Roman Mády nežije

Autor článku:

V pátek odpoledne tragicky zahynul bývalý plzeňský plochodrážní závodník, dvacetiletý Roman Mády z Nové Vsi u Plzně. Tragická dopravní nehoda se stala v pátek na silnici od Nyřan do Blatnice a Roman střet svého vozu s kamionem nepřežil. ČEST JEHO PAMÁTCE

Roman už v ranném dětství propadl lásce k motocyklům. Nejprve začínal s motokrosem a v přibližně deseti letech objevil plochou dráhu, která se mu tak zalíbila, že se jí začal věnovat vážně, v čemž jej významně podporovala i jeho rodina. Postupně přicházely i první soutěžní úspěchy.

V roce 2012 stříbrná medaile v juniorském mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm a v následujícím roce pak dokonce Roman vybojoval titul mistra České republiky ve stejné objemové třídě, když se mu v závěrečném závodě, na domácí dráze v Plzni, podařilo vyjet maximální počet bodů. Celkem sedmkrát se po závodech národního šampionátu postavil na stupně vítězů.

Svými výkony si Roman zajistil i reprezentační vesty pro závody světového a evropského poháru. Nejlépe se mu z nich vydařil Evropský pohár 2014 v Plzni. Po základní části měl na svém kontě 11 bodů a jen méně štěstí při losu jej stálo postup do velkého finále. Celkově obsadil 10. místo.

V létě 2014 už Roman trénoval i na „půllitru“. Při jednom takovém tréninku, přesně 30. července ve Slaném, utrpěl po nezaviněné kolizi velmi vážný úraz hlavy. Po mnohahodinových operacích v pražské motolské nemocnici se jeho stav postupně zlepšoval. Roman se naštěstí ze všech zranění téměř plně uzdravil, ale k závodění se již nevrátil. Přesto na motocykly ani plochou dráhu nezanevřel a dál chodil sledovat závody a tréninky.

Bohužel s Romanem už se nepotkáme ani na borském plochodrážním stadionu ani při Zlaté přilbě v Pardubicích, jeho mladý život v pátek předčasně přeťala nešťastná nezaviněná dopravní nehoda

FB PK Plzeň

Zanechte komentář: