Archív kategorie

Slováci nás v čele s Vaculíkem porazili

vaculikSlovenský tým nás dnes na své domácí dráze v Žarnovici hlavně díky bezchybnému výkonu Martina Vaculíka porazili 45:42. Martin byl hlavním strůjcem výhry. Vybojoval totiž skvělých osmnáct bodů. Dobře mu v týmu asistoval i na poslední chvíli domluvený Filip Šitera, který vyjel bodů jedenáct. V českých barvách se opět vedlo nejlépe Tomáši Suchánkovi, který nasbíral šestnáct bodů a to taky díky stoprocentnímu žolíkovi. Pozadu nezůstal ani Eduard Krčmář, který vyjel bodů dvanáct. 

I ve třetím závodě Jadranské ligy naši vyhráli

madarsko.pngceska-republika.png  Další závod takzvané Jadranské ligy se uskutečnil na nové dráze v maďarském Mórahalomu. Z vítězství se opět radovali naši reprezentanti, když jako tým byli nejvyrovnanější. Naše družstvo tvořili Hynek Štichauer, Michal Škurla, Ondřej Smetana a Jaroslav Petrák. Individuálně byl nejúspěšnější Filip Šitera, který vyhrál všechny své rozjížďky a výrazně tak pomohl Slovensku ke druhému místu. Třetí místo obsadili mladí závodníci ze Slovinska. Domácí tým se mohl spolehnout pouze na veterány Sándora Tihániyho a Roberta Nagye, přestože oba ukázali, že jezdit nezapomněli na lepší než čtvrté místo to pro Maďarsko nestačilo.

Češi zvládli domácí Jadran

ceska-republika.pngJadranská liga čtyř zemí pokračovala druhým závodem v Pardubicích. Česká čtveřice ve složení Hynek Štichauer, Michal Škurla, Zdeněk Holub a Eduard Krčmář závod zvládla takřka ideálně a s náskokem deseti bodů triumfovala před Maďary. Třetí skončili Slováci bez jediného Slováka v sestavě, poslední příčka zbyla na Slovince.

Do Pardubic přijedou jezdci tří a více zemí

ceska-republika.pngzlata-prilba-pardubice.gifStředeční podvečer bude v Pardubicích patřit Jadranské lize čtyř zemí. Český výběr přivítá nabitý maďarský tým, zkušenou slovinskou čtveřici a mezinárodní výběr ve slovenských barvách. V něm měl Čechy Martina Gavendu a Filipa Šiteru společně s Rakušanem Fritzem Wallnerem doplnit Ján Mesiarik, ale dva zlomené obratle jej na východ Čech nepustí. Závod začíná v 18 hodin.

Češi v Žarnovici ubránili náskok

slovensko.pngceska-republika.pngČeský juniorský kvartet Václav Milík, Zdeněk Holub, Michal Škurla a Roman Čejka po celý průběh závodu Jadranské ligy čtyř zemí v Žarnovici pohodlně vedl, ale pak přišla pokažená závěrečná série, která mohla vynulovat veškeré předchozí snažení. Češi v ní vyjeli jen pět bodů a dvě nuly z posledních dvou jízd dávaly jistou šanci mocně dotahujícímu domácímu internacionálnímu výběru. Po dvaceti jízdách ale nakonec oba celky oddělil jediný bod, a radovat se tak mohli čeští mladíci. Domácí Slováci vedení Martinem Gavendou a Filipem Šiterou skončili druzí, se ztrátou skončili na třetím místě Maďaři.

Slovensko vyhrálo Jadranskou ligu

slovinsko.pngslovensko.pngAž v dodatkové jízdě rozhodli Slováci o vítězství v letošním ročníků jadranské ligy. Závod se jel ve slovinském Kršku a domácí slovinský tým vyhrál 53:33, čimž se bodově srovnal doposud vedoucímu Slovensku. Musel tedy být vypsán rozjezd, ke kterému se postavil za Slovinsko Aleksander Čonda a za Slovensko Samo Kukovica. Smůlou pro domácí slovinský tým byl slovinský jezdec Samo Kukovica, který v rozjezdu Čondu porazil a zajistil tak titul v jadranské lize Slovensku.

Češi v Liberci zničili chorvatský výběr

ceska-republika.pngchorvatsko.pngNevídaný výprask si ze závodu Jadranské ligy čtyř zemí odvezli jezdci spojení pod chorvatskou vlajkou. Hosté přijeli bez nejzkušenějšího ze svých původně avizovaných jezdců Renata Cvetka, a tak se pod Ještědem objevili jen loni nadějně vypadající Dino Kovačič a čerstvě patnáctiletý Karlo Majnič. Oba Chorvaty doplnili ještě Michal Dudek a Michaela Krupičková. Tato čtveřice dostala obrovský náklad v podobě prohry 18:65, když i po využití pravidla o žolíku měl chorvstký výběr po deváté jízdě méně bodů, nož kolik bylo odjeto jízd. Soupeřem neporažení byli v českém týmu Jan Holub, Zdeněk Holub a Václav Milík.

Český tým čeká v sobotu poslední liga čtyř zemí

ceska-republika.pngchorvatsko.pngSvůj poslední závod v letošní jadranské Lize čtyř zemí odjedou v sobotu mladí čeští plochodrážníci. Ti v libereckých Pavlovicích přivítají chorvatskou trojici, která bude doplněna o Michala Dudka a domácí Michaela Krupičkovou. Vesty s českou vlajkou si rozeberou Václav Milík, Zdeněk a Jan Holubové, Michal Škurla a Ondřej Smetana. Závod začne v 15 hodin.

L4Z: Slovensko – Chorvatsko 49:36

slovensko.pngchorvatsko.pngVe slovenské Žarnovici se jelo další utkání jadranské ligy neboli Ligy čtyř zemí. Domácí tým Slovenska hostil jezdce z Chorvatska, se kterými si poměrně hladce poradili 49:36. Vyrovnaný výkon slovenského týmu dělal domácím divákům obrovskou radost. Nejvíce bodů získala domácí dvojice Fritsz Wallner a Patrik Nagy, když oba vyjeli po 14 bodech. Jen o bod méně měl Martin Málek. V týmu Chorvatska se stal nejlepším jezdcem Matic Ivačič.

Slovinci dostali v Pardubicích nakládačku

ceska-republika.pngslovinsko.pngSlovinská mládežnická reprezentace během pátečního večera vůbec nestačila na český tým a veze si domů pod Triglav prohru o třiatřicet bodů. Při výhře 60:27 si čtveřice Čechů připsala dvouciferné bodové zisky, když Václav Milík ukončil závod placeným kompletem a Tomáš Suchánek ztratil jen jeden bod. Naplno využitý joker pomohl Samo Kukovicovi ke čtrnácti bodům, avšak nikdo ze zbytku týmu se nedostal výše než na čtyři body. Češi tak vymazali manko z jarního střetnutí a do tabulky přidali i bonusový bod.

V pátek ve Svítkově závod Česko – Slovinsko

ceska-republika.pngslovinsko.pngV letošním roce se podruhé uskuteční na plochodrážním stadionu ve Svítkově závod pohárové soutěže čtyř zemí. Tyto měření sil, které jsou také někdy nazývána jako Jadranská liga, slouží především našim mladým jezdcům, aby získávali mezinárodní zkušenosti. Spolu s nimi většinou startuje jeden zkušenější jezdec. V loňském roce naši jezdci tuto soutěž vyhráli, letos to mají o poznání těžší. V pátek je čeká zřejmě nejtěžší soupeř. Jezdci Slovinska zatím v soutěži bez porážky vedou a v domácím prostředí porazili náš celek poměrně jednoznačným poměrem 59:27. Naši jezdci již mají za sebou všechna utkání mimo území České republiky. Od soupeřů jsme žádné body nepřivezly a tak musíme doufat v to, že úspěšní budeme na domácí dráze. Po květnovém vítězství nad Slovenskem bychom rádi připravili první porážku v soutěži právě celku Slovinska.

L4Z: Chorvatsko – Slovinsko 39:45

chorvatsko.pngV dalším závodě ligy čtyř zemí, který se jel v neděli v chorvatském Goričanu podlehli domácí jezdci týmu Slovinska 39:45. Nejlepším jezdcem závodu se stal slovinský Alexandr Čonda se čtrnácti body. V Goričanu se mělo jet i v sobotu a soupeřem chorvatského týmu měl být slovenský tým, ovšem počasí bylo razantně proti.

JL: Slovensko – Česká republika 55:30

slovensko.pngceska-republika.pngOdveta sobotního závodu Jadranské ligy se jela o den později ve slovenské Žárnovici. Tady se však situace úplně změnila. Slovenský zým podal velmi vyrovnaný výkon a české jezdce nakonec porazil na své dráze 55:30. Nejlepším jezdcem domácího týmu se stal fantastický Martin Gavenda, který vybojoval 14 bodů. Dobře mu asistovala i trojice dalších domácích s jedenácti body, kde hlavně výkon Jána Halabrína byl úžasný. Z našich se bohužel vedlo dobře pouze Tomáši Suchánkovi, který vybojoval 13 bodů.

JL: Česká republika – Slovensko 46:40

ceska-republika.pngslovensko.pngV sobotu, dopoledne před závodem Grand Prix v Praze byl na svítkovský ovál v Pardubicích od 11 hodin plánován další závod Jadranské ligy. Počasí však v Pardubicích od rána zlobilo a proto bylo odloženo až na 12:30. Dráhu se podařilo udržet v docela dobrém stavu, i když někteří jezdci s ní měli velké problémy. Naši závodníci však dokázali vybojovat vítězství v poměru 46:44. Nejlepším českým jezdcem byl se třinácti body skvěle jedoucí Ondřej Veverka. Pro hosty vyjel nejvíce bodů Samo Kukovica, který vybojoval čtrnáct bodů, dobře mu asistoval ještě Fritz Wallner.

Dopolední online na Speedway Live

logo.pngV sobotu od 11 hodin se uskuteční v Pardubicích závod Ligy čtyř zemí, když na východ Čech přijede mezinárodní výběr pod hlavičkou Slovenska. Jak se bude toto klání vyvíjet, můžete sledovat prostřednictvím speedwaylive.eu.

Česko a Slovensko se o víkendu utkají hned dvakrát

ceska-republika.pngslovensko.pngO víkendu čeká na fanoušky ploché dráhy dvojutkání mezi Českou republikou a Slovenskem. V rámci ligy čtyř zemí nejprve naši východní sousedé zavítají zítra dopoledne do Pardubic. Závod začíná již v jedenáct hodin a proto nemusíte mít strach, že byste nestihli večerní pražskou Grand Prix. O den později je pak naplánována odveta v krásném prostředí slovenské Žarnovice.

Čeští mladíci podlehli Slovincům vysoko 59:27

slovinsko.png

ceska-republika.pngPo včerejší porážce s týmem Chorvatska nestačili dnes bohužel naši mladí reprezentanti také na své kolegy ze Slovinska. V rámci závodu ligy čtyř zemí vybojovali na dráze v Lublani 27 bodů a podlehli domácímu výběru vysoko 59:27. Nejvíce bodů, celkově 19, připsala na naše konto dvojice Ondřej Veverka (10) – Václav Milík (9). Dalším závodem soutěže, ve kterém se naši jezdci představí bude domácí utkání s týmem Slovenska, které je na prograu 12. května v Pardubicích.

Chorvatsko – Česká republika 49:38

chorvatsko.pngceska-republika.pngV pátek se na dráze v chorvatském Goričanu jel první závod letošní Jadranské ligy mezi našimi juniory a týmem Chorvatska. Domácí využili skvěle svého prostředí a porazili náš výběr 49:38. Nejlepším jezdcem domácích se stal Dino Kovačič, který vyjel jedenadvacet bodů. Z našeho týmu byl největší oporou Venca Milík se čtrnácti body. 

Slovinsko – Slovensko 48:42

slovinsko.pngslovensko.pngPředposlední závod Jadranské ligy se jel v sobotu v Kršku, kde domácí reprezentace hostila jezdce Slovenska. Lépe se vedlo domácím, když porazili na „braty“ 48:42. Nejlepším jezdcem domácího týmu se stal s patnácti body Beno Lipnik. Za Slovensko vyjel nejvíce bodů Matija Duh, který vybojoval třináct bodů. nejlepším Čechem v závodě byl Martin Málek s osmi body.