Archív kategorie

Do evropského finále jdou Poláci, Rusové a Lotyši

Ve slovenské Žarnovici se jelo v neděli druhé semifinále Mistrovství Evropy dvojic. O vítězné dvojici musel však rozhodnout až rozjezd, jelikož týmy Ruska a Polska nasbírali v základní části závodu shodně 27 bodů. Na start rozjezdu se postavil za Polsko Mateusz Szczepaniak, v týmu Ruska padlo na Andreje Kudriašov. Od startu šel do vedení polský borec a cílovou pásku protnul právě on jako první. Poláci se tak radují z postupu do finále. Na druhém místě skončilo Rusko a z bronzu a posledního postupového místa se radují Lotyši. Slovenský domácí tým obsadil šesté místo. Nejlepším jezdcem závodu co do počtu získaných bodů byl Rus Andrej Kudriašov.

Mistrovství Evropy dvojic v Žarnovici

Zítra se na jediné slovenské ploché dráze uskuteční semifinálový závod Mistrovství Evropy dvojici. Bojovat se bude o tři postupová místa. Nabité sestavy mají jednoznačně Poláci, Lotyši a bez šancí nejsou ani domácí v sestavě Patrik Búri, Jakub Valkovič a Ján Mihálik. Šlapat na paty jim však budou skvělí Rusové a bojovní Ukrajinci. Kdo se dostane do finále se začne odhalovat úderem patnácté hodiny.

Filip Šifalda vyhrál evropský pohár stopětadvacítek

Vítězem závodu evropského poháru FIM Europe na stopětadvacítkách v polské Toruni se stal dnes náš mladík Filip Šifalda. Radost je větší o fakt, že hned za ním skončil Daniel Klíma. Bronz si vybojoval domácí Polák Bartosz Tyburski. Ostatní naši byli sedmý Pavel Kuchař a dvanáctý Milan Dobiáš.

Dominik Kubera vyhrál semifinále ve Francii

Evropské semifinále juniorského šampionátu ve francouzském Máconu vyhrál Polák Dominik Kubera a kvalifikoval se tak společně s druhým Robertem Lambertem, třetím Danielem Bewleyem, Davisem Kurmisem a Rafal Karczmarz. Zdeněk Holub jako jediný Čech postoupil do finále bohužel jen  jako náhradník. Druhý náš jezdec ve startovním poli byl Patrik Mikel, který vybojoval tři body a byl vyřazen.

Jan Kvěch stříbrný v Plzni

V evropském poháru mládeže kategorie do 250 ccm, která se jela celý víkend na plzeňském ovále vybojoval český mladík Jan kvěch skvělé druhé místo, což je vlastně neoficiální více mistr Evropy této kategorie. Vítězem se stal Švéd Philip Hellström. Bronzová medaile patřila Jonasi Knudsenovi. Filip Šifalda obsadil se sedmi body osmou příčku a o příčku níže byl další Čech Petr Chlupáč.

Bezchybný Madsen v Olchingu, Martin Vaculík jde do finále

Semifinále kvalifikace do Speedway Grand Prix pro rok 2018 se jela během německého státního svátku ve čtvrtek v Olchingu. Vítězem se stal neporažený Dán Leon Madsen, druhý byl Piotr Pawlicki a z bronzu se raduje Martin Smolinski. Do finále kvalifikace Challenge se kvalifikovala první sedmička jezdců. Šesté místo obsadil Slovák Martin Vaculík.

Eda Krčmář pouze jako náhradník

Pouze jako náhradník postupuje Eduard Krčmář do finále Mistrovství Evropy juniorů. V maďarském Nagyhalácz obsadil po rozjezdu z Rusem Čugunovem, Lotyšem Kostigovsem a Ukrajincem Trofimovem šesté místo, což znamená jen místo náhradníka. Vítězem závodu se stal Polák Bartosz Smektala, druhý byl Němec Michael Härtel a bronzový Nick Škorja ze Slovinska. Do finále postupuje ještě čtvrtý Lukas Fienhage a vítěz již zmiňovaného rozjezdu s Krčmářem Rus Gleb Čugunov.

Do finále jde pouze Josef Franc

Pouze Josef Franc se dokázal probojovat do finále Mistrovství Evropy na trávě. V semifinálovém závodě v Saint Macaire ve Francii obsadil páté místo. Druhý Čech ve startovní listině Hynek Štichauer skončil desátý po defektu ve finále B, kde měl ještě velkou šanci na postup, ovšem postupuje jen jako první náhradník. Vítězem závodu se stal Andrew Appleton, druhý byl Edward Kenneth a bronzový Paul Hurry.

Startovní listina evropského semifinále juniorů v Nagyhalász

Eda Krčmář obhajuje titul v devatenáctkách

V maďarském Nagyhalász se v sobotu uskuteční semifinále Mistrovství Evropy juniorů. Česká republika má v ohni želízko a to velmi žhavé. Se startovním číslem deset se představí slánský Eduard Krčmář. Společnost mu mimo jiné bude ve startovní listině dělat i slovenský junior Ján Mihálik a z pozice náhradníka pardubický Josef Novák.

Češi do finále nepostoupili

Ani domácí liberecká dráha nepomohla českým plochodrážníkům k postupu do finále Mistrovství Evropy dvojic. Český tým oslabený o svou jedničku, zraněného Václava Milíka skončil čtvrtý. Naši sice nasbírali více bodů než Dánsko, ovšem v závodě šesti dvojic rozhoduje v celkovém pořadí až dojezd ve finálových jízdách, kde naši borci podlehli ve finále B Dánsku. Vítězem se stali jezdci Velké Británie, druzí byli Francouzi a Dánsko skončilo třetí. Nejlepším jezdcem závodu se stal Adam Ellis z vítězné dvojice Velké Británie.

Kenneth Hansen vyhrál v Avestě

V Avestě se jelo první semifinále Mistrovství Evropy juniorů. Jeho vítězem se stal Kenneth Hansen z Dánska, druhý byl Frederik Jakobsen a z bronzu se raduje Mikkel Brendum Andersen. Do finále postupuje ještě Andreas Lyager a Kenny Wennestam.

Startovní listina do Liberce

Již v sobotu 27. května se v Liberci pojede evropské semifinále dvojic. Všichni účastníci již nahlásili své sestavy, které najdete ve článku níže. Závod startuje od 14 hodin. Proto neváhejte a přijďte povzbudit českou dvojici v boji za postupem.

Martin Málek je v evropském finále na trávě

Martin Málek obsadil v Balkbrugu sedmé místo a probojoval se do finále Miatrovství Evropy na trávě. Vítězem se stal Janick de Jong z Nizozemí, druhý byl James Shanes a bronz vybojoval Stephan Katt. Druhý Čech ve startovní listině Michal Dudek byl šestnáctý a Karel Kadlec osmnáctý.

Nikolaj Krasnikov evropským šampiónem, Lukáš Hutla šestý

Fantastické šesté místo obsadil o víkendu v ruské Ufě Lukáš Hutla ve finále Mistrovství Evropy na ledě. Další Čech Lukáš Volejník byl celkově desátý a Radek Hutla skončil patnáctý. Mistrem světa se stal stejně jako vloni Nikolaj Krasnikov z Ruska. I druhá příčka patřila ruskému jezdci. Skončil na ní Eduard Krysov. Stejně tak z bronzu e radoval ruský jezdec, jmenovitě Dmitrij Solannikov. 

Lukáš Hutla: „Porvat se o první osmičku, ale zůstat nohama na zemi“

Lukáš Hutla, Radek Hutla a Lukáš Volejník před malou chvíli zahájili v Ufě prvním závodem finále Mistrovství Evropy na ledě. S prvně jmenovaným naše redakce prohodila pár slov po včerejším tréninku a zjistili jsme nějaké detaily z cesty, z ubytování, z včerejšího tréninku a taky jsme se zeptali na Lukášovy ambice. 

Startovní listina Mistrovství Evropy na ledě

Už 25 a 26 února se na dráze v ruské Ufě uskuteční Mistrovství Evropy na ledové ploché dráze. Startovní listina obsahuje mimo jiné i tři české jména. Do Ufy vyrazí Lukáš Hutla, Lukáš Volejník a jako první náhradník Jan Klauz. Kompletní startovní listinu najdete v tomto článku. Favoritem je nikdo jiný než domácí hvězda Nikolaj Krasnikov.

Mistrem Evropy na trávě James Shanes

Velké překvapení se odehrálo v britském Swingfieldu. Mistrem Evropy na trávě se tam stal James Shanes, který do vyřazovacích bojů postupoval s devíti body jako jeden z posledních. Dojel však druhý ve finále B, což mu zajistilo postup do A finále a tam následně vyhrál. Druhý skončil Mathieu Tressarieu a třetí byl ve finále Andrew Appleton. Náš Josef Franc se do finále kvalifikoval s dvanácti body a nakonec mu bedna unikla jen velmi těsně. Hynek Štichauer skončil celkově osmý a Martin Málek byl dvanáctý.

Eduard Krčmář přišel o evropský titul až v rozjezdu

Letošním Mistrem Evropy juniorů se stal před malou chvílí ve francouzkém Lamothe Landeron domácí mladík Dmitri Bergé, který porazil až v rozjezdu našeho Eduarda Krčmáře. Oba nasbírali v základní části po třinácti bodech a museli na start ještě jednou. Bergé oplatil porážku Krčmářovi ze základní části a stal se novým mistrem. Eda si zavařil svou cestu za titulem už v poslední jízdě, kdy byl poražen Polákem Smektalou a musel do rozjezdu. Třetí byl ve finále Rus Sergej Logačov. Druhý Čech ve startovním poli Zdeněk Holub skončil se sedmi body desátý.

Další juniorská medaile pro Polsko

FIM polskoJiž po sedmé v historii a dokonce po páté v řadě získali polští mladíci titul v Mistrovství Evropy juniorských družstev. Finálový závod se jel dnes v německém Stralsundu. Poláci vyhráli se suverénním náskokem jedenácti bodů nad druhými Dány. Bronzoví Němci ztráceli dokonce jeden a dvacet bodů. 

Jan Kvěch má zlato, Filip Šifalda bronz

fim_uemJan-KvěchČtrnáctiletý pražský junior Jan Kvěch vybojoval v sobotu v Divišově pro Českou republiku zlatou medaili v Evropském poháru juniorů v kategorii do 125 ccm. Kvěch podlehl v průběhu závodu pouze Polákovi Cierniakovi, který po dvou vyhraných jízdách a pádu nakonec skončil až sedmý. Třetí skončil ve finálové jízdě další skvěle jedoucí Čech Filip Šifalda. Mezi dva české borce se vklínil na druhé místo pouze Němec Lukas Wegner.