Mšeno znovu zamíchalo karty

Autor článku:

ceska-republika.pngslany.gifhancock_1.jpgVčera se na slánské dráze konalo třetí finále Extralig. Pardubice v něm mohly už získat titul, ovšem nestalo se tak. Hlavní roli hrálo včera Mšeno. Před závodem nahlásili změnu ve startovní listině, když Vladimíra Višvádera nahradil Greg Hancock a rozložení sil bylo uplně jinde. Mšeno se rázem stalo hlavním favoritem závodu, což také potvrdilo. Zvítězli bez větších problémů se ziskem jedenapadesáti bodů. Souboj se odehrával převážně na druhé a třetí příčce mezi AK Slaný a ZP Pardubice. Lépe z něj nakonec o pouhý bod vyšli domácí jezdci a získali stříbro. Třetí skončili tedy Pardubice. Další propadák si prožil pražský Olymp. Vybojovali pouze jedenadvacet bodů, což bylo hodně daloko za ostatními týmy. Navíc tři body dokázal za Olymp vybojovat pouze dvakrát Matěj Kůs. Stínem závodu se stala čtvrtá jízda, kdy měl pád Adrian Rymel a Martin Vaculík. Druhý jmenovaný byl odvezen do nemocnice s podezdřením na otevřenou zlomeninu nohy. Nakonec se jedalo o zlomeninu stehenní kosti a Martin Vaculík se musel podrobit operaci. V celkové klasifikaci se pořadí dosti zamíchalo. Na čele je s dvanácti body ZP Pardubice, následována druhým Mšenem s jedenácti a třetím Slaným rovněž s jedenácti body. Olymp Praha je beznadějně poslední.

Výsledky:

mseno.jpg1. Grepl PDK Mšeno: 51
Jan Jaroš (1,1,0,0,1) 3
Filip Šitera (3,2,2,1,1) 9
Tomáš Topinka (2,3,2,3,2) 12
Grzegorz Walasek (3,2,3,2,2) 12
Greg Hancock (3,3,3,3,3) 15
Pavel Fuksa NS

slany.gif2. AK Slaný: 43
Michal Dudek (0,0,1,-,0) 1
Martin Málek (2,1,1,1,2,2) 9
Slawomir Drabik (3,1,3,E,3,3) 13
Martin Vaculík (F,-,-,-) 0
Sebastian Ulamek (2,6!,3,1,3,3) 18
Roman Čejka (1,0,0,1) 2

pardubice.gif3. AMK ZP Pardubice: 43
Jesper B. Monberg (2,2,3,2,1,1) 11
Aleš Dryml (0,2,3,1,2,6!) 14
Vaclav Milík (0,-,0,-,-) 0
Tomáš Suchánek (2,2,1,2,1,0) 8
Matěj Ferjan (1,0,2,3,3) 9
René Vidner NS

psk-olymp.jpg4. PSK Olymp Praga: 21
Matěj Kůs (3,3,2!,0,0,2) 10
Josef Franc (1,0,0,2,-,E) 3
Pavel Pučko (1,-,0,2,0) 3
Adrian Rymel (ex,R,-,0,1) 1
Pavel Ondrašík (0,1,-,0,-) 1
Martin Gavenda (1,2,0) 3

Jízdy:

1. Kůs, Monberg, Jaroš Dudek
2. Šitera, Málek, Franc, A. Dryml
3. Drabik, Topinka, Pučko, Milík
4. Walasek, Suchánek, Čejka, Rymel (ex), Vaculík (F – zlomená noha)
5. Hancock, Ulamek, Ferjan, Ondrašík
6. Topinka, Suchánek, Ondrašík, Dudek
7. Kůs, Walasek, Málek, Ferjan
8. Hancock, Monberg, Drabik, Franc
9. ULAMEK!, A. Dryml, Jaroš, Franc
10. Ulamek, Šitera, Suchánek, Rymel (R)
11. Walasek, Franc, Dudek, Milík
12. Hancock, Suchánek, Málek, Pučko
13. Drabik, Ferjan, Gavenda, Jaroš
14. Monberg, Šitera, KŮS!, Čejka
15. A. Dryml, Topinka, Ulamek, Kůs
16. Ferjan, Pučko, Šitera, Drabik (E)
17. Topinka, Monberg, Málek, Rymel
18. Drabik, Walasek, A. Dryml, Ondrašík
19. Hancock, Málek, Monberg, Kůs
20. Ulamek, Gavenda, Suchánek, Jaroš
21. Hancock, A. Dryml, Rymel, Dudek
22. A. DRYML, Málek, Jaroš, Gavenda
23. Drabik, Kůs, Šitera, Suchánek
24. Ferjan, Topinka, Čejka, Franc (E)
25. Ulamek, Walasek, Monberg, Pučko

6 comments

 1. Gesto, kterým si ve středu pan Křikava vylil srdíčko mi přišlo až příliš nesportovní. Obvinit někoho, ať je to pan Grepl či někdo jiný z toho, že dělá z ploché dráhy business bylo ubohé. I lidé na tribuně sedící za námi a fandící domácím seděli zaraženi a po „novoročním projevu“ pískali tak jako jiní.
  Pane Křikavo, prosím Vás, co není dnes businnes??? Ukažte mi sport, kde nehrají peníze roli! Myslíte, že by Sparta mohla pomýšlet na ligu mistrů s odchovem z domácí líhně? Myslíte, že by Pešek bodoval v dnešní době s Jawou jako František Šťastný? Všechno se motá jen a jen kolem prachů. Všichni si vážíme toho, co a že hlavně jako jedni z mála, děláte pro mládež. I nás těší, že jsou na startu mladí domácí jezdci. Kdo není krátkozraký, ví že jen tudy vede cesta dál. Vy zřejmě nemůžete unést, že má někdo peníze a dá je tam, kam jiný nedá nebo nemá.
  To je ale právě schopnost manažera. Je jedno jestli je ve firmě a má za úkol prodat výrobek na trhu anebo je v nějaké organizaci a má sehnat peníze. To je právě jeho úděl. Když to ale někdo umí a za to sklízí úspěch, nevidím důvod mu to závidět. Přijde mi, že jste zapoměl na léta minulá, kdy vaše „továrna na body“ alias spojení Drabik-Ulamek vám zajistila dva tituly po sobě. Nařkl vás tehdy někdo z toho, že jste si vítězství tímto zajistili díky polákům. Dnes má Mšeno jezdce, kteří dojíždí před vaší elitou a už je oheň na střeše. Nemyslím si, že mít za tahouny dva poláky a jednoho slováka je úplně domácí. Zamyslel jste se třeba nad tím, co to je pro mladý kluky stát na startu vedle takové hvězdy jako je Hancock? Myslím, že z toho budou hodně dlouho vařit.
  Pokud má naše plochá dráha pět fungujících stadionů a tak +/- 30 funkcionářů, kteří takto táhnou za jeden špagát a nedokáží uznat úspěch (třeba finanční) či práci (třeba s mládeží) jiného nemůžeme se divit, že to jde do řiti. Sami hlasujete na výborech o podobě ligy, tak mi řekněte proč se dnes jezdci Plzně dloubají v nose. Proč není soutěž dvoustupňová, ať se v té extra utkávají třeba jezdci GP a v té nižší třeba junioři.
  Víte proč třeba politici mají na kampaních hvězdy z televize? Proč je na plakátech na konzerty zvýrazněná právě ta TOP světová kapela? Protože dobré jméno prodává a hlavně zaručuje úspěch. Nemyslím si, že mluvím za sebe, když řeknu, že se mi líbí jezdit na závody, kde jsou mimo jiné i hodně známá jména. Jaromír Nykl

 2. Souhlasim,když se jezdcum ze Mšena daří a at je to zasluha cizincu nebo ne to je uplně jedno to by v tomto případě ani Pardubice nebo i jiné kluby nesměli mit zahraniční posily.Chtěla by vidět ty zavody jen s českýma zavodnikama to by asi nebylo nic moc sportovní zážitek.

 3. V mnohém souhlasím s Mirkem. Extraliga má solidní úroveň zásluhou cizinců. Čím více bude jezdců světové špičky jezdit na našich oválech, tím líp. Výsledky Mšena jsou překvapivě(?) velmi dobré, pak to znamená, že to pan Grepl dělá velmi dobře. A že je to údajně business? Tak ať. Plochá dráha přece není amatérským ani rekreačním sportem, to by přece vypadala jinak. Ještě za zmínku stojí právě bodové zisky Hancocka v Extralize. A ty ukazují, jak vážně a zodpovědně bere tento elitní jezdec naši Extraligu.

 4. Pana Grepla moc neznám. Ale kdykoliv ho slyším mluvit, připadá mi jako obrovský nadšenec ploché dráhy a zároveň jako férový a spravedlivý člověk. Co se týká „úletu“ pana Křikavy… no bohužel stalo se. Přesto se ho musím zastat. Práce plochodrážních činovníků je často
  nedoceněná, avšak časově velice náročná a mnohdy stresující a vyčerpávající.Zvláště pak v letních měsících. Proto je docela možné, že pan Křikava je přepracován…

Zanechte komentář: