PL: 1. liga (15)

Posted by

polsko.png

Dvě kola má za sebou finálová skupina v první polské lize. Tuto neděli se v Grudziadzi utkali favorité na postup do Ekstraligy a domácí vyhráli nad Wybrzeze Gdańsk 47:43. Pro domácí získali nejvíce bodů Andrej Karpov a Scott Nicholls. Z gdańského týmu byl jednoznačně nejúspěšnější Artur Mroczka. V Daugavpils Lokomotiv rozdrtil Lublin, jedoucí v náhradní sestavě (původně v ní figuroval i Martin Gavenda), 63:27. Předchozí neděli Lublin na své dráze v závěru podlehl Grudziadzi 39:51, když nejvíce bodů pro něj dovezl Daniel Jeleniewski. Na vítězství Grudziadze měli největší zásluhu Scott Nicholls a Chris Harris. Gdańsk si doma jasně poradil s Daugavpils 60:30. Junior Krystian Pieszczek získal komplet bodů a Robert Miśkowiak ztratil jediný. Z hostů byl nejlepší Andžejs Lebeděvs.

 

18.8. :

grudziadz.gifGKM Grudziądz51
1. Chris Harris – 12+1 (3,2*,3,3,1)
2. Andrej Karpov – 7 (0,3,1,0,3)
3. Norbert Kościuch – 10+1 (1,3,3,1,2*)
4. Tomasz Chrzanowski – 4+1 (0,1,2*,1)
5. Scott Nicholls – 13 (3,3,2,3,2)
6. Łukasz Cyran – 4 (2,1,1)
7. Mateusz Rujner – 1 (0,1,0)

 

lublin.gifLubelski Węgiel KMŻ Lublin39
9. Maciej Kuciapa – 5 (2,2,1,R,R)
10. Michał Łopaczewski – 1+1 (1*,0,0,-)
11. Paweł Miesiąc – 8 (3,1,1,2,1)
12. Daniel Jeleniewski – 13+1 (2*,0,3,3,2,3)
13. Karol Baran – 8+1 (2,2,2,2*,d)
14. Mateusz Łukaszewski – 3 (3,0,0)
15. Arkadiusz Madej – 1 (1,0,0)

 

Jízdy:
1. (67,15) Harris, Kuciapa, Łopaczewski, Karpov 3:3
2. (69,03) Łukaszewski, Cyran, Madej, Rujner 4:2 (7:5)
3. (67,57) Miesiąc, Jeleniewski, Kościuch, Chrzanowski 5:1 (12:6)
4. (67,47) Nicholls, Baran, Rujner, Madej 2:4 (14:10)
5. (67,94) Karpov, Harris, Miesiąc, Jeleniewski 1:5 (15:15)
6. (67,87) Kościuch, Baran, Chrzanowski, Łukaszewski 2:4 (17:19)
7. (68,15) Nicholls, Kuciapa, Cyran, Łopaczewski 2:4 (19:23)
8. (68,25) Harris, Baran, Karpov, Madej 2:4 (21:27)
9. (67,53) Kościuch, Chrzanowski, Kuciapa, Łopaczewski 1:5 (22:32)
10. (67,07) Jeleniewski, Nicholls, Miesiąc, Rujner 4:2 (26:34)
11. (67,87) Jeleniewski, Baran, Kościuch, Karpov 5:1 (31:35)
12. (69,16) Harris, Miesiąc, Cyran, Łukaszewski 2:4 (33:39)
13. (67,04) Nicholls, Jeleniewski, Chrzanowski, Kuciapa (R3) 2:4 (35:43)
14. (68,13) Karpov, Kościuch, Miesiąc, Kuciapa (R/start) 1:5 (36:48)
15. (67,25) Jeleniewski, Nicholls, Harris, Baran (d) 3:3 (39:51)
Diváků: 2500

—————————————————————————-

daugavpils.gifLokomotiv Daugavpils: 30

1. Roman Povazhny – 7+2 (3,T,2,1*,1*,-)
2. Vadim Tarasenko – 2 (1,1,0,0)
3. Maksims Bogdanovs – 7 (3,1,2,1,R)
4. Viaczeslavs Gieruckis – 1 (0,0,-,0,1)
5. Joonas Kylmaekorpi – 3 (R,2,0,1)
6. Jevgienijs Kostygovs – 0 (0,0,-)
7. Andžejs Lebiedievs – 10 (1,1,3,1,2,2)

 

gdansk.gifRenault Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 60
9. Robert Miśkowiak – 14 (2,3,3,3,3)
10. Dominik Kossakowski – 1 (R,1,0,-,-)
11. Renat Gafurov – 7+1 (1*,Fd,3,3)
12. Artur Mroczka – 10+3 (2,2,2*,2*,2*)
13. Thomas H. Jonasson – 10+1 (2*,3,1,3,1)
14. Marcel Szymko – 4+2 (2*,2*,0)
15. Krystian Pieszczek – 14+1 (3,3,3,2*,3)

 

Jízdy:
1. (63,72) Povazhny, Miśkowiak, Tarasenko, Kossakowski (R3) 2:4
2. (63,19) Pieszczek, Szymko, Lebiedievs, Kostygovs 5:1 (7:5)
3. (63,31) Bogdanovs, Mroczka, Gafurov, Gieruckis 3:3 (10:8)
4. (63,06) Pieszczek, Jonasson, Lebiedievs, Kylmaekorpi (R4) 5:1 (15:9)
5. (63,56) Lebiedievs, Mroczka, Tarasenko, Gafurov (Fd2), Povazhny (T) 2:4 (17:13)
6. (64,21) Jonasson, Szymko, Bogdanovs, Gieruckis 5:1 (22:14)
7. (64,06) Miśkowiak, Kylmaekorpi, Kossakowski, Kostygovs 4:2 (26:16)
8. (63,69) Pieszczek, Povazhny, Jonasson, Tarasenko 4:2 (30:18)
9. (63,54) Miśkowiak, Bogdanovs, Povazhny, Kossakowski 3:3 (33:21)
10. (63,60) Gafurov, Mroczka, Lebiedievs, Kylmaekorpi 5:1 (38:22)
11. (63,27) Jonasson, Pieszczek, Bogdanovs, Tarasenko 5:1 (43:23)
12. (63,68) Gafurov, Lebiedievs, Povazhny, Szymko 3:3 (46:26)
13. (64,32) Miśkowiak, Mroczka, Kylmaekorpi, Gieruckis 5:1 (51:27)
14. (63,84) Pieszczek, Mroczka, Gieruckis, Tarasenko 5:1 (56:28)
15. (63,53) Miśkowiak, Lebiedievs, Jonasson, Bogdanovs (R4) 4:2 (60:30)
Diváků: 3 500

———————————————————————-

25.8. :

 

gdansk.gifRenault Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 43
1. Artur Mroczka – 14+2 (2,2,3,2*,3,2*)
2. Renat Gafurov – 3 (0,1,1,1,-)
3. Robert Miśkowiak – 5 (2,3,R,R)
4. Krzysztof Jabłoński (host) – 3+1 (1*,1,1,-,-)
5. Thomas H. Jonasson – 8 (R,3,2,R,3)
6. Krystian Pieszczek – 8 (3,0,3,2,R)
7. Marcel Szymko – 2 (1,1,0)

 

grudziadz.gifGKM Grudziądz – 47
9. Chris Harris – 8+2 (1,1*,2*,3,1)
10. Andrej Karpov – 11 (3,2,3,3,R)
11. Norbert Kościuch – 0 (0,Fd,-,-)
12. Tomasz Chrzanowski – 9 (3,3,1,1,1)
13. Scott Nicholls – 10+2 (2*,2,2,2*,2)
14. Łukasz Przedpełski – 0 (0,R,0)
15. Oskar Fajfer (host) – 9 (2,3,0,3,1)

 

Jízdy:
1. (64,81) Karpov, Mroczka, Harris, Gafurov 4:2
2. (66,00) Pieszczek, Fajfer, Szymko, Przedpełski 2:4 (6:6)
3. (65,80) Chrzanowski, Miśkowiak, Jabłoński, Kościuch 3:3 (9:9)
4. (65,43) Fajfer, Nicholls, Szymko, Jonasson (R4) 5:1 (14:10)
5. (66,44) Chrzanowski, Mroczka, Gafurov, Kościuch (Fd) 3:3 (17:13)
6. (66,41) Miśkowiak, Nicholls, Jabłoński, Przedpełski (R4) 2:4 (19:17)
7. (66,94) Jonasson, Karpov, Harris, Pieszczek 3:3 (22:20)
8. (67,16) Mroczka, Nicholls, Gafurov, Fajfer 2:4 (24:24)
9. (66,89) Karpov, Harris, Jabłoński, Miśkowiak (R4) 5:1 (29:25)
10. (67,41) Fajfer, Jonasson, Chrzanowski, Szymko 4:2 (33:27)
11. (67,21) Karpov, Nicholls, Gafurov, Miśkowiak (R4) 5:1 (38:28)
12. (67,94) Pieszczek, Mroczka, Fajfer, Przedpełski 1:5 (39:33)
13. (67,31) Harris, Pieszczek, Chrzanowski, Jonasson (R4) 4:2 (43:35)
14. (67,13) Mroczka, Nicholls, Harris, Pieszczek (R4) 3:3 (46:38)
15. (68,44) Jonasson, Mroczka, Chrzanowski, Karpov (R3) 1:5 (47:43)
Diváků: 7 000.

——————————————————————————

lublin.gifLubelski Węgiel KMŻ Lublin  – 27
1. Jacek Rempała – 3 (0,1,0,1,1)
2. Tadeusz Kostro – 7 (2,2,2,1,0)
3. Michał Łopaczewski – 5 (1,2,1,0,1)
4. bez jezdce
5. Tomasz Piszcz – 3+1 (0,1*,2,R,-)
6. Mateusz Łukaszewski – 6 (1,2,3,0,0)
7. Arkadiusz Madej – 3 (0,1,0,1,1)

 

daugavpils.gifLokomotiv Daugavpils – 63
9. Ivan Pleszakovs – 5+1 (1,0,2,2*)
10. Vadim Tarasenko – 10+2 (3,3,-,2*,2*)
11. Maksims Bogdanovs – 12 (3,3,3,3,-)
12. Viaczeslavs Gieruckis – 7+2 (2*,M,R,3,2*)
13. Joonas Kylmaekorpi – 11+1 (2*,3,3,-,3)
14. Jevgenijs Kostygovs – 5+2 (2*,1,0,2*)
15. Andžejs Lebiedievs – 13 (3,3,1,3,3)

 

Jízdy:
1. (69,86) Tarasenko, Kostro, Pleszakovs, Rempała 4:2
2. (69,22) Lebiedievs, Kostygovs, Łukaszewski, Madej 5:1 (9:3)
3. (69,55) Bogdanovs, Gieruckis, Łopaczewski 5:1 (14:4)
4. (68,48) Lebiedievs, Kylmaekorpi, Madej, Piszcz 5:1 (19:5)
5. (70,05) Bogdanovs, Kostro, Rempała, Gieruckis (M/2min) 3:3 (22:8)
6. (70,14) Kylmaekorpi, Łopaczewski, Kostygovs, Madej 4:2 (26:10)
7. (70,21) Tarasenko, Łukaszewski, Piszcz, Pleszakovs 3:3 (29:13)
8. (69,91) Kylmaekorpi, Kostro, Lebiedievs, Rempała 4:2 (33:15)
9. (71,28) Łukaszewski, Pleszakovs, Łopaczewski, Kostygovs 2:4 (35:19)
10. (70,78) Bogdanovs, Piszcz, Madej, Gieruckis (R2) 3:3 (38:22)
11. (70,62) Lebiedievs, Tarasenko, Kostro, Łopaczewski 5:1 (43:23)
12. (70,75) Bogdanovs, Kostygovs, Rempała, Łukaszewski 5:1 (48:24)
13. (70,31) Gieruckis, Pleszakovs, Madej, Piszcz (R4) 5:1 (53:25)
14. (70,33) Kylmaekorpi, Gieruckis, Rempała, Łukaszewski 5:1 (58:26)
15. (70,90) Lebiedievs, Tarasenko, Łopaczewski, Kostro 5:1 (63:27)
Diváků: ok. 5000

————————————————————————

Pořadí finálové skupiny po 8. kole:

1. Grudziadz  13

2. Gdańsk  13

3. Daugavpils  6

4. Lublin  6

 

 

Leave a Reply