Memoriál Antonína Vildeho pro dvojici DaK Moto Jablonec

Autor článku:

ceska-republika.pngPrvní plochodrážní mítink se v letošní sezoně uskutečnil tuto sobotu ve Slaném. Mezinárodní závod dvojic – Memoriál Antonína Vildeho – byl perfektním předkrmem plochodrážnímu fandovi před večerní Grand Prix v Praze na Markétě. Sportovní odpoledne kromě plošinářů vyplnily také sidecarové posádky a v dopoledních hodinách se uskutečnilo mistrovské klání mladých adeptů v kubatuře do 125 ccm.

V hlavním závodě plošinářů se divákům představilo sedm dvojic a o vítězství především bojovaly páry AK Slaný I, DaK Moto Jablonec a také obhájci loňského prvenství PRO-TEC SK Miletice. Ti i přesto, že měli nečekaně značné problémy se složením svého týmu, neboť z původně ohlášené sestavy Martin Málek – Josef Franc se nejprve omluvil J. Franc, který si z anglické Premiér League přivezl zraněné rameno (na závodě byl v roli diváka), M. Málka v den závodu zradil na cestě automobil, a tak červenožluté vesty Speedway Klubu Miletice oblékli Martin Gavenda s Janem Holubem. Ti o vítězství přišli v poslední, 21. jízdě mítinku, když prohráli z dvojicí F. Šitera – V. Milík (DaK Moto Jablonec n/N) v poměru 4:2. Naopak pár DaK Moto měl shodný bodový zisk s duem AK Slaný I., Borys Miturski – Roman Čejka a o prvenství v závodě tak musel rozhodnout rozjezd, ke kterému se postavili Filip Šitera a Roman Čejka. Způsobem start – cíl nedal zkušený F.Šitera žádnou šanci mladému domácímu závodníkovi a zaslouženě přivedl svůj tým k vítězství v závodě.

Výsledky:

1. Dak Moto Jablonec n/N 24+3
(F. Šitera 15+3 – V. Milík 9)
2. AK Slaný I.  24+2
(B. Miturski 15 – R. Čejka 9+2)
3. PRO-TEC SK Miletice 23
(M. Gavenda 8 – J. Holub 15)
————————————–
4. AK Slaný II. 18
(M. Dudek 3 – K. Pulcynski 15)
5. HBC@Vratec & Matrix Speedway 14
(J. Petrák 6 – V. Višváder 8)
6. PK Plzeň                     13
(Z. Schneiderwind ml. 1 – L. Sowka 12)
7. MSC Meissen              10
(A. Spann 0 – M. Diener 10)

Vložený exhibiční závod sidecarových posádek se pro zpestření uskutečnil pro plochou dráhu netradičním způsobem jízdy a to doprava vzhledem těžišti sidecarových strojů. Palmu vítězství si odvezla bratrská dvojice Tomáš a Ondřej Čermákovi s plným bodovým ziskem devíti bodů.

Výsledky Cena OMACZ.cz a Dvůr Hobšovice:

1. T. Čermák – O. Čermák 9
2. M. Funda – J. Dlask 7
3. P. Vyšata – V. Vyšata 6+3
4. J. Vondráček – T. Vondráček 6+2
5. L. Černý – A. Březina 4
6. P. Vyšata ml. – J. Vyšata 3

Hlavním sponzorem celého mítinku je tradičně firma PRO-TEC, zastoupena pro ČR panem Jiřím Beránkem. Uznání zaslouží i ostatní sponzoři, bez kterých by bylo nereálné celou akci uspořádat.

Mistrovství ČR v kubatuře do 125 ccm
Dopolední klání mladých nadějí levých zatáček ve třídě do 125 ccm na dráze ve Slaném při Memoriálu Antonína Vildeho přineslo jasné vítězství jezdce AK Markéta Praha Michala Škurly. Ten své čtyři starty proměnil ve vítězství a z plným bodovým ziskem 12 ti bodů neměl konkurenci. Místo druhé vybojoval další pražský závodník Zdeněk Vrba, když v rozjezdu porazil domácího Michala Průchu.

Výsledky:
1. M. Škurla, Markéta Praha 12
2. Z. Vrba, Markéta Praha 9+3
3. M. Průcha, AK Slaný 9+2
4. M. Krupičková, GRS Liberec 7
5. O. Smetana, PDK Grepl Mšeno 7

Zanechte komentář: