem bodů

Po patnácté v řadě a po pětatřicáté v historii se stali o víkendu v Max Aicher Aréně v v Inzellu ruští ledoví gladiátoři Mistry světa družstev. Tým v sestavě Igor Kononov, Dmitrij Chomicevič a Dmitrij Koltakov neztratili ani bod a zaslouženě se tak radují z titulu. Velký boj nastal o další medailové příčky. Ten nakonec ve svůj prospěch vyjeli druzí Rakušane ve složení Franz Zorn, Charly Ebner a Josef Kreuzberger. Domácí Němci se mohli těšit z bronzové medaile, i když ke stříbru jim chyběly čtyři body. Český tým, který se skládal z Jana Klatovského, Lukáš Hutly a Andreje Diviše vybojoval v celkovém součtu obou dní 25 bodů a byl pátý. 

Startovní listina Inzellu je kompletní

Následující sobotu a neděli se v německém Inzellu pojede dvou denní závod Mistrovství světa družstev na ledě. Jasnými favority jsou rusové, kteří do bojů nasadí vedoucí trojici z Ice Speedway Gladiators. Šlapat na paty by jim měli domácí Němci, Rakušané, Švédové, ale i naše reprezentace, která pod vedením Antonína Klatovského staršího vystoupí v sestavě Jan Klatovský, Lukáš Hutla a Andrej Diviš.

Koltakov znovu vyhrál a je ve vedení už o osm bodů

Už osmi bodový náskok má v celkové klasifikaci ruský ledař Dmitrij Koltakov, který zcela ovládl německý Berlín. Nejen, že vyhrál v sobotu, ovládl i finálovou jízdu v neděli a jasně kráčí za titulem mistra světa pro letošní rok. Druhý skončil v nedělním podniku jeho odvěký rival Igor Kononov a bronz připadl tentokrát obhájci titulu Dmitriji Chomiceviči, který si jej však vybojoval až v posledním kole, kdy zaváhal do té doby třetí Dinar Valejev. Nejlepšího výsledku v letošním seriálu dosáhl i náš Jan Klatovský, když vybojoval skvělých šest bodů a skončil desátý. Nebýt pádu v jeho třetí jízdě, byl by výkon určitě ještě lepší.

Bezchybný Koltakov v Berlíně

Dmitrij Koltakov se stal neporaženým mužem sobotního sedmého závodu Ice Speedway Gladiators v Berlíně. Druhý skončil Igor Kononov a třetí byl nadějný ruský ledař Dinar Valejev. Nejlepším mimo ruským závodníkem se stal Franz Zorn, který došel až do finálové jízdy, kde skončil poslední. Jediný Čech ve startovním poli Jan Klatovský vybojoval čtyři body a patřila mu dvanáctá příčka. V celkové klasifikaci vede s pěti bodovým náskokem Koltakov.

Startovní listina gladiátorských bojů v Berlíně

Víkend, který se kvapem blíží přinese finálový dvoj závod Mistrovství Evropy na ledě. V tomto závodě máme tři želízka v ohni a kompletní startovní listinu najdete ZDE. Ovšem další víkend se jede už znovu Astana Expo 2017 Ice Speedway Gadiators. Jezdci se po útrapách v Rusku a Kazachstánu přesunují do Evropy, speciálně do Berlína, kde se pojede už sedmý a osmý podnik. Jan Klatovský co by jediný Čech v seriálu si slibuje od evropské části jisté zlepšení. Na divokou kartu pojede Luca Bauer, syn stálého účastníka Günthera Bauera. Jako náhradníci se představí se sedmnáctkou v Česku dobře známý Markus Jell a s osmnáctkou známý spíše s klasických oválů Tobias Busch. Do závodu zasáhne také druhý oficiální náhradník seriálu Timo Kankunen z Finska, který zaskakuje za zraněného Jimmy Olsena ze Švédska. V čele šampionátu je Dmitrij Koltakov, před Igorem Kononovem a obhájce titulu Dmitrijem Chomicevičem.