O vítězi rozhodl až rozjezd

Autor článku:

cesko.pngpsk-olymp.jpgpardubice.gifAKTUALIZOVÁNO – REPORTÁŽ, 5X FOTO
Znovu měla extraliga náboj nesmírné napínavosti. Olymp Praha sice téměř po celou dobu závodu vedl bez větších problémů. Ostatní týmy však využívaly možnosti nasazení žolíka – to se nejvíce vyplatilo hlavně Pardubicím. Přiblížily se na dostřel Olympu a defekt Matěje Kůse v poslední jízdě z prvního místa srovnal bodový zisk Pardubic a Olympu Praha na 44 body. O vítězi druhého kola tedy musel rozhodnout rozjezd. Do něj naskakoval Matěj Kůs a Lukáš Dryml. Hned od startu však šel do vedení Lukáš Dryml a udržel si ho až do cíle, což zajistilo Pardubicím prvenství. Druhý skončil tedy pražský Olymp, třetí byl s tříbodovou ztrátou Grepl Mšeno a poslední skončila Plzeň. Tabulku po dvou kolech vede ZP Pardubice před Olympem Praha a třetím AK Slaný.

Nejlépe začal závody pražský Olymp. Josef Franc hned v první jízdě skvěle odstartoval a nechal za svými zády takové jezdce jako Tomáše Topinku, Aleše Drymla a Zdeňka Simotu, který měl svou premiéru po zranění na českých oválech. Krásný souboj byl k vidění ve druhé jízdě, kdy vedl Daniel Jeleniewski, ale za ním to vřelo. Adrian Rymel byl chvíli druhý, ale venkem se před něj po delším nátlaku protáhl Lukáš Dryml. Vedení si znovu vylepšili Pražané. Luboš Tomíček skvěle uhájil vedení před dotírajícím Hynkem Štichauerem.  Richard Wolff ve čtvrté jízdě znovu bodoval plným douškem pro Olymp. Neodstartoval sice nejlépe, ovšem ze třetího místa se protáhl až do čela jízdy a to už nepustil i přes dotírajícího Jana Jaroše. V poslední jízdě první série zvítězil Matěj Kůs, když bezkonkurenčně porazil Filipa Šiteru, Jana Holuba a Jakuba Fencla. Olymp Praha se tedy s náskokem sedmi bodů usadil na čele závodu. O druhé místo se dělily Pardubice a Mšeno. Plzeň, která si zažívala svou letošní premiéru, měla jen o bod méně.
836Q5870.JPG

Že to Olymp myslí s vítězstvím na domácí půdě vážně, potvrdil v šesté jízdě skvěle jedoucí Josef Franc. Porazil Filipa Šiteru, Hynka Štichauera a Michaela Hádka, který nahradil Dariusze Lowickeho. V sedmé jízdě se to v první zatáčce seřadilo vedle sebe a Adrian Rymel, který jel venkem, byl nekompromisně vytlačen Tomášem Topinkou až k mantinelu, neustál to a upadl. Adrian Rymel byl z jízdy vyloučen. Opakovačku vyhrál Tomáš Suchánek před Tomášem Topinkou a Janem Holubem. V osmé jízdě poměrně překvapil Daniel Pytel v barvách Mšena, když dokázal porazit Hynka Štichauera, Luboše Tomíčka a Zdeňka Simotu. V desáté jízdě kraloval Aleš Dryml a nedal nikomu šanci. Druhý dojel Daniel Jeleniewski. Souboj byl vidět hlavně o třetí místo. To držel Richard Wolff. Zezadu na něj neustále dotíral Norbert Kosciuch, ovšem Riky to v Praze zná a svou pozici uhájil. I přesto, že v desáté jízdě vyhrál Lukáš Dryml, po startu to tak zrovna nevypadalo. Lukáš odstartoval špatně, ale počkal si a vnitřkem se zkušeně protáhl před všechny jezdce. Druhý dojel domácí Matěj Kůs, třetí Patryk Pawlaszczyk a čtvrtý Jan Jaroš. Po dvou rundách byl na čele stále Olymp Praha, jeho náskok už však byl pouze dvoubodový na druhé Pardubice. Třetí bylo s třinácti body Mšeno a Plzeň byla poslední.

836Q5882.JPG

Skvělou jízdu předvedl v jedenácté jízdě Patryk Pawlaszczyk. Stále na něj dotíral doposud neporažený Josef Franc, ovšem ten měl nakonec ještě problémy s třetím Tomášem Suchánkem. Plzeň nasadila do dvanácté jízdy Daniela jeleniewskeho jako žolíka. Ovšem prvenství mu vyfouknul Adrian Rymel, který jej porazil, když vyhrál tuto jízdu. Jelenieski dojel druhý a bral pro Plzeň čtyři body. Třetí byl Norbert Kosciuch a čtvrtý Jakub Fencl. Třináctá jízda závodu přinesla velké překvapení v podobě Jana Holuba. Jizdu sice vyhrál Jan Jaroš, ovšem Jan Holub byl druhý a za svými zády nechal takové jezdce jako Luboš Tomíček a Aleš Dryml. Ve čtrnácté jízdě bez problému zvítězil Lukáš Dryml před Filipem Šiterou, Richardem Wolffem a trápícím se Zdeňkem Simotou. Do poslední jízdy třetí série Mšeno nasadilo žolíka v podobě Tomáše Topinky, ten se šance na dvojnásobný bodový zisk chopil na 100 % a bral pro Mšeno šest bodů. Druhý dojel Daniel Jeleniewski, třetí Matěj Kůs a poslední Hynek Štichauer. Po třech rundách byl na čele stále Olymp Praha s osmadvaceti body. Na paty se jim tlačilo Mšeno s body pětadvaceti. Těsně za nimi byly Pardubice s dvaadvaceti body. Plzeň byla poslední s body dvaceti.

836Q6086.JPG

Čtvrtou sérii zahájily dobře Pardubice. V šestnácté jízdě zvítězil Lukáš Dryml před Josefem Francem, Norbertem Kosciuchem a Janem Holubem. Dobře zajel i Hynek Štichauer v sedmnácté jízdě. Skončil druhý za Adrianem Rymelem, což znamenalo dobrý start do série i pro Olymp Praha. Třetí dojel v sedmnácté jízdě Jan Jaroš a poslední už tradičně Zdeněk Simota. Osmnáctá jízda se stala kořistí Daniela Jeleniewskeho, druhý byl Filip Šitera ze Mšena. Souboj Prahy a Pardubic vyzněl tentokrát lépe pro Olymp, když Luboš Tomíček dojel třetí před Tomášem Suchánkem. Devatenáctá jízda byla znovu ve znamení Lukáše Drymla. Zvítezil před Tomášem Topinkou, Richardem Wolffem a Patrykem Pawlaszczykem. Poslední jízda čtvrté série dopadla nejlépe pro Matěje Kůse a pražský Olymp. Matěj nechal za svými zády pardubického Aleše Drymla, Daniel Pytla ze Mšena a Michaela Hádka z Plzně. Před poslední pěticí jízd bylo pořadí ve vedení jasné.Olymp Praha včele s osmatřiceti body, o druhou příčku se dělily Pardubice a Mšeno a dvaatřiceti body. Poslední byla Plzeň, už jen s teoretickou šanci na úspěch.

836Q6122.JPG

V jedenadvacáté jízdě šel od startu do čela pražský Josef Franc, ovšem své vedení neudržel přes dotírajícího Daniela Jeleniewskeho. Třetí dojel Jan Jaroš a poslední Jakub Fencl. To znamenalo, že se Pardubice dostaly do možnosti nasadit žolíka. To přišlo hned v následující jízdě. Aleš Dryml toho pro Pardubice využil na výbornou a protnul cílovou čáru jako první. Druhý dojel Adrian Rymel, třetí Filip Šitera. Vítězství Aleše docela zamíchalo pořadím. Vedl sice stále Olymp Praha, ale Pardubice to stáhly na čtyři body. Osm bodů na Olymp ztrácelo Mšeno. Ve třiadvacáté jízdě však Pardubice znovu klopýtly. Lukáš Dryml sice vedl, ovšem upadl. Na svůj stroj sice znovu naskočil, ale po objetí dvou kol vzdal a zamířil si to přímo do depa. Vítězem jízdy se stal Tomáš Topinka před Michaelem Hádkem a Lubošem Tomíčkem, čimž si nepolepšil moc ani Olymp. V čele byl Olymp se čtyřiceti třemi body, druhé byly Pardubice s osmatřiceti a bod za nimi třetí Mšeno. V předposlední jízdě však zvítězil Hynek Štichauer, druhý dojel Filip Šitera a Richard Wolff až třetí. Pořadí se sice nezměnilo, ale bodové konto se mírně srovnalo. Praha měla na svém kontě 44 bodů, Pardubice 41 bodů a Mšeno 39 bodů. Vše tedy měla rozhodnout znovu poslední jízda. nestalo se tak. Matěj Kůs sice skvěle odstartoval a vedl, ovšem za jeho zády si řítil Tomáš Suchánek. Matěj Kůs už si udělal náskok a vše vypadalo, že se nemůže nic stát. Ovšem ve výjezdu ze zatáčky v nájezdu do posledního kola trefil Matěj Kůs díru na dráze a jeho zadní kolo chytlo defekt, ten se projevil až ve výjezdu z další zatáčky. Tomáš Suchánek, Norbert Kosciuch a Zdeněk Simota Matěje jen minuli a bylo rozhodnuto. Tato jízda nebyla tou poslední dnešní podvečer. Bylo už sice rozhodnuto o třetím a čtvrtém místě, když třetí skončilo Mšeno a poslední Plzeň. Následoval rozjezd. Pražský Olymp sáhl po Matěji Kůsovi, který tento rozjezd nechtěně zařídil,  a Pardubice nasadily Lukáše Dryml, což byla osvědčená opora. Od startu rozjezdu bylo vše rozhodnuto. Lukáš šel do čela a i přes veškerou snahu Matěje Kůse si vypracoval mírný náskok, což rozhodlo o prvenství Pardubic.

836Q6098.JPG

Naše extraliga opět ukázala, že je kvalitní a vyrovnanou soutěží. I ve druhém kole rozhodovala o pořadí poslední jízda, tentokrát dodatková. Olymp Praha přišel o prvenství, které si držel po celý závod až v poslední jízdě základního rozpisu. V čele tabulky je ZP Pardubice před Olympem Praha a AK Slaný. Další závod se jede 30. 5. ve Mšeně.

Výsledky:
1. ZP Pardubice – 44+3:
Aleš Dryml (1,3,0,2,6!) 12
Lukáš Dryml (2,3,3,3,3,E) 14
Hynek Štichauer (2,1,2,0,2,3) 10
Tomáš Suchánek (1,3,1,0,3) 8
Jakub Fencl (0,-,0,-,0) 0
Václav Milík NS

2. Olymp Praha – 44+2:
Josef Franc (3,3,2,2,2) 12
Adrian Rymel (1,ex,3,3,2) 9
Luboš Tomíček (3,1,1,1,1) 7
Richard Wolff (3,1,1,1,1) 7
Matěj Kůs (3,2,1,3,E) 9+2
Martin Gavenda NS

3. Grepl Mšeno – 41:
Tomáš Topinka (2,2,6!,2,3) 15
Daniel Pytel (0,3,0,1,-) 4
Norbert Kosciuch (0,0,1,1,2) 4
Jan Jaroš (2,0,3,1,1) 7
Filip Šitera (2,2,2,2,1,2) 11
Miroslav Horák NS

4. PK Plzeň – 29:
Zdeněk Simota (0,0,0,0,1) 1
Daniel Jeleniewski (3,2,4!,2,3,3) 17
Patryk Pawlaszczyk (1,1,3,0,0) 5
Dariusz Lowicki (0,-,-,-,-) 0
Jan Holub (1,1,2,0,0) 4
Michael Hádek (0,0,2) 2

Jízdy:
1. Franc, Topinka, A. Dryml, Simota
2. Jeleniewski, L. Dryml, Rymel, Pytel
3. Tomíček, Štichauer, Pawlaszczyk, Kosciuch
4. Wolff, Jaroš, Suchánek, Lowicki
5. Kůs, Šitera, Holub, Fencl
6. Franc, Šitera, Štichauer, Hádek
7. Suchánek, Topinka, Holub, Rymel (F/ex)
8. Pytel, Štichauer, Tomíček, Simota
9. A. Dryml, Jeleniewski, Wolff, Kosciuch
10. L. Dryml, Kůs, Pawlaszczyk, Jaroš
11. Pawlaszczyk, Franc, Suchánek, Pytel
12. Rymel, JELENIEWSKI!, Kosciuch, Fencl
13. Jaroš, Holub, Tomíček, A. Dryml
14. L. Dryml, Šitera, Wolff, Simota
15. TOPINKA!, Jeleniewski, Kůs, Štichauer
16. L. Dryml, Franc, Kosciuch, Holub
17. Rymel, Štichauer, Jaroš, Simota
18. Jeleniewski, Šitera, Tomíček, Suchánek
19. L. Dryml, Topinka, Wolff, Pawlaszczyk
20. Kůs, A. Dryml, Pytel, Hádek
21. Jeleniewski, Franc, Jaroš, Fencl
22. A. DRYML!, Rymel, Šitera, Pawlaszczyk
23. Topinka, Hádek, Tomíček, L. Dryml (E)
24. Štichauer, Šitera, Wolff, Holub
25. Suchánek, Kosciuch, Simota, Kůs (E)
26. L. Dryml, Kůs

TABULKA:
1. ZP Pardubice   2  7  84
2. Olymp Praha   2  5  83
3. AK Slaný   1  4  41
4. Grepl Mšeno   2  3  77
5. PK Plzeň   1  1  29

Zanechte komentář: