Joonas Kylmäkorpi mistrem světa

Autor článku:

ceska-republika.pngFIM_1.jpgMariánské Lázně – V Mariánských lázních se jel v sobotu poslední a rozhodující závod Grand Prix na dlouhé ploché dráze. Vítězem sobotního klání se stal německý jezdec Stephan Katt, který získal dvacet sedm bodů. Stříbrnou medaili si odváží do Velké Británie Andrew Apletton, který obsadil ve finálové jízdě druhou příčku. Bronzový skončil v Mariánských lázních další Němec Herberth Rudolph. Fantastický výkon předvedl na divokou kartu jedoucí pražský závodník Josef Franc, který obsadil ve finálové jízdě páté místo. Richard Wolff, který startoval v letošním Grand Prix jako stálý účastník zajel šestnáctou pozici. V roli náhradníku se představili Michael Hádek a Zdeněk Schneiderwind. Mistrem světa se stal Joonas Kylmäkorpi z Finska, druhý skončil Theo Pijper z Nizozemí a bronz si pro letošní rok vybojoval Richard Speiser. Richard Wolff získal čtrnáct bodů a celkově skončil dvacátý. Josef Franc si svým skvělým umístěním zajistil celkově osmnáctou pozici.