Archív kategorie

Josef Franc v Marmande sedmý, vyhrál bezkonkurenční Erik Riss

Erik Riss se stal jasným vítězem volného závodu na travnaté dráze ve francouzském Marmande. Druhý byl Dmitri Bergé z Francie a třetí příčku obsadil Theo Pijper. Ve velmi nabité konkurenci obsadil český jezdec Josef Franc sedmé místo. 

Milík z Kumlou na vítězné vlně

Indianerna Kumla je jak je již známo švédským klubem Václava Milíka. Úterý je dnem švédské nejvyšší ligy Elit Serien a Indianerna Kumla v závodě švédské Elit Serien dnes v podvečer porazila na své dráze Masarnu Avesta deseti bodovým náskokem. Václav Milík vyjel pro tým deset bodů, čímž byl druhým nejlepším jezdcem závodu. Nejlepším mužem v závodě v Kumle byl se čtrnácti body domácí Piotr Protasiewicz.

PGEEL: Wlókniarz Czestohowa – Stal Gorzów 46:44

Stal Gorzów neuhájilo svou neporazitelnost v dosavadní sezóně a podlehlo na dráze Czestochowe místními Wlókniarz 44:46. Domácí tým vedl k výhře Rune Holta, který vybojoval dvanáct bodů. Za tým hostí vybojoval nejvíce bodů Bartosz Zmarzlik. 

Ondřej Smetana ovládl Přebor i Memoriál

První letošní závod českého Přeboru a společně s nim i závod Memoriálu Jiřího Hurycha ovládl o víkendu v Chabařovicích Ondřej Smetana s plným počtem bodů. Druhý skončil Zdeněk Holub a z bronzové medaile se radoval Hynek Štichauer. Vítěz finále A se stal automaticky vítězem Memoriálu Jiřího Hurycha.

Polsko – Rusko 54:36

Přátelské utkání reprezentací Polska a Ruska na dráze v Ostrówě skončilo vítězstvím Polska vysoko 54:36. Nejvíce bodů pro Poláky vyjel Bartosz Zmarzlik, skvěle mu asistovala i dvojice Maciej Janowski a Przemyslaw Pawlicki, když oba vyjeli po deseti bodech. Ruský tým měl největší oporu v Grigoriji Lagutovi, který vyjel třináct bod. Dobře zajel i Andrej Kudriašov s devíti bodovým ziskem.

V Kopřivnici se dnes poprvé trénovalo

Trénink v úterý v Kopřivnici dopadl dobře. Dnes se tam o ostrému testování dráhy dostavilo několik jezdci, ale tím hlavním testovacím jezdcem byl Martin Gavenda, jehož poznatky vedení klubů bere v potaz. Na dráze se představilo několik plochodrážníků na klasických strojích, ale i na stopětadvacítkách a Flattrackech. Představil se dokonce i veterán Zdeněk Matula, který v dobové výstroji proháněl svůj stroj jako zamlada. 

Rovno a Mělničuk slaví vítězství

V ukrajinském Rovně se o víkendu bojovalo o další body do Poháru přátelství. Závod družstev se stal v sobotu kořistí domácího týmu Rovna. Druhé byly Swietochlowice a z bronzu se radovali jezdci slovenské Žarnovice. Náš zástupce ZP Pardubice obsadil čtvrté místo. Neporaženým mužem dne byl Maďar Jozsef Tabaka. Druhé den se již tradičně jede závod jednotlivců, který se stal kořistí domácího Stanislava Mělničuka. Druhý byl Jozsef Tabaka a bronzový Argentinec v barvách Swietochlowic Facundo Albin. Nejlepším českým jezdcem byl osmý Jarda Petrák.

Eda Krčmář pouze jako náhradník

Pouze jako náhradník postupuje Eduard Krčmář do finále Mistrovství Evropy juniorů. V maďarském Nagyhalácz obsadil po rozjezdu z Rusem Čugunovem, Lotyšem Kostigovsem a Ukrajincem Trofimovem šesté místo, což znamená jen místo náhradníka. Vítězem závodu se stal Polák Bartosz Smektala, druhý byl Němec Michael Härtel a bronzový Nick Škorja ze Slovinska. Do finále postupuje ještě čtvrtý Lukas Fienhage a vítěz již zmiňovaného rozjezdu s Krčmářem Rus Gleb Čugunov.

V Allsvenskan League se odkládalo

Oba závody druhé švédské ligy Allsvenskan League byly ve čtvrtek pro nepříznivé počasí odloženy. Mělo se jet ve Västerviku, kde domácí tým hostil Mariestad a Nyköpingu hostila Griparna Vargarnu Norrköping. Náhradní termín obou závodů je stanoven na 14. června.

Britské ozvěny 10

V desátých britských ozvěnách se ohlédneme za uplynulým týdnem ve všech britských ligách a jiných závodech na ostrovech. Kompletní přehled výsledků od neděle do neděle. 

Václav Milík třeti v Praze, vyhrál Jason Doyle

Fantastické třetí místo vybojoval Václav Milík v sobotu v Praze při čtvrtém závodě Speedway Grand prix, kde startoval jako divoká karta. Vítězem závodu se stal stejně jako vloni Australan Jason Doyle a druhý byl Američan Greg Hancock. 

V Praze je vylosováno a dotrénovano

Dnes se v Praze trenovalo na zítřejší závod Speedwax Grand prix. Jde už o čtvrtý podnik prestižního seriálu světové špičky. Před tréninkem proběhlo losováni startovních pozic. Divoká karta české velké ceny Václav Milík začne závod ve čtvrté jízdě večera a postaví se na start proti Patryku Dudkovi, což je momentálně vedoucí jezdec šampionátu, dále proti slovenské hvězdě Martinu Vaculíkovi a slovinskému matadorovi Mateji Žagarovi.

Do finále jde pouze Josef Franc

Pouze Josef Franc se dokázal probojovat do finále Mistrovství Evropy na trávě. V semifinálovém závodě v Saint Macaire ve Francii obsadil páté místo. Druhý Čech ve startovní listině Hynek Štichauer skončil desátý po defektu ve finále B, kde měl ještě velkou šanci na postup, ovšem postupuje jen jako první náhradník. Vítězem závodu se stal Andrew Appleton, druhý byl Edward Kenneth a bronzový Paul Hurry.

V sobotu na pražskou Speedway Grand Prix

Již po jeden a dvacáté se můžeme vydat na pražskou Markétu na jeden ze závodu Speedway Grand Prix. Na start se postaví kompletní světová špička včetně našeho Václava Milíka, který bude startovat na divokou kartu. Z pozic náhradníků budou na svou příležitost čekat Josef Franc a Matěj Kůs. V celkové klasifikaci je na čele Polák Patryk Dudek, což jistě vyláká do ochozů mnoho polských příznivců. Na druhém místě je prozatím Jason Doyle a třetí pak Fredrik Lindgren.

Startovní listina evropského semifinále juniorů v Nagyhalász

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

V maďarském Nagyhalász se v sobotu uskuteční semifinále Mistrovství Evropy juniorů. Česká republika má v ohni želízko a to velmi žhavé. Se startovním číslem deset se představí slánský Eduard Krčmář. Společnost mu mimo jiné bude ve startovní listině dělat i slovenský junior Ján Mihálik a z pozice náhradníka pardubický Josef Novák.

Déšť zrušil Dánskou ligu

Oba dnešní závody dánské Superligy byly pro nepříznivé počasí přeloženy na jiný termín.

Velmi vyrovnanou Extraligu ve Slaném ovládla Markéta Praha

Velmi vyrovnanou doslova a do písmene, jak praví nadpis. Všechny čtyři týmy srdnatě bojovali o prvenství, ale i o další umístění až do konce. Před kamerami Ceraes TV neudělal jistě nikdo ostudu. Vítězem se nakonec stali jezdci AK Markéta Praha, kde vybojoval nejvíce bodů Sebastian Ulamek, Druhý skončil domácí AK 3ton Slaný s největší svou oporou Mateuszem Szczepaniakem na čele. Z bronzu se tentokrát radovala Speedway Club Žarnovica, jejichž Martin Vaculík vybojoval neskutečných dvacet bodů. Kartu černého Petra si ve dnešním závodě vybrala AMK Zlatá přilba Pardubice, kde byl znovu nejlepším jezdcem s jedenácti body Václav Milík. Závod jste mohli sledovat ať už na naších stránkách, nebo na stránkách Cereas Speedway TV a tam ho najdete i zpětně teď. 

Ruské ozvěny 6

V těchto ozvěnách navštívíme Rusko, přesněji semifinálový závod juniorského šampionátu v Oktiabrskim, poté se vydáme do Balakova, kde se jelo první kolo ruského poháru dvojic. Z Balakova se vydáme podívat, jak dopadlo utkání ruské Superligy mezi Mega Lada Togliatti a Turbinou Balakovo.

Švédské ozvěny 7

Dnes se budeme v našem seriálu věnovat výsledkům z dalšího kola švédské Elitserien. Ve dvou závodech startovaly i česko – slovenské hvězdy. Václav Milík přispěl k výhře Indianerny Kumla devíti body a Martin Vaculík dovedl bodovým ziskem třinácti bodů svojí Vetlandu k výhře. Kompletní výsledky včetně tabulky najdete v tomhle přehledu.

Extraliga živě ze Slaného

Featured Video Play Icon

Živě bude zítra díky firmy Cereas vysílána Extraliga družstev ze Slaného. Celý přenos najdete jak na webu Cereas, tak i na našich stránkách buďto zde v horní části článku, nebo v článku samotném. Dnes byly také uzavřeny startovní listiny všech týmu a my vám je nabízíme v tomto příspěvku. Závod startuje v 18 hodin a pokud nestihnete do Slaného přijet určitě skvělý extraligový závod sledujte v živém přenosu. Tabulku Extraligy vede zatím Markéta Praha, před ZP Pardubice a slovenskou Žarnovici.