Archív kategorie

Pardubice vyhrály v Goričanu

suchanek stichauerV chorvatském Goričanu se jel třetí díl Adriatického poháru dvojic a ten se stal kořistí pardubické dvojice Suchánek – Štichauer. I na druhém místě skončil český tým a to Grepl Mšeno, který měl o bod méně. Poslední medailovou pozici si zajistili závodníci Krška. Třetí český tým AK Markéta Praha obsadil šesté místo.

Plzeňští Simota s Holubem vyhráli v Mórahalomu

madarsko.pngsimota.jpgholub2.jpg Po zrušeném závodě ve Wiener Neustadtu pokračoval včera Jadranský pohár dvojic v maďarském Mórahalomu. Ani ten však nebyl odjet v úplné podobě. Po 14. jízdě byl závod kvůli nedostatečnému osvětlení ukončen. Každá dvojice měla v té době za sebou čtyři rozjížďky a nejvíce bodů v nich získali Zdeněk Simota a Jan Holub. Plzeňská dvojice podlehla pouze Aleksandru Čondovi, (divoké kartě z GP v Kršku která ve včerejším závodě neztratila ani bod), a mohla se tak po závodě postavit na nejvyšší stupínek pódia. Druhou příčku obsadili jezdci Ljubljany Matic Voldrih a Jernej Pečnik. Třetí místo patřilo Rolandu Benkömu a Norbertu Magosimu, závodníkům reprezentujícím místní klub.

Domácí byli v Plzni nejlepší

plzenl.jpgsimota.jpgholub_jan.jpghadek_daniel.jpg Za pěkného slunečného počasí se v Plzni odjelo 4. kolo Jadranského poháru dvojic. Vítězství v závodě si zaslouženě vyjela domácí dvojice Zdeněk SimotaJan Holub, která po remíze ve vzájemné rozjížďce nakonec o dva body překonala maďarské jezdce Norberta Magosiho a Rolanda Benkö. O třetí příčce na stupních vítězů musel rozhodnout rozjezd v němž Aleksander Čonda porazil Žigu Radkoviče. Třetí místo tak obsadila dvojice Lendavy a na pár z Krška zbyla čtvrtá pozice. Pěkným bojovným výkonem se předvedl třetí z plzeňských jezdců Daniel Hádek, který doplnil chybějícího jezdce ve dvojici Goričanu. Daniel dokázal dvě rozjížďky vyhrát a ve třech byl druhý.

Zítra Jadranský pohár dvojic v Plzni

plzenl.jpgsimota.jpgholub2.jpg Zítra od 16. hodiny se na plzeňském stadionu na Borech zahájí mezinárodní turnaj dvojic. Zúčastní se ho páry ze Slovinska ( Ljubljana, Krško a Lendava), Chorvatska ( Goričan), Rakouska ( Wiener Neustadt), Maďarska ( Mórahalom) a domácí PK Plzeň, který budou reprezentovat Zdeněk Simota a Jan Holub. Jako náhradník bude připraven Daniel Hádek, který se zřejmě představí ve dvojici Goričanu. Soutěž nazvaná jako Jadranský pohár dvojic se skládá ze sedmi závodů ( závod na dráze každého ze zúčastněných klubů).

Liga 4 zemí se mění, pojedou se dva šampionáty

icon_speedway.pngplzenl.jpgLiga 4 zemí neboli Jadranská liga již patří k tradičním závodům nejen českého plochodrážního kalendáře. Ale zatímco v předešlých letech se utkávaly jednotlivé země v systému klání dvou týmů, od příštího roku se bude závodit ve čtyřčlenných družstvech na čtyřech stadionech. Tohoto šampionátu, nazvaného jako Team Adriatic Cup se vedle České republiky, jejíž účast bude koncipována jako příprava juniorského družstva na pardubické finále MS juniorských družstev, zúčastní také Slovensko, Maďarsko a Slovinsko. Od této soutěže se pak odštěpil šampionát klubových dvojic, ve kterém budou startovat tři týmy ze Slovinska a po jednom z Chorvatska, Maďarska, Rakouska a České republiky. Naše barvy bude hájit PK Plzeň.